جستجوی شهر به شهر :
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

۱۵ لوازم جانبی خودرو برای سفرهای خانوادگی

تاریخ بروزرسانی :
۲۴ اسفند ۱۳۹۹

لوازم جانبی خودرو از جمله وسایل پرکاربرد و با کارایی بالا بوده که برای هر خودرو ضروری است. اگر می خواهید در حین سفر با خودرو آرامش و اطمینان را تجربه کنید توصیه می شود انواع لوازم کاربردی ماشین را خریداری کنید. این لوازم با کارایی فوق العاده خود در مواقع لزوم به کمک شما می آیند و لحظات خوشی را برای خود و اطرافیان رقم بزنید.

امروزه لوازم جانبی خودرو جزو لوازم پرکاربرد و محبوب در میان افراد بشمار می آیند. انواع لوازم جانبی ماشین موجب سهولت در انجام کارها شده و آسایش و راحتی را برای راننده و سرنشینان خودرو به ارمغان می آورند.

لوازم کاربردی خودرو یک وسیله لوکس و دکوری نبوده بلکه با توجه به نیاز افراد در طول رانندگی و سفر طراحی و عرضه می شوند. از اینرو لوازم کاربردی ماشین جهت رفع نیازها و احتیاجات افراد در طول سفر مورد استفاده قرار می گیرند. این لوازم پرکاربرد جزو ضروریات هر خودرو بوده و موجب داشتن سفری با کیفیت و توام با آسایش و راحتی با خودرو خواهد شد. در ادامه به بررسی ابعاد مختلف لوازم جانبی خودرو می پردازیم.
ضرورت خرید لوازم جانبی خودرو فراهم آوردن امکانات رفاهی و آسایش برای راننده و سرنشینان خودرو است. انواع لوازم جانبی مانند جالیوانی، روکش صندلی ماساژور، جارو برقی فندکی، سینی غذا پشت صندلی خودرو و یا یخچال و گرمکن فندکی خودرو موجب داشتن سفری راحت و خاطره انگیز برای شما می شوند. لوازم کاربردی خودرو بر اساس نیاز افراد در طول مدت سفر و یا رانندگی در خودرو طراحی شده و بسیار به کار می آیند.
با فرا رسیدن فصل تابستان و آغاز تعطیلات بسیاری از خانواده ها تصمیم به مسافرت می گیرند. بدون شک یکی از هیجان انگیزترین سفرها سفر با خودروی شخصی است. افراد و به خصوص کودکان سفر با خودروی شخصی را دوست دارند.

سفر با خودروی شخصی حداکثر تنوع و آسایش را برای افراد به دنبال دارد. شما می توانید هر زمان که تصمیم گرفتید سفر را شروع کنید. برای داشتن یک سفر هیجان انگیز با خانواده و یا دوستان خرید لوازم جانبی خودرو را فراموش نکنید. خرید لوازم جانبی خودرو به آغاز سفر با تجهیزات کامل دقیقا تکه گمشده سفر شما بوده که باید تکمیل گردد.

انواع لوازم جانبی ماشین از وسایل کمپینگ مانند چادر گرفته تا لوازم جانبی ضروری مانند جعبه ابزار، پیچ گوشتی و چراغ اضطراری سفری مطمئن و ایمن را برای شما به همراه خواهد داشت.

در حین سفر و رانندگی ممکن است که نیاز به خوردن و آشامیدن داشته باشید در این صورت انواع جالیوانی، لیوان فندکی، یخچال، سینی غذا پشت صندلی و یا سطل زباله داخل ماشین بسیار بکار خواهند آمد. با خرید ماساژور روکش صندلی و یا بالشت پشت گردنی به راحتی می توانید رفع خستگی کرده و دوباره به رانندگی و سفر ادامه دهید.
برخی لوازم کاربردی ماشین، مانند چراغ اضطراری، جعبه آچار، کمپرسور هوا، آچار همه کاره، پمپ باد و یا ست ابزار در مواقع بروز مشکلات فنی برای خودرو بکار می آیند. در اینصورت شما می توانید به بررسی و رفع عیوب جزئی در خودرو بپردازید.

برخی از لوازم جانبی خودرو جنبه رفاهی داشته و جهت تامین آسایش راننده و سرنشینان طراحی شده اند. لوازم جانبی ماشین مانند هولدر موبایل، مینی کولر آبی، تصفیه هوای خودرو، کیف لوازم پشت صندلی، جا دستمال کاغذی و یا جعبه کمک های اولیه از این جمله اند.

کمپرسور باد فندکی

این ابزار از کاربردی ترین وسایل جانبی خودرو است. ممکن است در منزل و یا در مسافرت متوجه کم باد شدن تایر ماشین خود شوید. نیازی به رساندن ماشین به تعمیرگاه نیست و تنها با در اختیار داشتن یک کمپرسور باد فندکی، خود قادر به تنظیم باد لاستیک خواهید بود.

این دستگاه درواقع یک مینی کمپرسور هوا است. دارای یک موتور الکتریکی کوچک است که هوا را در یک سیلندر فشرده می کند. به دلیل داشتن حجم و وزن کم قابل حمل است. این وسیله بدون نیاز به شارژ و باتری بلکه با استفاده از فندک خودرو شارژ می شود. فقط در عرض چند دقیقه فشار باد لاستیک های خودرو شما را افزایش می دهد و پس از آن می توانید با اطمینان رانندگی کنید.

کمپرسور باد فندکی 15 لوازم جانبی خودرو برای سفرهای خانوادگی

جارو شارژی مسافرتی

این وسیله برای مکش و جمع آوری زباله های ریز درون ماشین بسیار کاربردی است. بخصوص در مواقع سفر که دسترسی به جارو برقی خانگی ندارید، با این ابزار به راحتی می توانید فضای داخلی اتومبیل خود را تمیز نگه دارید.
این ابزار ابعاد کوچکی دارد بنابراین فضای زیادی از صندوق عقب ماشین را اشغال نمی کند. به راحتی با استفاده از فندک شارژی خودرو قابل شارژ شدن است. دارای یک مخزن برای جمع آوری زباله ها است که پس از پر شدن به راحتی باز شده و آن را خالی می کنید.

جارو شارژی مسافرتی 15 لوازم جانبی خودرو برای سفرهای خانوادگی

گرم یا سردکننده خوراکی

در سفرهای جاده‌ای، حتی وجود وسایل بسیار جزئی، می‌تواند آسایش بیشتری برایمان فراهم کند. مثلا در تابستان‌ها خنک نگه‌داشتن نوشیدنی و سالم نگه‌داشتن غذاهای گوشتی ضروری است و البته گرم و مطلوب نگه داشتن این خوراکی‌ها در زمستان هم بسیار مهم است. این وسیله گرم یا سردکننده با استفاده از نیروی الکتریسیته کار می‌کند و جمع و جور و براحتی قابل حمل است. برای کار کردن باید پنج دقیقه روی حالت خنک یا گرم‌کنندگی آن بگذارید تا روی حالتی که لازم دارید، قرار بگیرد. این دستگاه در حالت خنک‌کنندگی، ۳۸ تا ۶۸ وات و در حالت گرم کنندگی، ۳۰ تا ۵۵ وات نیرو احتیاج دارد.

یخچال و گرم کن فندکی خودرو 15 لوازم جانبی خودرو برای سفرهای خانوادگی

نگهدارنده وسایل خرد و ریز در خودرو

اگر کودک دارید، مسلما در هر سفر، چه داخل شهر و چه بیرون از شهر، مجبورید وسایل مخصوص کودکتان را با خود بردارید. گاهی اوقات این وسایل، داخل خودرو، حسابی پخش و پلا می‌شود و کل فضای خودرو را اشغال می‌کند، اما این وسیله به ظاهر ساده، می‌تواند وسایل خرده‌ریز را که همراه دارید، مرتب و منظم نگه دارد. این وسیله مناسب نگهداری ابزارهای مورد نیاز خودتان در خودرو نیز هست. هر زمان هم که لازم نبود، بسادگی جمع می‌شود.

کیف پشت صندلی ماشین 15 لوازم جانبی خودرو برای سفرهای خانوادگی

سینی غذا پشت صندلی خودرو

امروزه با توجه به اینکه اغلب افراد زمان زیادی را در خودروهای شخصی خود در سفرهای درون شهری و برون شهری به سر می برند نیاز است که حدالامکان تجهیزات مورد نیاز برای آن ها فراهم گردد.
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که سرنشین های عقب خودرو به همراه خود نوشیدنی یا خوراکی دارند که به دلیل نداشتن محل مناسب برای قرار دادن آن ها بر روی صندلی یا کفپوش خودرو ریخته می شود و نگه داشتن آن در دست باعث خستگی می شود.

سینی پشت صندلی ماشین 15 لوازم جانبی خودرو برای سفرهای خانوادگی

کیسه زباله خودرو

جلوگیری از اتلاف وقت زیاد برای جمع آوری زباله داخل ماشین مناسب برای افرادی که مدت زیادی در خودرو هستند. افرادی که خوراکی و نوشیدنی زیادی در اتومبیل استفاده می کنند. و همه افرادی که به پاکیزگی و حفاظت از محیط زیست اهمیت می دهند!
%name 15 لوازم جانبی خودرو برای سفرهای خانوادگی

لیوان فندکی خودرو

هنگام مسافرت های درون شهری و برون شهری مشاهده گردیده که بعد از ساعتی رانندگی نیاز به یک لیوان چای داغ است که خستگی را از بدن ما خارج کند.اما فلاسک چای برای صرف یک لیوان چای وجود ندارد.اما امروزه استفاده از یک لیوان چای در خودرو نیاز است تا همیشه و در هر مکان بتوانیم از آن استفاده کنیم.اما جای سوال اینجاست که یک لیوان بدون فلاسک چه کاربردی دارد.محصولی که ما به شما عزیزان ارائه می دهیم کاملا متفاوت می باشد.نام این محصول کاربردی چای ساز فندکی خودرو یا لیوان فندکی خودرو می باشد.
به همراه این چای سازیک عدد سیم وجود دارد که یک طرف آن به قسمت پایینی لیوان متصل می شود و طرف دیگر به فندکی خودرو متصل می گردد.ظرفیت این چای ساز ۵۰۰ میلی متر می باشد و قابلیت شستشو را دارد. جنس استیل لیوان فندکی خودرو اولین ویژگی منحصر به فردی است که نظر هر مخاطبی را به خود جلب می کند. با این چای ساز فندکی خودرو با طراحی ساده ای که دارد در کمتر از چند دقیقه می توان یک نوشیدنی داغ را میل کرد. مدت زمان لازم برای گرم کردن آب حدود ۱۰ دقیقه می باشد.

لیوان فندکی خودرو 15 لوازم جانبی خودرو برای سفرهای خانوادگی

جا دستمالی خودرو

استفاده از دستمال های کاغذی یکی از مواردی است که در هر خودرو بسیار حیاتی و مهم می باشد. همانطور که می دانیم امروزه در تمام خودروها یک جعبه دستمال کاغذی وجود دارد. اما با گذاشتن جعبه دستمال کاغذی بر روی داشبورد ماشین علاوه بر اینکه فضایی را اشغال می کند از زیبایی و یکدست بودن داشبورد ماشین شخصی شما می کاهد.

جا دستمالی خودرو مشکل نگهداری دستمال هایتان را در ماشین شخصیتان حل خواهد کرد. تنها بدون هیچ دردسری با نصب کردن جای دستمال کاغذی خودرو بر روی آفتاب گیر خودرو می توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

جا دستمال کاغذی ماشین 15 لوازم جانبی خودرو برای سفرهای خانوادگی

چتر وسیله ای مهم

چتر یکی از وسایلی است که کارایی متفاوتی رابرای انسان ها در طول سفر انجام می دهد. عده ای از مردم بر این باورند که چتر فقط برای روزهای بارانی و برفی به جهت در امان ماندن از باران و برف است. این درحالی است که چتر را در روزهای گرم و آفتابی هم می توان به جهت در امان ماندن از نور زیاد خورشید به بدن، سروصورت استفاده کرد. چتر را تا حدودی می توان جزء لوازم جانبی خودرو، به نوعی نسبتا ضروری دانست. همچنین اگر در ایام تعطیلات نوروز قصد سفر به استان های شمالی ایران را دارید حتما با خودتان چتر همراه ببرید.

چراغ قوه

چراغ قوه وسیله ای است که در هنگام حادثه بسیار کارآمد است. گاهی در هنگام پنجری خودرو در شب به کار می آید. از چراغ قوه در زمانی که دچار مشکل فنی خودرو در تاریکی شده اید و قصد دارید به دیگران اطلاع دهید و از آنها کمک بگیرید مناسب است. چراغ قوه، وسیله ای کاملا ساده که از باتری و یک عدد چراغ به همراه لنز های مخصوص ساخته شده . جنس بدنه چراغ قوه ها متفاوت است بعضی از آنها از جنس آلومینیوم و عده ای از فلز یا پلاستیک بسته به نوع کاراییشان ساخته می شوند. امروزه از نور فلاش بعضی از تلفن های همراه که به عنوان چراغ قوه عمل می کنند می توان استفاده کرد.

اما کارایی چراغ قوه ها به صورت تخصصی خیلی بهتر و کارآمد تر است. پس یادتان باشد همراه داشتن چراغ قوه را سرسری نگیرید.

کمک های اولیه وسیله ضروری

هیچ یک از ماها دوست نداریم که سفرمان با یک زخم جزئی، سردرد، دل درد و… خراب شود. پس بهتر است حتما کیف لوازم کمک های اولیه امدادی را حتما همراه داشته باشیم. همراه داشتن داروهای ضروری اعم از قرص ضد تهوع، قرص های جوشان، باند، گاز استریل، چسب زخم و … یکی از مهم ترین ارکان لوازم سفر می باشد. بعضی از داروخانه ها پک های مخصوص برای خودرو و مسافرت را به صورت کلی می فروشند که بهتر است از آنها خریداری شود.

چادر مسافرتی

هنگام سفر با ماشین شخصی خوب است که چادر مسافرتی همراه خود داشته باشید. مزیت چادر این است که حتی اگر قصد نداشتید شب را در چادر اقامت کنید، در طول روز که از رانندگی در مسیرهای طولانی خسته شده‌اید می‌توانید در یک فضای مناسب توقف کنید و چند ساعتی را در چادر بخوابید، غذا بخورید و وقتی خستگی‌تان در رفت به راهتان ادامه دهید. چادر مسافرتی برای اقامت در کنار دریا، جنگل یا کویر هم گزینه بسیار مناسبی است.

هنگام خرید چادر مسافرتی به یاد داشته باشید که ظرفیت هر چادر نسبت به فضای کف آن در نظر گرفته می‌شود و برای خوابیدن هر نفر با کیسه خواب استاندارد در نظر گرفته شده و هرگز مثل اتاق خواب فضای اضافی نخواهید داشت. اگر روی چادر نوشته مناسب چهار نفر، مطمئن باشید برای دو نفر بیشتر گنجایش ندارد. پس هنگام خرید به این نکته توجه ویژه داشته باشید.

زیرانداز مسافرتی

یکی از ملزومات سفرهای جاده‌ای، همراه داشتن زیرانداز است. با توجه به تعداد خانواده، زیرانداز مناسب انتخاب و خریداری کنید. البته باید به مقاصدی که قصد اطراق کردن در آنها را دارید هم توجه کنید. زیراندازهای مناسب ساحل با زیر اندازهای جنگل و همچنین زیر انداز کوهستان متفاوت است. به طور مثال، زیرانداز کوهستان سبک و قابل حمل است همچنین اسفنج‌هایی دارد که نشستن روی ان روی صخره‌های سنگی را برای فرد آسان کنند. به راحتی قابل جمع شدن هستند و در کوله‌پشتی هم جا می‌شوند. اما زیرانداز خانوادگی بایدبزرگ و ضدآب باشد.

صندلی تاشو

این صندلی جزو ملزومات ضروری نیست اما اگر داشته باشید بسیار بهتر است زیرا مجبور نیستید سرمای زمین‌های خیس (مخصوصا در بهار) را تحمل کنید. صندلی‌های تاشو با قیمت‌های مناسبی در بازار موجود هستند.

صندلی تاشو مسافرتی 15 لوازم جانبی خودرو برای سفرهای خانوادگی

فلاسک چای و آب

برای اینکه در طول سفر جاده‌ای با ماشین شخصی، همیشه آب سرد و آب جوش در اختیار داشته باشید بهتر است فلاسک چای و فلاسک مخصوص آب به همراه داشته باشید.

فلاسک چای و آب 15 لوازم جانبی خودرو برای سفرهای خانوادگی

سفر یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که افراد در طول زندگی خودشان انجام می دهند.

سفر را می توان یک نوع تفریح به حساب آورد، فارغ از همه مشکلات و دغدغه های زندگی امروزی.

البته انواع سفر های کاری هم وجود دارد اما بهترین نوع سفر، سفر همراه با خانواده و دوستان و نزدیکان است.

ضرب المثل قدیمی وجود دارد در رابطه با شناخت آدم ها در سفر که می گوید انسان ها را در سفر می توان شناخت.

سفر های طولانی با افراد یک نوع روانشناسی خاص نسبت به شناخت اخلاقیات، گرایش ها و … نفرات محوسب می شود.

در این نوع سفر است که انسان ها رفتارهای ذاتی از جمله اخلاق، ادب، فرهنگ و … را به هم دیگر نشان می دهند.

برای رفتن به یک مسافرت نیاز به یکسری تجهیزات سفر می باشد.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]
           
برو بالا
 

نطر کاربران

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *