بلیط هواپیما سوئیت تبریز

گردشگری اصفهان

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۴ اسفند ۱۳۹۶

یک عضو شورای شهر اصفهان گفت: اصفهان نه تنها در گردشگری تاریخی- فرهنگی، بلکه در انواع دیگر گردشگری هم چون گردشگری ماجرا جویانه، سالمندان، سلامت، ورزشی و دیگر انواع گردشگری باید حرفی برای گفتند داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، نصیر ملت در بیست و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره لزوم حرکت به سمت توسعه گردشگری اظهار کرد: اصفهان نیمی از جهان است و باید پرسید چرا نیاکان این نام را برای اصفهان انتخاب کرده اند؟

وی ادامه داد: قدمت میهمان نوازی در اصفهان به گواه تاریخ بسیار قدیمی‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. میهمان نوازی در اصفهان قدیم معنایی متفاوت ایجاد کرده است. آیا اصفهان کنونی نیز نیاز گردشگران را بر طرف می‌کند. اصفهان با صدها اثر ملی ثبت شده و جاذبه‌های متعدد و ۱۹۹ صنعت دستی چشم انداز روشنی برای توسعه گردشگری دارد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: در این ایام، گردشگری نیز دستخوش مدیریت‌های جزیره‌ای و ناهماهنگ شده است که توسعه هدفمند گردشگری را مختل می‌کند. شورای شهر اصفهان با آسیب شناسی در تلاش است با تامین حقوق و منافع مشتری ذی‌نفعان حوزه گردشگری مشکلات این بخش را به حداقل برساند.

ملت گفت: گردشگری صنعتی است که همه بخش‌های آن باید به طور هماهنگ با هم کار کنند و چشم انداز توسعه گردشگری در اصفهان نشان می‌دهد که باید در آن علاوه بر گردشگری تاریخی- فرهنگی از دیگر شیوه‌های گردشگری هم چون گردشگری سالمندان، سلامت، ورزشی، طبیعت، ماجرا جویانه و دیگر انواع گردشگری استفاده کنیم.
 گردشگری اصفهان

وی ادامه داد: شهروندان باید در قبال گردشگری احساس مسئولیت کرده و همه نهادهای مربوطه به طور هماهنگ کار کنند. از آنجایی که سند روشنی برای گردشگری وجود ندارد لازم است اسنادی جامع برای توسعه گردشگری اصفهان تهیه و در دست اجرا قرار گیرد. هم چنین عدم همسویی نهادهای متولی گردشگری و شهرداری اصفهان نشان می‌دهد باید شورایی تشکیل و هماهنگی‌های لازم را ایجاد کند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: باید برای گردشگری اصفهان شورای برنامه ریزی تهیه شود. هم چنین زیر ساخت‌های مورد نیاز گردشگری از نو تعریف شود و تلاش کنیم از خواهر خواندگی اصفهان برای بهبود گردشگری این شهر استفاده کنیم.

هم چنین علی اصغر زند آور- دیگر عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در همین رابطه گفت: ستاد گردشگری شهرداری اصفهان باید تبدیل به سازمان یا مدیریت واحد گردشگری شود. در همه دنیا توسعه گردشگری شهرها بر عهده شهرداری ها است. رونق مباحث گردشگری می تواند برای شهر رونق اقتصادی داشته باشد. با توجه به بررسی های صورت گرفته کارهای خوبی برای جذب گردشگر در عید نوروز انجام شد که نیازمند اطلاع رسانی است. گردشگری در اصفهان باید جذاب و به صرفه باشد. هم چنین از ظرفیت بخش خصوصی در ستاد گردشری استفاده شود.

در پایان عباس علی جوادی دیگر عضو شورای شهر نیز در تذکر دو دقیقه‌ای خود با اشاره به اهمیت نظافت شهر در نوروز گفت: شهر اصفهان همواره به عنوان شهری تمیز شناخته می‌شده و به نظر می‌رسد در ماه‌های گذشته نظافت شهر اصفهان قدری کمرنگ شده است. شهردار اصفهان توجه کند در نوروز باید اصفهان تمیزتر از همیشه باشد.

منبع: ایسنا

           
چاپ

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حداکثر سایز عکس : 2 مگابایت.