رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

پارک طبیعت گردی ریگ زرین اردکان

اشتراک گذاری

پارک طبیعت گردی ریگ زرین اردکان در نزدیکی پناهگاه حیات وحش دره انجیر و نی باد قرار گرفته است.در دل کویر به ظاهر ساده و آرام، حیات وحشی بی نظیر و کمیاب خودنمایی می کند. موجوداتی که حس زنده بودن کویر را نمایان می سازند. پناهگاه های حیات وحشی که فقط با سفر به دل کویر، می توان حیات وحش کویری منحصر به فردش را که شامل قوچ، میش، کل، هوبره، کبک، جبیر و گربه شنی می شود، به نظاره نشست.

پارک طبیعت گردی ریگ زرین  پارک طبیعت گردی ریگ زرین اردکان

خدمات کمپ کویری ریگ زرین اردکان

از جمله خدماتی که همه روزه در این مجتمع ارائه می شود می توان موارد زیر را نام برد:
رستوران
موسیقی زنده
سالن سینما
رصد ستارگان
سافاری
موتورسواری
شترسواری
سایت تخصصی پرواز
اقامتگاه به صورت سوییت و کپر
مزرعه ارگانیک
پیست سوارکاری و پرورش اسب
آشپزخانه برای تهیه پیتزا
چای آتشی
آش شولی یزدی
کیک یزدی
جوجه کباب
مراسم چهارشنبه سوری درپارک طبیعت گردی ریگ زرین اردکان برگزار خواهد شد.

پارک طبیعت گردی ریگ زرین  پارک طبیعت گردی ریگ زرین اردکان
به جرأت می توان ریگ زرین را یکی از زیباترین ریگزار های ایران دانست. ریگزار بسیار بلند و خاص در استان یزد که زمانی که از دور دیده میشود تصور یک کوه را دارید و با بالارفتن از آن، یک ریگنوردی را تجربه می کنید.

نحوه دسترسی به ریگ زرین اردکان

برای رسیدن به ریگ زرین می بایست جاده اردکان به طبس را پیش گرفت، با پشت سر گذاشتن خرانق، تقریبا دو کیلومتر پس از ساغند، تابلوی روستای مغستان در سمت چپ جاده نشانگر مسیر است.جاده اردکان به ساغند… بیابان را سراسر مه گرفته…از جاده اصلی تا روستای مغستان ۱۰ کیلومتر جاده آسفالته بوده و با خروج از روستا، جاده ای خاکی به طول ۷ کیلومتر را می بایست پیش بگیرید، ولیکن کیفیت این جاده جوابگوی عبور خودروهای سواری معمولی نیز هست.

پارک طبیعت گردی ریگ زرین  پارک طبیعت گردی ریگ زرین اردکان

جاده خاکی مغستان به ریگ زرین به طول ۷ کیلومترکم کم که از مغستان خارج می شوید نمایی از کوه و تپه از دور به چشم می خورد که سخت می توان باور کرد که این همان تپه های شنی ریگ زرین است. با پشت سر گذاشتن ۷ کیلومتر در مکانی نزدیک به ریگ می توان ماشین را پارک نموده و فاصله دو کیلومتری تا پای ریگ را پیاده شروع کرد.
ارتفاع پای کوه ریگ تقریبا ۱۰۰۰ متر از سطح دریا اندازه گیری شد و کم کم با پای گذاشتن بر این جاذبه منحصر به فرد کم کم ارتفاع گرفته و تا نزدیکی قله ارتفاع تقریباً ۱۱۶۰ متر اندازه گیری شد.
پارک طبیعت گردی ریگ زرین  پارک طبیعت گردی ریگ زرین اردکان

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *