رزرو هتل ایران بوم گردی

چشمه کوهرنگ

زمان مطالعه : 3 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۵ دی ۱۳۹۸

سر چشمه کوهرنگ با جریان آب بسیار زیاد ، از دامنه های زردکوه سرچشمه می گیرد و پس از گذر از پیچ و خم های فراوان به دریاچه سد کوهرنگ می ریزد و از تونل اول کوهرنگ وارد زاینده رود می شود. مناظر بسیار زیبای طبیعی اطراف چشمه و حضور عشایر در منطقه، زیبایی آنرا دوچندان کرده است.مناظر بسیار زیبای طبیعی اطراف چشمه و حضور عشایر در منطقه زیبایی آن را دوچندان کرده است. برای بازدید از این چشمه زیبا راهی شهرستان کوهرنگ شوید. در دامنه های زرد کوه چشمه کوهرنگ با سرعت بسیار زیادی سرچشمه می گیرد و از راه های پرپیچ و خم می گذرد تا خودش را به دریاچه سد کوهرنگ برساند و از آنجا وارد زاینده رود شود. در اطراف این چشمه چشم اندازهای زیبای طبیعی و عشایری را می بینید که اطراف این دریاچه را برای گذران زندگی انتخاب کرده اند.

 

کوهرنگ 2 چشمه کوهرنگ

 

کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری یکی از شهر چلگرد قرار دارد و به دلیل داشتن جاذبه های طبیعی فراوانی که در خود دارد توانسته تبدیل به یکی از شهرستان های توریستی، سیاحتی، عشایری و همچنین ورزشی بشود. فصل بهار و تابستان از بهترین زمان ها برای سفر به این منطقه محسوب می شود چرا که شرایط آب و هوایی بسیار مناسب و دلچسب است. جالب است بدانید که این منطقه را به دلیل این که ۱۰ درصد از آب های ایران را دارا می باشد به بهشت سفید نام گذاری کرده اند. اگر خواستید در فصل تابستان به سمت کوهرنگ بروید این منطقه را پوشیده از برف خواهید دید.

در این منطقه قله های زردکوه بختیار که از زاینده رود، کارون و دز سرچشمه می گیرند نیز قرار دارد؛ جمعیت شهرستان کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری در سال ۱۳۹۰ تقریبا ۳۶ هزار نفر بود و اهالی از ایل هفت لنگ هستند. در این شهرستان تمامی مردم به زبان بختیاری صحبت می کنند و به مهمان نوازی معروف هستند، امکان ندارد شما به سمت شهرستان کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری بروید و احساس غریبی کنید. زمانی هم که در این منطقه در حال گشت و گذار هستید امکان دارد که در گوشه و کنار آن اهالی منطقه را ببنید که سیاه چادرهایشان را برپا کرده اند و به محض اینکه شما را ببینند به چادرهایشان دعوتتان خواهند کرد.

 

چشمه کوهرنگ  چشمه کوهرنگ

چشمه کوهرنگ  چشمه کوهرنگ

بهترین زمان سفر به کوهرنگ

با توجه به این که این منطقه سرسبز در یکی از خوش آب و هواترین استان های کشور یعنی چهارمحال و بختیاری قرار دارد بهترین زمان سفر به آن در فصل بهار و تابستان است، شهرستان کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری یکی از بهترین گزینه های برای فرار از گرمای طاقت فرسای شهرهای گرم کشور می باشد. در فصل های پاییز و زمستان هم این منطقه زیبایی های خاص خودش را دارد و می توانید از پاییز هزار رنگ این شهرستان نهایت لذت را ببرید. این منطقه سالانه از حدود ۱۱ میلیون گردشگر پذیرایی می‌کند.

دسترسی به شهرستان کوهرنگ

به منظور دسترسی به شهرستان کوهرنگ شما می توانید از تهران مسیر قم، کاشان و اصفهان را انتخاب کنید. از استان اصفهان تا این منطقه حدودا ۱۸۸ کیلومتر راه است و پس از طی کردن آن شما از جنوب اصفهان وارد جاده شهرکرد خواهید شد. بعد از اینجا شما می توانید در گوگل مپ کوهرنگ را انتخاب کنید و مسیر را به همان ترتیب بروید.

کوهرنگ 1 چشمه کوهرنگ

 

کوهرنگ 3 چشمه کوهرنگ

کوهرنگ 4 چشمه کوهرنگ

کوهرنگ 6 چشمه کوهرنگ

کوهرنگ 7 چشمه کوهرنگ

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین