بلیط هواپیما سوئیت تبریز

چشمه قدمگاه سده

۱۶ اسفند ۱۳۹۷چشمه قدمگاه سده فارس سده

چشمه قدمگاه در نزديكي شهر سده در دامنه كوه قدمگاه و در محلي با پوشش گياهي مناسب و محوطه اي سرسبز و درختكاري شده قرار دارد.چشمه قدمگاه سده در موقعیت جغرافیایی ۳۰°۴۳′۲۹.۱۲″ شمالی ۵۲°۱۰′۳۳.۶۱″ شرقی قرار دارد.نهرهای این چشمه ابتدا باغات داخل و اطراف شهر كه بيشتر در قسمت جنوب و جنوب غربي بوده را سيراب و سپس زمين هاي كشاورزي كه بيشتر در سمت جنوب و جنوب شرقي هستند را مشروب مي سازد.
عده ای معتقدند اين قدمگاه از جمله قدمگاههايي است كه امام رضا در مسير حركت خود از مدينه به مرو در آن توقف داشته و استراحت كرده اند به همين خاطر مورد احترام مردم منطقه است و اعتقاد زيادي به آن دارند .
در حال حاضر از این چشمه ۴ رشته جوي اصلي (بادكي-فيلي-موئي-مارجان) منشعب مي شود و پس از دور شدن از سرچشمه، رشته هاي فرعي ديگري را تشكيل مي دهند.در فصل بهار و تابستان گردشگران زيادي از شهر هاي مختلف بخصوص شيراز، اصفهان، يزد،آباده، اقليد، مرودشت و … به اين تفرجگاه مي آيند.این محل داراي آب فراوان و درختان تنومند و كهنسال مي باشد، محل خوبي براي استراحت و تفريح است.

در فصل زمستان مازاد آب به رودخانه بالنگان ريخته و از آنجا توسط رودخانة سفيد به رودخانة كر ملحق مي شود.موقعيت اين چشمه براي ايجاد تاسيسات و زيرساختهاي گردشگري، بسيار مناسب است.متاسفانه امکانات بهداشتی در این محل خیلی ضعیف است. نبود سطل زباله و کمبود سرویس بهداشتی از نقاط ضعف این تفریحگاه است.

چشمه قدمگاه سده
چشمه قدمگاه سده
چشمه قدمگاه سده

منبع : بزنیم بیرون

بلیط هواپیما ارزان تخفیف تفریحات کیش
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *