بلیط هواپیما تور خارجی

پیست اسکی تاریکدره

2017-02-25پیست اسکی تاریکدره همدان همدان

پیست اسکی تاریکدره همدان که در طول سال پذیرای گردشگران و ورزشکاران است، مکانی مناسب برای تفریح سالم جوانان می باشد و این پیست در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی جاده – گنجنامه، کیلومتر ۶ جاده تویسرکان در همدان و در دامنه های کوه های الوند قرار گرفته است. این پیست در بین پیست های اسکی کشور، کمترین مسافت را تا مرکز شهر دارد و راه دسترسی آن از دره عباس آباد و گنجنامه می گذرد و به دره تاریک دره می رسد.

این پیست در سال ۸۰ آغاز به کار کرد و تا سال ۸۶ پیشرفت چندانی نداشت، ولی در سال ۸۶ با حمایت های مسؤولان استانی مجددا آغاز به کار کرده و پیشرفت چشمگیری داشته است. کل مساحت این پیست ۹۸ هکتار می باشد.

پیست اسکی تاریکدره در دولت نهم در دستور کار قرار گرفته و با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان پروژه برق رسانی انجام و در اولویت دوم دستگاه تله سیژ به طول ۱۷۰۰ متر و با اعتبار بالغ بر ۶۰۰ میلیون به دست متخصص ایرانی آقای مهندس خیرخواه نصب گردید.

تله سیژ این مجموعه با ۱۰۰ صندلی و طول خط دستگاه تله سیژ پایین تا به بالا به ۱۷۰۰ متر می رسد و با راه اندازی دستگاه تله سیژ وسعت پیست به ۵۰ هکتار رسیده است.

پیست تاریکدره مجهز به مدرسه اسکی دارای ۲۰۰ ست اسکی کارو جهت اجاره به ورزشکاران و ۶۰۰ متر تله اسکی می باشد.

پایین ترین نقطه پیست اسکی در ارتفاع ۲۶۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد و بالاترین نقطه پیست به ۳۱۵۰ متر می رسد ضمنا پایین ترین نقطه پیست اسکی چمن ۲۶۰۰ و بالاترین نقطه آن ۲۷۳۰ متر مربع است.

در کنار این پیست ساختمان دو طبقه قرار گرفته که شامل آشیانه برف کوب است. این مجموعه با زیربنای ۳۰۰ متر و اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان احداث گردید، سرویس بهداشتی، دفتر هیات، سالن اجتماعات، انبار، وسایل اسکی و موتورخانه و اتاق کنترل خط دستگاه های تله سیژ است که این پیست را با پیست های استاندارد کشور برابری می کند و در صورت ریزش برف در زمستان می تواند پذیرای گردشگران متعدد داخلی و خارجی باشد و در توسعه جذب گردشگر به استان همدان یک اهرم توانمند محسوب شود. اگر بخواهیم از دیگر امکانات این مجموعه یاد کنیم می توان به سالن غذاخوری مجهز و کافی شاپ این مجموعه اشاره کرد. پیست داری رستوران در ۳ طبقه هر طبقه ۲۰۰ متر می باشد. ساعت کار رستوران هر روز هفته از ساعت ۸ صبح الی ۱۰ شب می باشد.

ساعت کار این پیست اسکی در فصل زمستان ۱۳۹۵ از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ صبح الی ۳ بعداز ظهر با قیمت بلیط ۱۲ هزار تومان ، پنج شنبه و جمعه ۲۰ هزار تومان می باشد.

لازم به توضیح که کلیه اماکن پیست به بخش خصوصی واگذار شده است.

پیست اسکی تاریکدره

پیست اسکی تاریکدره

PDFPrint
سوئیت تبریز تور رزرو هتل
 

نظر کاربران :

  • نظر بده، 5000000 ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی ! اسپانسر: رزرواسیون مهر

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نظر بدید، جایزه ببرید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)