بلیط هواپیما سوئیت تبریز

۱۰ سینمای معروف تهران

زمان مطالعه : 6 دقیقه
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

سینما رفتن یکی از کارهایی است که اوقات فراغت را پر می کند و شهر بزرگ تهران سینماهای بزرگ و به روزی دارد. در این مطلب میخواهیم شما را با ۱۰ سینمای معروف تهران آشنا سازیم .سینما این هنر دوست داشتنی و محبوب در کنار فرصتی که به هنرمندان می داد تا با آن ابراز عقیده کنند، در اقتصاد و صنعت سرگرمی نیز جایگاه بسیار مهمی به دست آورد. پول بسیاری وارد این صنعت شد و مردم زمان زیادی از اوقات فراغت شان را به تماشای فیلم اختصاص دادند. حالا تماشای یک فیلم سینمایی جذاب بر روی پرده های بزرگ سینما به یکی از تفریح های اصلی مردم جهان تبدیل شده است، بسیاری از این راه کسب درآمد می کنند و بسیاری دیگر از هنر موجود در فیلم های مختلف لذت می برند.

۱- پردیس سینمایی کورش
پردیس سینمایی کورش در مرکز خریدی به همین نام قرار دارد و به عنوان بزرگترین پردیس سینمایی کشور شناخته می شود. این پردیس طبقات سوم تا ششم کورش مال را به خود اختصاص داده است و ۱۲ سالن چند منظوره کنسرت، سینما و آمفی تئاتر با ظرفیت ۳۲۰۰ صندلی دارد. از جمله امکانات و ویژگی های این پردیس سینمایی بخش فیلم های روز سینما، اجرای کنسرت ها و تئاترها و برگزاری همایش‌ها با به روزترین تجهیزات صوتی و تصویری ست. جالب است بدانید که در این پردیس سینمایی، همه سالن ها با نام های سینماهای معروف تاریخ ایران همانند رکس، فاروس، لاله زار و … نامگذاری شده اند.
آدرس :شهر تهران، بزرگراه ستاری شمال، نبش خیابان پیامبر مرکزی، مرکز خرید کورش
تلفن :
۰۲۱-۴۷۰۱

10 سینمای معروف تهران  10 سینمای معروف تهران

۲-پردیس سینمایی آزادی
پردیس سینمایی آزادی یکی از سینماهای قدیمی کشور است و پیش از انقلاب با نام شهر فرنگ بین مردم شناخته می شد. نام این سینما بعد از انقلاب به آزادی تغییر پیدا کرد و در سال ۱۳۷۶ با آتش سوزی گسترده ای که در آن اتفاق افتاد برای سال ها متروک و خرابه باقی ماند. تا اینکه بالاخره در سال ۱۳۸۵ کلنگ بازسازی آن زده شد و در سال ۱۳۸۶ با چهره ای مدرن و تجهیزات و طراحی پیشرفته به بهره برداری رسید.

آدرس :تهران، خیابان شهید بهشتی نبش خالد اسلامبولی (وزرا)
تلفن :
۰۲۱-۸۴۴۸۰
سینما آزادی تهران 10 سینمای معروف تهران

۳-پردیس سینمایی مگامال
پردیس سینمایی مگامال اکباتان یکی از بزرگترین پردیس های سینمایی تهران است و در مجتمع تجاری-تفریحی مگامال قرار دارد. این مجموعه با ۱۰ سالن سینما و ظرفیت ۱۴۰۰ صندلی، پذیرای علاقه مندان به تماشای فیلم های روز ایران و جهان و همچنین نمایش های جدید تئاتر است. ظرفیت بزرگترین سالن این پردیس سینمایی ۳۰۰ نفر است و در آن امکان برگزاری تئاتر و کنسرت نیز وجود دارد؛ هر چند دیگر سالن های پردیس مگامال تنها برای اکران فیلم طراحی شده اند. وجود نخستین سالن سه بعدی صدای ایران، سالن VIP، لژهای خانوادگی، تجهیزات پیشرفته نور و صدا از ویژگی های جذاب سالن های مجموعه است. در کنار اینها، کلاس های آموزش هنری، شهر کتاب و فروشگاه های عرضه کننده اقلام فرهنگی و همچنین قرار گرفتن در مجموعه تفریحی مگامال، فضای جذابتری را در اختیار بازدیدکنندگان این پردیس سینمایی قرار می دهد.
آدرس :تهران ، شهرک اکباتان فاز ۲، جنب مترو اکباتان، مرکز خرید مگامال
تلفن :
۰۲۱-۴۴۶۳۴۲۳۳
مرکز خرید مگامال تهران 10 سینمای معروف تهران

۴-پردیس سینمایی چارسو
پردیس سینمایی چهارسوی تهران یکی از پردیس های سینمایی تازه تاسیس پایتخت است و طبقه هفتم مجتمع بازار چارسو را به خود اختصاص داده است. این پردیس با داشتن ۵ سالن سینما که از آخرین تکنولوژی صوت و تصویر مجهز به تکنولوژی سینمای دیجیتال بهره می برند؛ به طور کلی ۹۰۰ صندلی به ظرفیت سینماهای کشور اضافه کرده است.
آدرس :تهران، خیابان جمهوری اسلامی، تقاطع پل حافظ، بازار چارسو، پردیس سینمایی چارسو
تلفن :
۰۲۱-۶۱۷۲۴۴۴۴
10 سینمای معروف تهران  10 سینمای معروف تهران

۵-پردیس سینمایی ملت
پردیس سینمایی ملت یا پردیس سینماگالری ملت، یکی از پردیس های سینمایی نام آشنای تهران است و در جنوب غربی پارک ملت قرار دارد. در این پردیس شما می توانید از چهار سالن نمایش فیلم با ظرفیت ۲۸۰ نفر و یک سینماتک (سینمای ویژه) با ظرفیت ۳۰ نفر استفاده کنید و به تماشای فیلم های روز ایران بنشینید. همچنین در پردیس سینمایی پارک ملت امکان برگزاری گالری های مختلف هنری وجود دارد. علاوه بر این یکی از سالن های سینما دارای سن است و از آن برای برگزاری همایش ها، میزگردها و کنسرت های مختلف استفاده می شود. از دیگر امکانات این مجموعه هنری-فرهنگی همچنین می توان به رستوران کافی شاپ، بوفه کافه کتاب، فروشگاه های عرضه کالاهای فرهنگی، سیستم اطفای حریق و پارکینگ با ظرفیت ۱۲۰ خودرو در ضلع غربی پارک ملت اشاره کرد.
آدرس :تهران، خیابان ولی عصر، بزرگراه هاشمی رفسنجانی، روبروی کردستان، پردیس سینمایی ملت
تلفن :
۰۲۱-۲۳۱۶۲

 10 سینمای معروف تهران

۶-پردیس سینمایی باغ کتاب
پردیس سینمایی باغ کتاب تهران بخشی از مجموعه فرهنگی-هنری باغ کتاب تهران محسوب می شود که از بهمن ۱۳۹۶ میزبان علاقه مندان به سینما و تئاتر است. این مرکز فرهنگی، ۱۱ سالن سینما و تئاتر دارد و این سالن ها در طبقه همکف، زیرزمین و بام باغ کتاب تهران جای گرفته اند. طراحی پردیس سینمایی باغ کتاب به گونه ای ست که در مقابل هر کدام از سالن ها یک فروشگاه آثار هنری و کافه سینما به چشم می خورد. نکته قابل توجه در مورد باغ کتاب تهران این است که سالن های ۲، ۷، ۹ و ۱۰ تنها زمانی اکران دارند که حداقل ۱۰ بلیت فروخته شده باشد. این مساله برای سالن ۱ در صورت فروخته شدن حداقل ۱۵ بلیت است.

آدرس :تهران، بزرگراه شهید حقانی، ورودی کتابخانه ملی، باغ کتاب تهران، پردیس سینمایی باغ کتاب تهران
تلفن :
۰۲۱-۸۸۶۵۷۱۶۵

پردیس سینمایی باغ کتاب  10 سینمای معروف تهران

۷-پردیس سینمایی ارگ
پردیس سینمایی ارگ تهران به مانند بسیاری از پردیس های دیگر در مجتمع تجاری به همین نام قرار دارد و از اسفند ۱۳۹۵ با سه سالن پذیرای دوستداران فیلم و سینماست. نکته قابل توجه در مورد پردیس سینمایی ارگ این است که بلیت های سالن ۳ این مجموعه به صورت خانوادگی یا ارگانی قابل رزرو است. همچنین فیلم های سالن این پردیس تنها در صورتی به روی پرده می روند که حداقل ۱۰ بلیت از صندلی ها فروش رفته باشد. همچنین پخش فیلم های اجتماعی برای کودکان زیر ۷ سال ممنوع است.
آدرس :تهران، میدان تجریش، مجتمع تجاری ارگ، طبقه سوم
تلفن :
۰۲۱-۲۲۳۹۶۵۷۷

پردیس سینمایی ارگ  10 سینمای معروف تهران

۸-پردیس سینمایی هروی سنتر
پردیس سینمایی هروی در مجتمع تجاری هروی سنتر قرار دارد و از پردیس های تازه تاسیس پایتخت محسوب می شود. این پردیس سینمایی ۳ سالن مجهز سینمایی دارد و علاقه مندان به فیلم های سینمایی به ویژه در شرق تهران را به سوی خود می کشاند. نکته جالب توجه در مورد پردیس سینمایی هروی قابلیت رزرو سالن های سینما به صورت خانوادگی یا ارگانی ست. در ضمن توجه داشته باشید که فیلم های این پردیس در صورتی اکران می شود که حداقل ۱۰ بلیت از صندلی های آن فروخته می شود. همچنین از ورود اطفال زیر هفت سال برای فیلم های اجتماعی جلوگیری می شود.

آدرس :تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، خیابان نازک، مجتمع هروی سنتر
تلفن :
۰۲۱-۲۶۷۵۲۴۱۳

پردیس سینمایی هروی سنتر 10 سینمای معروف تهران

۹-پردیس سینمایی اریکه ایرانیان
پردیس سینمایی اریکه ایرانیان از پردیس های سینمایی قدیمی تهران است. این پردیس که روزگاری محبوب ترین پردیس سینمایی تهران نیز محسوب می شد، ۳ سالن مجهز به سیستم های صوتی و تصویری با ظرفیت ۱۶۰ تا ۱۹۰ نفر دارد. سالن های سینمایی مجتمع اریکه ایرانیان در سه طبقه همکف، اول و دوم قرار دارند و در آنها فیلم ها و تئاترهای روز ایران به نمایش گذاشته می شود.
آدرس :تهران، شهرک غرب، بلوار اصلی شهید فرحزادی، نبش خیابان شهید حافظی، مجموعه فرهنگی ورزشی تجاری اریکه ایرانیان
تلفن :
۰۲۱-۲۲۳۷۰۰۰۱-۵

پردیس سینمایی اریکه ایرانیان  10 سینمای معروف تهران

۱۰-پردیس سینمایی کیان
پردیس سینمایی کیان، مشهورترین سینمای جنوب پایتخت است و با وجود ۳ سالن نمایش فیلم، ۲ طبقه مرکز تجاری و ۲ طبقه شهربازی سرپوشیده و سینمای پنج بعدی، مرکز مناسبی برای گذران اوقات فراغت محسوب می شود. در این پردیس شما می توانید به تماشای فیلم های روز ایران بنشینید و ساعات خوشی را در کنار دوستان و خانواده داشته باشید.
آدرس :تهران، بزرگراه نواب، بعد از پل حق شناس، خروجی چراغی و سعیدی، بلوار شهید چراغی (جوانه)، شماره ۴۱
تلفن :
۰۲۱-۵۵۴۵۱۰۰۰

پردیس سینمایی کیان 10 سینمای معروف تهران

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *