رزرو هتل فضاگشت
۱۱ آذر ۱۴۰۰

کوه لوچو زاهدان

اشتراک گذاری

کوه لوچو زاهدان با ارتفاع ٢٧٨۵ متر، در جنوب شهر زاهدان قرار دارد. اين منطقه به دليل داشتن کوه‌هايی از جنس گرانيت، به لوچو يعنی عريان معروف است. لوچو غروب‌هایی بسيار جذاب دارد و شب‌ها نیز به دليل گرانیتی بودن کوه‌ها و بازتاب مهتاب روی آن‌ها، می‌توان چشم‌انداز زیبایی را از آن رویت کرد. این کوه یکی از مهم‌ترین مقاصد کوهنوری و جاذبه های گردشگری زاهدان است. همچنین به‌واسطه آسمان تمیز و به دور از آلودگی، دوستداران نجوم و عکاسان نجومی زیادی برای برنامه‌های علمی و تحقیقاتی به این کوه می‌آیند.

فصل تابستان افراد بیشتری را كه به كوه و چشمه ها و بیشه های آن می كشاند. در این میان ارتفاعات لوچو زاهدان میعادگاه همیشگی كوهنوردان است. این مكان دیدنی از آن ارتفاعاتی است كه دلت می خواهد هر وقت زمان داشتی كوله پشتی را بر دوش انداخته و راهی آن محیط فره بخش شوی. بربامش بنشینی و نفسی تازه كنی. آنجا آدم هایی را می بینید كه گروه گروه به نیت كوهپیمایی و سلامتی جسم و روح به ارتفاعات می روند و دل و جان خود را جلا می دهند.

کوه لوچو زاهدان

لوچو منطقه ای كوهستانی است كه حدود ۲۵ كیلومتری ضلع جنوبی شهر زاهدان واقع شده است . این منطقه به دلیل كوه هایی كه از جنس گرانیت دارد به لوچو یعنی عریان معروف است.لوچو با ارتفاع حدود ۲۷۸۵ متری یكی از مرتفع ترین مناطق كوهستانی شهر زاهدان به حساب می آید. منطقه ای كاملا بكر و دیدنی كه به ویژه در روزهای تعطیل شاهد حضور شمار زیادی از عاشقان طبیعت است. در واقع به جولانگاه ورزش دوستان و كوه پیمایان تبدیل و به بهشت كوهنوردان معروف شده است.
حضور ورزش دوستان و طبیعت گردان زاهدانی به صورت گروهی، خانوادگی یا جمع های دوستانه به ویژه صبح جمعه و سایر روزهای تعطیل بسیار دیدنی است.

نحوه دسترسی

آدرس :استان سیستان و بلوچستان، زاهدان، جنوب شهر

کوه لوچو زاهدان

کوه لوچو زاهدان

کوه لوچو زاهدان کوه لوچو زاهدان

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *