بلیط هواپیما سوئیت تبریز

۱۰ جای دیدنی تبریز در تابستان

۲۰ شهریور ۱۳۹۸۱۰ جای دیدنی تبریز در تابستان آذربایجان شرقی تبریز

جاهای دیدنی تبریز در تابستان با جاذبه های تاریخی تبریز و مکان های طبیعی تبریز دیدن دارند. جاذبه های گردشگری تبریز در فصل هایی که دیگر از سرما چندان خبری نیست دیدنی تر و جذاب تر به نظر می رسند و راحت تر می توان از آنها بازدید کرد. در سفر به تبریز، مخصوصا اگر سفری کوتاه بود، باید کجاها را ببینیم. ما در اینجا جاهای دیدنی تبریز را با آدرس و عکس نوشته ایم. این جاها شامل مکان های گردشگری‌ تبریز هستند که دیدن‌شان در اولویت است.

۱-بازار تبریز
یکی از جاهای دیدنی تبریز که قدم زدن در آن خود سفری است به دل تاریخ، بازار تبریز است. بازاری که به بزرگترین بازار مسقف جهان شهره است و حجره ها، سراها و تیمچه های زیادی دارد. بازار تبریز که هر بخشش مختص کسب و کاری است و به خصوص بازار فرش آن بسیار پررونق است، مغازه های زیادی دارد. بازار بلورفروشان، شیشه گران و کفش دوزان از جمله جاهای دیدنی بازار است که دیدنشان خالی از لطف نیست. اگر به دیدن بازار تبریز رفتید از تیمچه مظفریه که با سقف بلند خود و پنجره های کوچک و بزرگ رنگی اش، قشنگ‌ترین قسمت بازار تبریز است دیدن کنید.

آدرس: خیابان جمهوری

10 جای دیدنی تبریز در تابستان

۲-موزه قاجار

یکی از قشنگ‌ترین موزه‌های تبریز، موزه قاجار است. موزه قاجار که پیش از این خانه امیرنظام گروسی، از رجال سیاسی دوره ناصرالدین شاه بوده، عمارتی زیبا با حیاطی پر از گل دارد و سفری است به دوره قاجار. این موزه بخش های مختلفی دارد، یک تالار آن مخصوص پول و سکه‌های دوره قاجار است، تالاری دیگر مختص ظرف و ظروف، تالاری برای کاشی های رنگارنگ، تالاری برای تفنگ و اسلحه و تالاری برای ساز و تالارهایی هم برای وسایل دیگر. موزه‌ قاجار در یکی از محله‌های قدیمی تبریز به نام ششگلان قرار دارد. خیابانی که می‌توان خانه‌های قدیمی زیادی در آن پیدا کرد. مقبره الشعرا که مدفن بیش از ۴۰۰ شاعر نامدار ایرانی از جمله شهریار، قطران و اسدی طوسی است در این خیابان قرار گرفته.

آدرس: سمت راست خیابان ثقه الاسلام، در خیابان فرعی شهریار و در کنار بیمارستان کودکان

10 جای دیدنی تبریز در تابستان

۳-باغ ائلی گلی

نمی‌شود تبریز رفت و به باغ ائل گلی یا استخر شاه سر نزد. ائل گلی که یکی از شلوغ‌ترین و پرطرفدارترین جاهای گردشگری تبریز است، مخصوصا در شب مشتاقان زیادی را به وسی خود جلب می‌کند. این باغ در حقیقت کاخی است که وسط استخری بزرگ قرار گرفته و به شکل جزیره درآمده است. ساخت اولیه استخر به دوران آقا قویونلوها برمی‌گردد و در دوره های بعد به تدریج تکمیل و به شکل باصفای امروزی درآمده.

آدرس: جنوب شرقی شهر قرار گرفته و ۷ کیلومتر با مرکز شهر فاصله

10 جای دیدنی تبریز در تابستان

۴-خانه مشروطه

اگر دلتان می‌خواهد بدانید محل تصمیم گیری سران مشروطه کجا بوده، باید راه خانه مشروطه را در پیش بگیرید. این خانه که برجسته‌ترین چهره‌های مشروطه از جمله ستارخان، باقرخان، ثقه‌الاسلام تبریزی و حاجی میرزا آقافرشی در آن جمع می‌شدند، محل نگهداری اسناد دوره مشروطه است. خانه‌ای از سنگ، آجر و خشت و پر از آیینه کاری و گچبری.

آدرس: محله راسته کوچه در غرب بازار تبریز و روبروی مسجد جامع

10 جای دیدنی تبریز در تابستان

۵-مسجد کبود

تبریز، مساجد زیادی دارد، اما یکی از دیدنی‌ ترین آنها مسجد کبود یا مسجد جهانشاه است.مسجدی که به خاطر کاشی کاری های فیروزه ای رنگش به فیروزه اسلام هم مشهور است. مسجد کبود تنها بنایی است که از دورە‌ فرمانروایی قراقویونلوها در پایتخت آن‌ها، یعنی تبریز، باقی مانده است.

زیبایی‌های این مسجد آنقدر زیاد است که پس از گذشت قرن‌ها و صدماتی که به آن وارد شده، هر انسان صاحب ذوقی را متحیر و مبهوت می‌سازد. بارزترین ویژگی مسجد کبود و شهرت زیادش بیشتر به خاطر کاشی‌کاری معرق و تلفیق آجر و کاشی و اجرای نقوش پرکار است که هم در داخل و هم در خارج آن مشهود است.

آدرس: خیابان امام خمینی، روبروی کوچه صدر

10 جای دیدنی تبریز در تابستان

۶- تله کابین کوه عون ابن علی
اگر در سفر به تبریز خواستید یک روز پرهیجان را از سر بگذرانید، پیشنهاد ما تله کابین کوه عون یا عینالی است. تله کابینی که بعد از تکمیل فاز دو و سه آن به طولانی ترین تله کابین کشور تبدیل می‌شود، اما حالا می‌توان سوار بر کابین های فاز یک آن از بین کوه های عینالی گذشت و طبیعت کوهستانی اطراف را دید. در ایستگاه دوم تله کابین، کافه ها و رستوران های مجموعه قرار دارند و از دیگر جاذبه های اطرافش می‌توان به منطقه پرورش شترمرغ و آبشار مصنوعی اشاره کرده. بر فراز کوه عون بن علی بقعه‌ای منسوب به دو تن از فرزندان حضرت علی (ع) به نام‌های عون بن علی و زید بن علی واقع شده.

آدرس: شمال شهر تبریز

10 جای دیدنی تبریز در تابستان

۷-موزه شهرداری

یکی دیگر از جاهای دیدنی تبریز که هم می‌توان در اطرافش نشست و هم از موزه اش دیدن کرد، میدان ساعت است. میدان شهرداری یا ساعت در مقابل کاخ شهرداری تبریز معروف به ساختمان ساعت واقع شده. تبریزی ها به این میدان ساعات قاباغی یا جلوی ساعت می‌گویند. کاخ شهرداری ساعتی به‌ارتفاع ۳۰٫۵ متر دارد که هر ۱۵ دقیقه یک‌بار، گذشت زمان را به گوش مردم تبریز می‌رساند. نقشه ساختمان شبیه طرح عقابی درحال پرواز است و شبیه ساختمان‌های آلمان، قبل از جنگ جهانی دوم است. تنها موزه شهرداری ایران نیز شامل تالارهای دوربین قدیمی، فرش، هنرهای معاصر، خط و.. در کاخ شهرداری قرار دارد. دیدار از کاخ شهرداری که شهردار و شورای شهر ساکن برخی اتاق‌هایش هستند، آزاد است. در کنار این ساختمان موزه آتش نشانی قرار گرفته.

آدرس: تقاطع خیابان‌های ارتش جنوبی و امام خمینی

10 جای دیدنی تبریز در تابستان

۸- جنگل ارسباران
جنگل ارسباران یکی از مناطق بکر و دست نخورده تبریز است. جنگلی سرسبز که انواع گونه های جانوری و گیاهی را در دل خود جای داده است. این جنگل به نام های ارسبار یا آرازبار و قره داغ یا قراچه داغ هم شناخته می شود. جنگل های ارسباران با طبیعت زیبا و چشم اندازهای دلنشین و وجود اماکن و ابنیه تاریخی، توان بالقوه بالایی برای جذب گردشگر دارد در واقع این چنگل یکی از جاذبه های گردشگری تبریز است که هواداران زیادی دارد. از جمله آثار تاریخی این منطقه می توان به قلعه بابک، قلعه پشتو، قلعه جوشین، دژ قهقهه، بقعه شیخ شهاب الدین و بازار اهر اشاره کرد.

10 جای دیدنی تبریز در تابستان

۹-روستای کندوان

کندوان هم که گفتن ندارد، اصلا یکی از اصلی ترین مکان هایی که در تبریز باید به دیدن آن بروید، روستای صخره ای کندوان می باشد. معماری روستای کندوان و جاری بودن زندگی مردم در قالب بافت قدیمی آن یک استثنا در دنیا به حساب می‌آید. چرا که دیگر در کاپادوکیه ترکیه و داکوتا آمریکا (که هر دو دارای معماری صخره‌ای هستند) کسی زندگی نمی‌کند. خانه های این روستا به مانند کندوی عسل در دل کوه کنده شده اند و جالب اینجاست که عسل یکی از مهمترین محصولات این روستا می باشد و وجه تسمیه این روستا نیز همین خانه ی کندو مانند است.

10 جای دیدنی تبریز در تابستان

۱۰-مقبره الشعرای تبریز

مقبره الشعرای تبریز در خيابان ثقه الاسلام و در ضلع شمالي بقعه سيد حمزه واقع است. بناي يابود زيبايي با تأسيسات توريستي به نام مقبر الشعرا در اين محل ايجاد گرديده که آرامگاه یکی از بزرگترين شاعران معاصر کشورمان (شهريار) در اين محل قرار دارد.

10 جای دیدنی تبریز در تابستان

بلیط هواپیما ارزان تخفیف تفریحات کیش
 

نظر کاربران :

 • نظری

  بنده اول مهر۹۸ چهار پنج روزی تبریز بودم شهر قشنگیه جاهای دیدنیش هم زیاده خداییش کلانشهره.مسافری از کرمانشاه

  ۳ مهر, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • علی

  متاسفانه موافقم خدمات شهری و دیدنی در تبریز ندیدم
  جای برای تفریح و شادی نیافتم

  ۲۱ شهریور, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
  • بهروز

   با چی موافقی شما ؟

   ۴ مهر, ۱۳۹۸
 • مسلم

  افتخارمیکنیم به تمام قومیتها..تبریزیها واقعامردن.چندتاازبچه های تبریزپایه خدمتی بودیم. بنده جنوبی هستم وعرب .ازهرقومیتی که به خوزستان سفرکند باجان ودل پذیرایی میکنیم..درکل مایکی هستیم وبس!

  ۱۹ شهریور, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
  • علی رحمانی

   من کرمانشاهی هستم واقعا تبریزی ها مردمانی بافرهنگ و باشعور هستن

   ۲۲ شهریور, ۱۳۹۸
 • سبرسب

  چچچچچچوخ ممنون

  ۴ شهریور, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • هستی فراهانی

  خیلی عالی بود

  ۲۷ مرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • سالینا

  تبریز یکی از زیباترین شهرهای ایران با فرهنگی غنی و مردمی مهربان و خونگرم و مهمان نواز.باور کنید اگر امکان مسافرت داشتم ماهی یکبار به این شهر زیبا سفر میکردم.از دوستانی که تبریز میرن خواهش میکنم به شهرستان های تبریز هم سفر کنند .همه شهر های تبریز دیدنی هستند.خوش بگذره بهتون???

  ۲۴ مرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
  • سالینا

   یاشاسین یوردوممممممم

   ۲۴ مرداد, ۱۳۹۸
 • جوان

  اصفهان نصف جهان ، اگه تبریز نباشه! ??

  ۲۳ مرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
  • سبرسب

   خودش تبریزی ها عالی ان

   ۴ شهریور, ۱۳۹۸
 • نصیری

  سلام، اصلیت من هم تبریزی است من بارها وبا ها به تبریز رفتم ولی در سالها ی اخیر بسیار بهتر شده است مردم خونگرمی دارد. خیلی خوب آدرس می دهند شهر تمیز تر شده است برخورد مردم با مسافران بسیار خوب است تعصبات قومی بسیار کمتر شده است. هزینه ی تاکسی بسیار مناسب است. اتوبوس های تبریز گردی دارد در کاخ موزه ی شهرداری، من نقشه ی تبریز را گرفتم. جاهای دیدنی مشخص شده است. در کل برای گردشگری در فصل تابستان مناسب است

  ۹ مرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
  • سعید

   سلام معلومه خیلی وقته نرفتی الان دیگه همشون پولو میشناسن.خیلی فرق کردن منم فکر میکردم تبریز مردمش خیلی خوبن اما……..۹۸/۰۶/۱۰ازاونجا اومدم. از تو سایت دیوار واسه خونه و سوییت باهاشون هماهنگ کردم وقتی رسیدم اونجا همشون دبه کردن خیلی بدرد نخوره تبریز دیگه اون تبریز قدیم نیست واسه پول چه کارایی که نمیکنن

   ۱۱ شهریور, ۱۳۹۸
 • محمد مهدی خردمندیان

  ادرس رو خیلی خوب جواب میدن شهرش خیلی تمیز و زیبا با مردمی با فرهنگ فقط پول بی حساب و کتاب با بت هزینه پارکینگ عمومی وکنار خیابان از مسافرین مطالبه میشه که یک نوح اجحاف و زیاده خواهیه که تا کنون در هیچ جایی من ندیدم حتی تهران که لازمه رسیدگی فوری بشه

  ۳ مرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • محمد مهدی خردمندیان

  ما کرمانشاهی از هر تبریزی ادرس پرسیدیم با روی گشادهو توضیحات دقیق ما رو که از تهران بر خلاف تصورات ذهنی که شنیده بودیم مارو خیلی با حو صله راهنمایی کردن وواقعا تبریز کلانشهر واقعیه بسیار تمیز و زیبا با مردمی با فرهنگ ودوست داشتنی با اب وهوایی بسیار مطبوح فقط مسئله ای که ما را خیلی اذیت کرد گرانی بیش از حد و بدون حساب پارکینگ عمومی و پارکینگ مقابل محمانسرا که در هیچ شهر دیگری در ایران سابقه ندارد .

  ۳ مرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • مازیار

  شهر تبریز یکی از سالم‌ترین و پاک ترین شهرهایی است که تا حالا سفر کردم ، مردم خیلی با فرهنگی داره و من چند بار که رفتم موردی پیش نیومده ، اینکه میگن اصلا فارسی جواب نمیدن واقعا دروغه. تنها مشکلی که دیدم تو این شهر نبودن هتل به اندازه کافی است . البته شب بیرون خوابیدن صفایی دیگه ای داره تابستون ولی به هیچ‌وجه به جنوبی های عزیز توصیه نمیکنم شب بیرون بخابین ?

  ۲۰ تیر, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • هوشنگ علوی از تهران

  سلام من از این موزه بازدید کرده ام ام به دوستان توصیه میکنم از کاخ قلعه مشروطیت دزک واقع در استان چهارمحال و بختیاری بازدید نمایید این قلعه که موزه پوشاک استان می باشد یک اتاق ایینه دارد که ۲ میلیون قطعه ایینه در ان نصب شده ان هم ۲۰۰ سال پیش

  ۱۸ تیر, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • رضایی

  سلام ، بنده برای اولین بار ان شا اله میخوام برم تبریز برای سفر ، اما قبلا عجب شیر سرباز بودم امیدوارم مردم تبریز نیز مثل پرسنل پادگان نباشند و حق ناحق نکنند و فقط هوای هم زبانهای خودشان را نداشته باشند.

  ۱۵ تیر, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • حسین خوب مر ام

  سلام آقامحمدرضای گل گلاب
  هموطن عزیز شما محبت داری دعوت میکنی امامیگن مردم تبریز فوق العاده متعصب هستن زبان ترکی بلد نباشی جوابت ر و نمیدن
  درست میگن ؟

  ۲۸ خرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
  • آذر

   باور کنید اصلا اینطور نیست شهریار می فرماید شهر تبریز است جان قربان جانان میکند سرمه چشم از غبار کفش مهمان میکند البته تعصب نسبت به زبان ترکی وجود داره ولی نه به این شکل که کسی انتظار داشته باشه مهمانان غیر بومی به زبان ترکی صحبت کنن .

   ۱۴ تیر, ۱۳۹۸
  • حمید

   این چه حرفیه آخه متاسفم برات

   ۲۸ تیر, ۱۳۹۸
 • نادر قانعی فر

  تبریز شهر اولین ها… شهر بدون گدا …. شهری که تبریز است و جان قربان جانان میکند سرمه چشم از غبار کفش مهمان میکند….از شهر تبریز میشه به فرش . شیرینی .پنیر لیقوان . کفش و کیف چرم اصل و انواع حلوا اشاره نمود…
  به شما پیشنهاد میکنم حتما به تبریز مسافرت کنید

  ۲۷ خرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
 • سودا و محمدرضا

  من تبریزیم و از اینکه تو تبریز زندگی میکنم واقعا افتخار میکنم و خیلی دوس داریم که مردم ایران و دیگر مردم کشور ها بیان دیدن کنن رو چشممون جا دارن

  ۷ خرداد, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
  • محمدبیگ

   عالیه ایلام هم بیاین

   ۱۵ خرداد, ۱۳۹۸
  • محمدبیگ

   عالیه ایلام هم بیاین

   ۱۵ خرداد, ۱۳۹۸
  • محمد

   سلام دوست عزیز،برای اولین باردارم تبریزمیام جاهای دیدنیش کجاست ؟

   ۲۵ مرداد, ۱۳۹۸
  • محمد

   سلام .ممنون از اطلاعات سایتتون .من چند روز پیش کندوان بودم .رودخانه ی پر آبش که جوی آبی هم نبود.اگر در کاپادوکیا و داکوتا سکنه ای در روستاهاشون نیست قصدشون حفظ و نگه داری این سرمایه است .در کندوان همه این خانه های کله قندی تبدیل به فروشگاه آلو و عسل و صنایع دستی شهرهای دیگر شده .خیلی راحت داخل خانه را گچ کرده اند و هیچ زیبایی طبیعی وجود ندارد . هر جا را دوست داشتند پنجره و درب های زشت گذاشته اند.به نظر من فقط از دور زیبا هستند چون از نزدیک آدم دلش به حال طبیعت می سوزد.توجه
   توجه. توجه از همه بدتر که در ورودی روستا که ورودیه میگیرند چند پسر ایستاده اند که به شما پیشنهاد می دهند که لیدر رایگان باشند برای معرفی روستاشون‌ .مسافر رابه چند تا خونه می برند که همه فقط فروشگاه هستند و بعد شما را به یک مغازه میبرند و همه چیز را به قیمت بالاتر از جاهای دیگر روستای خودشان به شما میفروشند .در ضمن همه محصولات روستا در همان جاده در مسیر رفت و برگشت ۲۰ درصد ارزان تر است .حتما اول قیمت بگیرید چه بسا در خشکبار فروشی های شهر خودتان از همه ی آنها ارزان تر باشد

   ۱۴ شهریور, ۱۳۹۸
 • ف ح

  روستای کندوان مختص شهرستان اسکو است،نه شهرستان تبریز.تقسیمات جغرافیایی مدرن،گفتار سینه به سینه مردم هردو گواه این مطلب است

  ۱۱ فروردین, ۱۳۹۸ پاسخ دادن
  • محمدبیگ

   جای عالیه امدم

   ۱۵ خرداد, ۱۳۹۸
  • علیرصا مصلحی

   من از سفری که به کندوان داشتم لذت بردم. زیاد صحبت نکردیم ولی فرهنگشان به نظرم خوب آمد. آرزوی خوشی برای مردم این ده و شهر اسکو دارم

   ۱۵ تیر, ۱۳۹۸
  • ش ف

   بابا خود اسكو هم از توابع تبريز هست. اين تقسيمات كشوري هم كه ميگيد، شهرستان اسكو نسبتا جديد التاسيس هست قبلا جزئي از شهرستان تبريز بود.

   ۲۵ تیر, ۱۳۹۸
 • مرضیه

  تبریز خیلی زیباست اصلیت من هم تبریزی است و این هفته اولین باری بود که به تبریز رفتم و موزه ی قاجار،مسجد کبود بسیار زیبا بودند. حتما پیشنهاد می کنم که به تبریز بروید و از بارزار تبریز هم دیدن کنید.
  لطفا سلام من هم به مردم عزیز تبریز برسونید.?

  ۵ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • شهرام منفرد

  انقدر شهر خوبی هست که من بعد از اولین بار که رفتم تبریز انقدر خوشم اومد که سه دفعه دیگه هم رفتم
  الان هم دارم دوباره میرم ( بهمن ۹۷ ) میشه ۵ بار
  نان بربری محلی و سرشیر و عسل و پنیر و کباب فراموش نشه
  یاشاسین آذربایجان

  ۱۷ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • حسن حسن زاده

  تبريز شهر اولين هاست بخاطر همين هم جا به جاي تبريز ديدني و زيباست از موزه ها تا بنا ها قديمي

  ۲۸ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • داود

  من تا حالا تبریز نرفتم ولی انقدر از تبریز تعریف کردین که مشتاقم هر چه زودتر برم

  ۱۳ آبان, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • محمدی

   سلام متاسفانه روستای کندوان رفتیم اینقدر کثیف بود و بوی بدی به خاطر طویله های زیادی که داره داشت واقعا ۱۰ دقیقه نتونستیم بمونیم. تازه فصلی که ما رفتیم اوایل بهار بود وای به حال تابستان ..جای تاسف داره که دهیاری اینقدر ضعیف کار میکنه. بافت نا همگون هم که تقریبا داره فضا رو کامل از بین میبره

   ۲۲ فروردین, ۱۳۹۸
  • آذر

   اگه منظورتان از بوی بد بوی طویله اس به نظر من در اشتباهید وقتی به محیط روستا وارد میشید باید انتظاراتتون رو هم تطبیق بدین اگه نمیتونین بهتون پیشنهاد میکنم فقط برین کافی شاپ و نوشیدنی چی چی چاکلت سفارش بدین

   ۱۴ تیر, ۱۳۹۸
 • نرگس

  من خودم تبریزی هستم واقعا شهر خیلی قشنگیه تبریز کاش همه بتونن تبریز و زیبایی هاش رو ببینن

  ۶ آبان, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • لادن رفیعی

   کجای تبریز ادم هتل بگیره ک ب همه ی جاهای دیدنیش نزدیک باشه؟

   ۴ خرداد, ۱۳۹۸
 • علی سهند

  شهر تبریز است و جان قربان جانان میکند
  سرمه چشم از غبار کفش میهمان میکند.همگی خوش اومدین.روچشمون جادارین.همین که ازشهرمون راضی هستین،براما یه دنیا می ارزه.

  ۴ آبان, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • ناصرقویمی

   انصافا شهر زیبا و دوست داشتنی داره، من زبان ترکی بلد نیستم ولی تو تبریز اصلا احساس نمیکردم شهر خودم نیست

   ۴ دی, ۱۳۹۷
 • مهرداد

  سلام اولین باری بود که به تبریز اومدم خیلی خوب بود کلا خوش گذشت واقعا شهر تمیزی هست…

  ۲۸ مهر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • مصطفی کم

  شهر تبریز واقعا تمیز و جالب هستش ما که رفتیم واقعا لذت بردیم اصلا فک میکنه ادم شهرداری هر روز داره همه جارو میشوره چقد شهر تمیز و زیبایی است.
  یکی هم اینکه خیلی نسبت به تهران و شمال ارزان هست همه چی.
  حتما رفتین سد امند هم برین واقعا مثل اروپاست سد امند (من عکس گرفتم دوستان میگن اینجا کجاست).

  ۴ مهر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • ایرج

  تبریز واقعا بهترین شهر ایران می باشد هم از لحاظ تمیز بودن هم از لحاظ آب و هوا و….

  ۲۸ شهریور, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • فاطمه

  شهر بسيار زيباييه
  مردم تبريز هم واقعا مردم خوبين

  ۲۳ شهریور, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • محمد على

  تبريز يكى از بهترين شهر ها در ايران است
  از لحاظ زيبايى وتميزى و…..

  ۲۱ شهریور, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • کیا

   سلام به همه مردم خوب و عشقی میهنم.
   جاهای دیدنی آذربایجان شرقی وتبریز که من میشناسم
   تبریز: بازار تاریخی ، شاه گلی (ایل گلی),کوه عینالی،پارک جنگلی صائب،مراکز خرید مدرن از جمله:لاله پارک،ستاره باران،اطلس ،ایپک و… غذاهای محلی (کوفته،دلمه ،آش ،انواع کباب و..) .
   باغها و رودخانه های نزدیک شهر از جمله منطقه گردشگری هربی نزدیک شهر باسمنج
   منطقه گردشگری امند و ایوند نزدیک پلیس راه تبربز صوفیان.
   باغها و رستورانها ی سنتی شهر سردرود (اول تبریز به طرف آذرشهر)
   منطقه گردشگری و رستورانها و باشگاههای اسب سواری منطقه آرپادرهسی (کیلومتر اول جاده تبریز اهر)
   باغها ،چشمه ها و دره های سمت آناخاتون و بابا باغی (پشت پایگاه هوایی تبریز)
   پیست اسکی و منطقه گردشگری کوه سهند سمت تبریز به طرف بستان آباد نرسیده به سعید آباد)
   دریاچه و پارک گردشگری دریاچه گوری گلی( جاده تبریز تهران بعد از منطقه شیبلی نرسیده به بستان آباد:شهر آبهای گرم و فطیر درجه یک)
   باغها و ویلاهای گردشگری شهر صوفیان و جاده مرند
   دهکده زیبا و تاریخی کندوان که البته پیشنهاد میکنم قبل ازونجا و اول به باغات و شهر زیبا و فرهنگی اسکو که یکی از قدیمی ترین مناطق آذربایجان هست هم سری بزنید.آب و هوای عالی و خورد و خوراک تمیز درجه یک و ارزان

   باغات و مناطق خوش آب و هوای آذرشهر و چشمه های اطراف این باغ شهر واقعاً کم نظیرن (سوغات گردو و خشکبار یادتون باشه)
   کمی از تبریز فاصله بگیریم
   مراغه: باغ شهر بی نظیری که زیباییش مبهوتت میکنه با خشکبار و میوه های درجه یک با آثار تاریخی و غارهای دیدنی فراوان,دامنه کوه زیبای سهند یادتون نره)

   بناب و ملکان دو شهر خوش آب وهوا و دارای باغهای میوه و علی الخصوص انگور درجه یک(کوهها و علی الخصوص کباب بناب یادتون باشه)

   میانه : رودخانه های پرآب،زمینهای حاصلخیز و باغات دیدنی و دره های باصفا ( خوراک ماهی و برنج میانه یادتون نره) درضمن اگه خواستین یه سر به زادگاه استاد شهیر شهریار که تو این مسیر هست و بسیار زیباست برید.

   مرند: باغهای میوه آب و هوای ملایم و کوه گردشگری و باصفای کوه میشو که فرصت بود حتماً برید.
   شبستر: باغها و رودخانه های زیبا .میوه های درجه یک از جمله آلبالو و اگه رو جلد بیشتر لواشکها و ترشکها رو دقت کنید به این شهر فرهنگی و اقتصادی میرسید
   جلفا : بله آذربایجان شرقی از طریق این شهر زیبا و قدیمی و بسیار زیبا با مناطق گردشگری ازجمله (کلیسا خرابه،آسیاب خرابه و مسیر کنار رود مرزی ارس و…) با اروپا هم مرز می باشد.(اولین و تنها قطار برقی ریلی ایران متعلق به به خط تبریز جلفا می باشد) مسیر جلفا به کلیبر یکی از بهترین و جذابترین مسیرهای گردشگری میباشد که تقریباً میشه یکروزه این مسیررو طی کرد.
   کلیبر: اگه فقط فرصت داشته باشم چند کلمه بگم که دنیایی حرف توشه میگم: جنگل‌های ارسباران،دره مکیدی،منطقه گردشگری چیچکلی ،قلعه زیبا و تاریخی بابک و…)
   اهر: قلب سیاسی آذربایجان و باغهای فراوان و مردمی شجاع و فعال
   ورزقان: باغهای زیبا و دریاچه ای تفریحی

   هریس ، مهربان و…: مناطق بکری که تنها تعریفش دیدنشونه
   سراب : شهر خنکی و لبنیات که مسیر آذربایجان شرقی به اردبیل هست
   مثل بیشتر جاهای ایران اونقدر زیبایی وجلوه های تک در آذربایجان هست که با نوشتن تموم نمیشه ‌‌
   یه توضیح کوتاه:
   ۱.مطمئنا جاهای زیادی از قلم افتاد که ضمن عرض پوزش از همشهریهای عزیز م اطلاعات من متعلق به جاهایی هست که رفتم
   ۲. اسامی بیشتر جاها به زبان نقشه ای که قابل هضم تر برای مسافران گرامی باشه ذکر شده(مثلاً سردری نگفتم و گفتم سردرود. سیداوا نگفتم و گفتم سعید آباد)
   امیدوارم با کسب اطلاعات تکمیلی سفری عالی و شاد شاد رو بگذرونین.
   خوش و سلامت باشین،

   ۲۹ مرداد, ۱۳۹۸
 • رحیم

  تبریز شهر زیبا وتاریخی است اما به نظر از لحاظ خدمات شهری نسبت به بعضی از کلان شهرهای ایران رشد نداشته است.امیدوارم باپیگیری مسئولان شهر نقایص بر طرف شود.

  ۱۹ شهریور, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • احمد

  من تورکم تبریزی چوخ استیرم.
  زنگان طارم چورزق

  ۱۸ شهریور, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • آیدا

  خانه مشروطه را حتما ببینید

  ۱۸ شهریور, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • محمدبیگ

   جای خوبیه امدم

   ۱۵ خرداد, ۱۳۹۸
 • عباس

  شهری بسیار زیبا و تمیز . فقط مواظب حقه باز های شهر بازی در ال گلی باشید .

  ۶ شهریور, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • سعيد

  تبريز يكي از پاكترين شهرهاست واقعا وقتي ميبيني هيچ گدايي در شهر نيست و همه جا تميز و مرتب هست كيف ميكني براي ما كه ٣ روز اونجا بوديم يكي از بهترين سفرهاي ما بود همه چي عالي و بي نقص بود

  ۶ شهریور, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • زهرا

  خيليم عالی

  ۴ شهریور, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *