بلیط هواپیما سوئیت تبریز

۱۶ نکته برای مسافرت با اتوبوس در دوران بارداری

زمان مطالعه : 3 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

یکی از مسائل مهمی که در دوران بارداری برای بانوان ایجاد می شود حفظ امنیت جنین و خودشان است. سفر در این دوران با هر وسیله ای که باشد مستلزم رعایت یک سری احتیاط های خاص در این دوران است. نکته ی مهم این است که شرایط جسمی زنان باردار یکسان نبوده و شاید مسافرت برای یک خانم باردار بی خطر و برای یک خانم دیگر خطرناک باشد. وسیله سفر برای زنان باردار مسافرت با قطار و هواپیما بر اتومبیل اولویت دارد. چراکه نشستن طولانی مدت ممکن است باعث افزایش احتمال تشکیل لخته خون در وریدها شود. اما اگر اجباری به سفر با اتوبوس و اتومبیل باشد باید یکسری اصول را رعایت نمایند. برای خرید بلیط رشت به تهران می توانید سایت معتبر رسپینا را انتخاب نمایید.

 

بارداری در سفر

 

بهترین زمان مسافرت

بهترین زمان سفر برای زنان باردار سه ماهه دوم بارداری مخصوصا هفته های ۲۰ تا ۲۷ بارداری است. درواقع توصیه می شود در سه ماهه سوم بارداری فرد باردار به مسافرت های طولانی نرود.

سفرهای پر خطر

اگر یک خانم باردار در سه ماه اول خود با لکه بینی مواجه شود خطر سقط جنین وجود دارد بنابراین باید از مسافرت در این شرایط چشم بپوشد. همچنین عوامل دیگری مانند سابقه پیشین فشار خون در دوران بارداری و یا حاملگی دو قلو ممکن است در سفرهای پس از هفته ۲۵ بارداری مادر ممکن است خطراتی ایجاد کند. همچنین بانوان باردار باید از سفر به ارتفاعات بالا نیز خودداری نمایند چراکه کمبود اکسیژن در ارتفاعات اکسیژن خون را کاهش داده و در نتیجه باعث کمبود اکسیژن دریافتی جنین می شود.
اگر قصد سفر به اصفهان را دارید بهتر است ابتدا یک سری اطلاعات ضروری درباره آن بدست آورید. مطالعه مقاله «راهنمای سفر به اصفهان با اتوبوس» یک منبع خوب برای این بدست آوردن این اطلاعات است.

بارداری در سفر

 

توصیه های لازم در مسافرت خانم باردار

۱.خانم باردار بهتر است پیش از تصمیم به سفر توسط پزشک معاینه شده و اجازه سفر دریافت نماید.
۲.خانم باردار نباید در طول سفر بدون تجویز پزشک هیچ دارویی مصرف کند.
۳.همچنین در زمان سفر به نقاط مختلف ابتدا شرایط آن شهر را در مورد شیوع بیماری ها و شرایط خاص دیگر مورد بررسی قرار دهند و در صورت نیاز واکسن لازم را تزریق نمایند.
۴.بسیار مهم است که بانوان باردار در طول سفر حتما در مسافرت لباس و کفش راحتی بپوشند.
۵.برای پیشگیری از هر گونه حالت تهوع بهتر است مقداری میوه و خشکبار همراه خود داشته باشند.
۶.بانوان باردار باید از مصرف یخ در سفر اجتناب نمایند. دلیل این اجتناب این است ممکن است آبی که برای یخ استفاده شده است، مناسب و تمیز نباشد و میکروب هایی را وارد بدن مادر و درنتیجه جنین کند.
۷.همچنین بانوان باردار باید از لیوان های یک بار مصرف استفاده نمایند.
۸.مادران عزیز باید از خوردن میوه و سبزیجات خام و دارای پوست اجتناب شود.
۹.خانم های باردار باید در طول مسافرت از خوردن هرگونه گوشت نیم پز و غذاهایی که چند بار گرم شده اند یا احتمال مانده بودنشان هست به شدت خودداری شود.
۱۰.بهتر است خانم های باردار فقط از آب و نوشیدنی های بطری که بهداشتی اند بنوشند.
مقالات مرتبط: سفر راحت با اتوبوس همراه کودکان

بارداری در سفر

۱۱.نوشیدن چای داغ و شیر پاستوریزه بی خطر است.
۱۲.به اندازه کافی باید آب نوشیده شود. به خصوص اگر با هواپیما سفر می کنید. البته شرایط مناسب حفظ رطوبت هوا بین ۴۰ تا ۶۰ درصد است چراکه رطوبت زیر ۲۰ درصد باعث کاهش رطوبت بدن شده و این امر می تواند باعث کم آبی بدن خانم باردار می شود. گاهی این کم آبی می تواند باعث افزایش خطر زایمان زودرس شود. در حقیقت زنان باردار باید در مسافرت حداقل ۲ لیوان آب در هر ساعت بنوشند.
۱۳. بهتر است در توقف های بین راهی اتوبوس خانم های باردار پیاده شوند و از دستشویی استفاده نمایند.
۱۴.علاوه بر سرویس بهداشتی باید در توقف ها چند قدمی راه بروند و نرمش های سبک انجام دهند.
۱۵.بهترین حالت نشستن برای بانوان باردار در اتوبوس این است که صندلی خود را تا حد امکان عقب ببرند و پاهایشان را دراز نمایند. همچنین باید پاهای خود را تکان دهند تا خسته و کوفته نشوند.
۱۶.اگر در طول مسافرت خانم باردار حالت تهوع نداشته باشد مسیرهای حتی تا ۳۰۰ کیلومتر نیز به صورت یکسره اشکالی ندارد. از همراهی شما با این مقاله ممنونیم.

 

 

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *