رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۱۲ بهمن ۱۴۰۰

محله کوهسار تهران

اشتراک گذاری

محله کوهسار تهران، یکی از بهترین محله های غرب تهران است که بسیار خوش آب و هوا می باشد .در این محله مراکز تفریحی و گردشگری مثل پیست موتورسواری و پاراگلایدر تهران وجود دارد که بخاطر این دو مرکز، بسیاری از شهروندان تهرانی دوست دارند که در کوهسار، واحد آپارتمانی را خریداری کنند. بوستان کوهسار ، جنگلی برای شمال غرب تهران می باشد که در محله کوهسار واقع شده است .

در این محله امکانات زندگی بسیار زیادی از طرف شهرداری تهران احداث و تاسیس شده است. محله‌ی کوهسار در دوران قدیم بخشی از روستای کن بوده و امروزه محله کن که بسیار مشهور است در این جا قرار گرفته است. شما در این محله به بزرگراه های تهران دسترسی دارید و مراکز خرید تجاری و اداری بسیار زیادی در این محله دیده می شود.

محله کوهسار تهران

خیابان‌های محله کوهسار تهران

در محله‌ی خوش آب و هوای کوهسار خیابان‌های مهمی وجود دارد. مثل خیابان شهید کوهسار، استخر، سازمان گوشت، ۳۵ متری و خیابان بختیاری. اما وجود خانه‌های ویلایی در محله کوهسار موجب نوعی تضاد در سکونت مردم شده است. آشنایی با محله‌ کوهسار تهران کوهسر طی چند سال اخیر رشد و توسعه خوبی داشته و به تازگی شرکت نفت در این محله تاسیس شده است. همچنین وجود دو مجتمع پزشکان و کوثر موجب شده که اعتبار این محله بیش از پیش افزایش یابد.

شرایط زندگی در کوهسار تهران

شهرداری تهران همه گونه امکاناتی را در این محله احداث کرده و شرایط زندگی را در کوهسار به قدری مساعد کرده است تا شهروندان تهرانی بتوانند زندگی راحتی را تجربه کنند. وجود انواع پاساژها و مراکز تجاری به شهروندان تهرانی کمک می‌کند تا بتوانند نیازهای خود را در اسرع وقت بدون هیچ مشکلی برطرف کنند. به خاطر داشتن مکان های تفریحی فراوان گردشگری، بسیاری از افراد دوست دارند که در این محله، واحد آپارتمانی را خریداری کنند.

آب و هوا‌ی محله کوهسار تهران

این محله بسیار خوش آب و هوا است و از آن جایی که به ارتفاعات نزدیک است بهترین هوا و امکانات را دارا می باشد. همانطور که در توضیحات بالا اشاره شد نزدیکی کوهسار به روستای کن خود یکی از عوامل گردشگری این محله به شمار می‌رود و به همین دلیل اکثر شهروندان تهرانی دوست دارند که حداقل یک روز کامل را در این محله و در روستای کن وقت خود را سپری کنند.

2805 کوهسار تهران

دسترسی

در محله ی کوهسار اتوبان‌ها و ایستگاه‌های متروی فراوانی دارد که رفت و آمد را در کوهسار راحت‌تر کرده است. همانطور که اشاره شد اتوبان‌هایی مثل همت، نیایش، باکری، آبشناسان و همچنین وجود ایستگاه‌های متروی ارم سبز، شهران، آبشناسان دسترسی به سرتاسر کوهیار را راحت کرده است که در صورت نداشتن وسیله ی نقلیه می‌توان در کوهسار به مکان‌های دیدنی و امکانات و مراکز خرید آن رفت.

امکانات

کوهسار، پاساژهای متعددی نیزبرای رفع نیازهای مردم ساخته شده است تا از قدم زدن و خرید کردن در آن لذت ببرند. مثل پاساژ تجاری سامان، مهدی. همچنین مراکز خرید و مراکز درمانی متعددی نیز وجود دارد. مراکز میوه و تره بار، انواع فود کورت، فست فودهای خوش‌طعم نیزمی‌توان دید. مرکز درمانی شبانه روزی صدر و کلینیک درمانی مهر و داروخانه‌های کوچک و بزرگی را در سر‌تا‌سر کوهسار می‌توان نام برد. مساجدی نیزبرای عبادت ساکنین این محل ساخته شده است. مثل مسجد جامع امير المومنين در شمال شهران ومسجد قائم آل محمد در جنوب شهران.

طبیعت گردی

محله‌ی کوهسار، بوستان‌ها و فضاهای سبز بسیاری دارد که می‌توان هنگامی که این پارک‌ها خلوت هستند، زمانی را برای قدم زدن و تازه کردن هوایی در دوران کرونا به خود اختصاص دهیم. کوهسار بوستان‌های متعددی مثل بوستان کوهسار، سرداران شهید، بهار آزادی، معلم، طوقانی، جنگل لویزان دارد. پیست اسکی هیجان‌انگیز پاراگلایدر و پیست موتورسواری را نیز برای ساکنین و گردشگران در نظر گرفته اند. از دیگر امکانت کوهسار می‌توان به ساخت مدارس معتبر متعددی اشاره کرد مثل مدرسه شهيد عباسي حصاركی و بهاران و همچنین شرکت سهامی گوشت کشور نیز در کوهسار قرار گرفته است.

محله کوهسار تهران

           
 

نظر کاربران :

 • محمد

  جای دنج و ارومی هست یه خورده جای پارک ماشین مشکل داره.

  ۱۰ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • حسن حسن زاده

  منطقه اي زيبا و دل انگيز است با طبيعتي بكر و مكاني مناسب براي دورهمي

  ۲۸ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • علی طاهرخانچی

  بسیار سرسبز و خوش آب و هوا و آرام و دل انگیز است .

  ۱۵ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • مهرنوش زاده رفيع

  دنج، خوش آب و هوا و در فصل زمستان حتما با تجهيزات بريد، فصل بهارش عاليه

  ۱۱ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *