بلیط هواپیما سوئیت تبریز

کشف کوزه سفالی دوره قبل از میلاد در بناب

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۶ آذر ۱۳۹۹

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از کشف کوزه سفالی مربوط به دوره قبل از میلاد در شهرستان بناب خبر داد.

سرهنگ کاظم داداشی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: به دنبال بازدیدهای مکرر و دوره ای که توسط مراقبان آثار تاریخی و فرهنگی از محوطه ها، تپه ها و بناهای تاریخی انجام می‌شود، یک قطعه سفالی، به‌شکل کوزه در یکی از محوطه های ثبتی شهرستان بناب کشف شد که برابر مشاهدات اولیه مربوط به دوره قبل از میلاد است، ولی اعلام نظر قطعی توسط کارشناسان و باستان شناسان اداره کل بعد ار انجام بررسی های لازم انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: یگان حفاظت آذربایجان شرقی با توجه به انجام بازدید های دوره ای از آثار و محوطه‌های تاریخی در سطح استان، اقدام به پایش سطحی، ثبت وضعیت فعلی و قبلی می کند که قطعه سفال مذکور نیز در جریان همین بازدید ها کشف شده است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، گفت: یکی از مهمترین دغدغه ها در خصوص آثار باستانی هر کشور، حفاظت و نگهداری اصولی از آن‌ها در برابر فرسایش گسترده در گذر زمان و شرایط جوی است که در این راستا انجام مطالعات گسترده و اقدامات مرمتی بسیار ضروری است که به همین منظور یگان حفاظت میراث فرهنگی با همراهی و همکاری عموم مردم به ثبت وضعیت اثر و اعلام تغییرات فرسایشی آن‌ها اعم از محوطه، تپه ها، بناها و پل ها می پردازد.

داداشی خاطر نشان کرد: هم استانی های محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تغییرات و فرسایش در آثار استان، مراتب را با تماس شماره ۰۹۶۶۲، مرکز پیام یگان حفاظت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور به صورت مشارکت اجتماعی و دوستدار میراث فرهنگی، اطلاع دهند.

کوزه سفالیی بناب

           
چاپ

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

حداکثر سایز عکس : 2 مگابایت.