بلیط هواپیما سوئیت تبریز

گردشگری اولویت طرح‌های اقتصاد مقاومتی

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۷ خرداد ۱۳۹۵

فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: ۵ پروژه محوری اقتصاد مقاومتی در گنبدکاووس معرفی می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،منطقه گلستان،، محمد حمیدی صبح امروز در جلسه شورای سیاست‌گذاری اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: نخستین شورای راهبردی اقتصاد مقاومتی براساس شعار سال توسط مقام معظم رهبری تشکیل شده و اقتصاد مقاومتی در دستور کار جدی دولت از مسئولان بالادست تا پایین‌دست قرار گرفته است.

وی افزود: براساس تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در مراکز استان‌ها و برش استانی آن، در شهرستان‌ها نیز تشکیل شود تا براساس افق ۱۴۰۴ میزان پیشرفت مشخص شود. شورای راهبردی باید در منظرهای پیگیری طرح‌ها و برنامه‌ها وزارتخانه و اقتصاد مردم‌محور فعالیت کند.

حمیدی هدف از این جلسه را جلوگیری از اشتباهات راهبردی دانست و اظهار کرد: در این ترکیب شورا، از افرادی که تجربیات موفق در واحدهای صنعتی دارند استفاده خواهد شد و معتقدیم این افراد مشکلات فراوانی را پشت سر گذاشته تا به موفقیت رسیدند.

وی تصریح کرد: قرار است در افق ۱۴۰۴ تولید گندم به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن در سطح ۸۰ هزار هکتار برای استان گلستان باشد و ما باید بتوانیم سطح زیرکشت را کاهش و این اراضی را برای افزایش سطح پنبه و دانه‌های روغنی سوق دهیم تا از این اوضاع برای توسعه پایدار بهره ببریم.

فرماندار ویژه گنبدکاووس اظهار کرد: ۵ پروژه محوری را در سطح شهرستان مشخص کنیم که مسیر برای سرمایه‌گذاران مشخص شود و گردشگری می‌تواند به‌عنوان یک محور تعیین شود و چند سرمایه‌گذار در این محور سرمایه‌گذاری کنند.

وی یادآور شد: تخصیص منابع، توسعه اقتصاد مردمی، دانش‌بنیان، درون‌زایی و برون‌گرایی ۵ کمیته‌ای است که در مرکز استان مشخص شده که به صورت تخصصی در دستور کار قرار گیرد.
19754t.jpg گردشگری اولویت طرح‌های اقتصاد مقاومتی

           
ما را در اینستاگرام فالو کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *