جستجوی شهر به شهر :
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

همه چیز درباره موج های آبی مشهد

تاریخ بروزرسانی :
۲۵ مهر ۱۴۰۲

شهر مشهد علاوه بر زیارتی بودن اماکن تفریحی زیادی دارد که آنرا تبدیل به شهر سیاحتی نیز کرده است . در این شهر بزرگ که پایتخت معنوی ایران محسوب می شود ۴ پارک آبی وجود دارد که سرزمین موج های آبی در رتبه اول آنها قرار دارد. امکانات مختلف، تجهیزات حرفه‌ای، فضای شاد و هیجانات مختلف همگی دست‌به‌دست هم دادند تا سرزمین موج های آبی مشهد بهترین پارک آبی شود. با ما همراه باشید تا همه چیز درباره موج های آبی مشهد را بدانید.

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

معرفی سرزمین موج های آبی مشهد

مجموعه سرزمین موج های آبی مشهد در سال ۱۳۸۶ به‌عنوان یکی از مراکز تفریحی بزرگ ایران در شهرک غرب مشهد ( قاسم آباد) افتتاح شد. این سرزمین با وجود اینکه به هیچ دریاچه‌ای دسترسی ندارد، اما یکی از کامل‌ترین پارک های آبی مشهد بوده و از نظر ابعاد نیز یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های آبی در ایران است.مشهد یک شهر زیارتی-توریستی است و در نتیجه وجود چنین مرکز تفریحی باعث جذب گردشگر بیشتر خواهد شد. علاوه بر جذابیت مذهبی که عامل اصلی حضور گردشگر در استان مشهد است، از زمان تأسیس این مجموعه گردشگران بسیاری نیز هستند که با هدف یک روز تفریح در سرزمین موج های آبی مشهد راهی سفر می‌شوند.

سرزمین موج های آبی مشهد در زمینی با مساحت ۲۳ هزار مترمربع ساخته شده و زیربنای آن ۸۵۰۰ مترمربع است. این مرکز تفریحی در نوع خود بی‌نظیر بوده و به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین مجموعه تفریحات آبی سرپوشیده ایران شناخته می‌شود.
فاز دوم موج‌ های آبی مشهد در سال ۱۳۹۷ راه‌اندازی شده که به بانوان گرامی اختصاص دارد و به‌این‌ترتیب خانم‌ها و آقایان می‌توانند هر روزه به‌صورت همزمان در دو مجموعه مجزا تفریح کنند. جالب است بدانید که سرسره تاپسی توروی در سال ۲۰۱۰ میلادی از سوی انجمن پارک‌های آبی در جهان به‌عنوان برنده بهترین سرسره آبی شناخته شده است.

موج های آبی مشهد17 همه چیز درباره موج های آبی مشهد

برای آشنایی بیشتر با شهر مشهد پیشنهاد می کنیم مطلب سیری در مشهد را مطالعه بفرمایید.

جاذبه های مختلف پارک آبی مشهد

مجموعه پارک های آبی مشهد با نام سرزمین موج‌های آبی، چند بخش مجزا برای آقایان، خانم‌ها و کودکان دارد. هر بخش تفریحات گوناگونی دارد که قبلاً به برخی از آن‌ها اشاره کردیم. در بخش بچگانه پارک آبی، کودکان و نوجوانان می‌توانند در کنار اعضای خانواده خود تفریح کنند.
وجود چنین بخشی باعث شده تا خانواده‌ها به‌‌راحتی بتوانند باهم تفریح کنند و دیگر نگران کودکان خود نباشند. سرزمین موج‌های آبی محیطی به نام آکوآپلی دارد که تنها کودکان ۳ تا ۱۰ ساله مجاز به تفریح در آن هستند. این فضا رنگارنگ است و به همین دلیل نیز به یک پارک آبی کوچک برای کودکان تبدیل شده است.

تفریحات گوناگون در مجموعه سرزمین موج های آبیبخش آقایان یک سالن جداگانه و اختصاصی است که تمامی تفریحات آبی ذکرشده در بخش قبلی را دارد. باتوجه‌به راه‌اندازی بخش ویژه‌ خانم‌ها در پارک های آبی مشهد، حالا آقایان و بانوان می‌توانند بدون محدودیت زمانی، همزمان باهم در دو بخش جداگانه تفریح کنند. درصورتی‌که تا پیش از این، خانم‌ها و آقایان هرکدام در روزهای مشخصی می‌توانستند از امکانات سرزمین موج های آبی مشهد استفاده کنند.

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

معرفی انواع استخرها

ازجمله استخرهای محبوب سرزمین موجهای آبی مشهد، استخر موج است که به طول ۴۰ متر بوده و طراحی آن کاملاً مشابه سواحل طبیعی است. برای ایجاد حسی طبیعی‌تر، با بهره‌گیری از دستگاه‌های به‌روز، موج‌های مصنوعی در این استخر تولید می‌شود. علاوه بر استخر موج، در این پارک مجموعه استخرهای دیگری با عمق‌های متنوع وجود دارد که برای شنا فوق‌العاده عالی‌اند.

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

معرفی انواع سرسره‌ها

سرسره موج

ارتفاع سرسره موج ۱۴ متر و طول آن ۳۰۰ متر بوده و بلندترین سرسره پارک آبی مشهد است. زمانی که سوار بر تیوب شوید و روی سرسره حرکت کنید، از چهار جهت موج‌های قوی با شما برخورد خواهند کرد که منجر به چرخش سریع تیوب می‌شود و سرعت شما را روی سرسره موج افزایش می‌دهند.

سرسره سوپر لوپ

ارتفاع این سرسره نیز مانند سرسره موج ۱۴ متر اما طول آن ۱۲۰ متر است. در سرسره سوپر لوپ در‌حالی‌که در آب غوطه‌ورید مسیر را با سرعت بسیار زیادی طی خواهید کرد.

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

سرسره تورنادو

ارتفاع سرسره مشابه سرسره سوپر لوپ بوده، طول آن اما ۱۳۰ متر است. سرسره تورنادو مانند طوفان تورنادو ظاهری ترسناک دارد اما زمانی که با چند نفر سوار بر این سرسره شوید، لذتی چند برابر را تجربه خواهید کرد.

سرسره آهسته

سرسره‌های آهسته در واقع شامل یک سری سرسره سرپوشیده و به هم پیچیده است و در نتیجه در طول مسیر نمی‌دانید به کجا خواهید رفت و همین موضوع هیجان بازی را به‌شدت افزایش می‌دهد.

سرسره سرعتی

در این سرسره همان طور که از نامش پیداست، سرعت بالا را تجربه خواهید کرد. سرسره‌های سرعتی در اصل سریع‌ترین سرسره سرزمین موج های آبی مشهد هستند و ارتفاع آن‌ها ۱۱ متر است.

سرسره سقوط آزاد

ارتفاع سرسره سقوط آزاد، ۱۴ متر است و برای استفاده از آن باید بدنتان را در وضعیت خاصی قرار دهید. راهنمای سرزمین موج های آبی مشهد شما را راهنمایی می‌کند تا به صورت صحیح داخل محفظه بالای سرسره قرار گیرید. در این سرسره روی صفحه‌ای قرار می‌گیرید که با فشردن دکمه‌ای توسط متصدی، کنار رفته و شما سقوط آزاد به داخل آب را تجربه خواهید کرد.

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

سرسره تویستر

این سرسره طوری ساخته شده که پیچ‌وخم‌های ۳۶۰ درجه و مهیج دارد و ارتفاع آن ۱۱ متر و طول آن ۱۰۰ متر است.

سرسره تاپسی توروی

ارتفاع این سرسره ۱۱ متر بوده و یکی از بهترین انواع سرسره‌های آبی مشهد است. سرسره تاپسی توروی مانند یک قیف بزرگ طراحی شده که به یک تونل ۱۱ متری منتهی می‌شود.

چاله فضایی

در چاله‌ فضای پارک آبی مشهد، با سرعت بالا به‌سمت یک چاله کشیده شده و همزمان به دور خود می‌چرخید و درنهایت نیز به داخل تونلی کشیده خواهید شد. هیجان این تفریح بسیار زیاد است چون نمی‌دانید کی قرار است به داخل چاله کشیده شوید.

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

سرسره جت موج

روی سرسره جت موج می‌توانید تیوب‌سواری کنید و همان طور که از نامش پیداست، سرعت بسیار بالایی داشته و با سرعت به‌سمت استخر هدایت خواهید شد.
معرفی انواع سرسره‌های سرزمین موج های آبی مشهد۳- جکوزی، سونا و حوضچه آب سرد
در زیرزمین سرزمین موج های آبی مشهد، می‌توانید به انواع جکوزی، سونا و حوضچه آب سرد دسترسی داشته باشید. موجهای آبی مشهد در حال حاضر ۱ سونای بخار، ۱ حوضچه آب سرد، ۱ جکوزی و ۳ سونای خشک دارد.

رودخانه آرام و خروشان

رودخانه آرام و خروشان پارک های آبی مشهد دقیقا برای تیوب‌سواری طراحی شده‌اند. طول این رودخانه‌ها ۲۲۰ متر بوده و به ‌گونه‌ای ساخته شده‌اند تا سواری در یک رودخانه آرام و خروشان را برای شما تداعی کنند.

سایر تفریحات

از دیگر تفریحات موج های آبی مشهد می‌توان به مجموعه بازی آکوآپلی اشاره کرد که مخصوص کودکان بوده و پُر از بازی‌های متنوع، هیجان‌انگیز و جذاب است. ازجمله جذاب‌ترین بازی‌های این بخش، سطل آب است که به‌یک‌باره روی سر افراد خالی شده و هیجان فراوانی دارد.

موج های آبی مشهد18 همه چیز درباره موج های آبی مشهد

بهترین زمان رفتن به مرکز تفریحی موج های آبی

قاعدتاً فصل بهار و تابستان جزو شلوغ‌ترین زمان مراجعه به پارک های آبی مشهد خواهند بود و در این بین فصل پاییز و زمستان خلوت‌تر است. البته نمی‌توان لذت آب‌بازی در فصل تابستان را با هیچ‌چیز دیگری مقایسه کرد. اینکه در گرما بتوانید در شهری بدون دریاچه و دریا، انواع تفریحات آبی را تجربه کنید، لذتی وصف‌ناشدنی است.

قوانین سرزمین موج های آبی

سرزمین موج های آبی مشهد دارای قوانین مشخصی است که باید آن‌ها را رعایت کنید. ازجمله قوانین این مجموعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

ورود کودکان پسر به پارک مخصوص بانوان و ورود کودکان دختر نیز به پارک مخصوص آقایان ممنوع است.
عکسبرداری و فیلمبرداری در داخل پارک موجهای آبی مشهد ممنوع است.
اگر بیماری پوستی، عفونت، التهاب چشم و زخم دارید از پذیرش شما خودداری خواهد شد.
استفاده از زیورآلات مختلف در پارک آبی مشهد ممنوع است.
خانم‌ها قبل از ورود به پارک باید آرایش خود را پاک کنند.
نباید خوراکی داخل پارک ببرید و باید از رستوران و کافی‌شاپ استفاده کنید.
اگر موهای بلندی دارید، به‌دلیل موارد ایمنی باید از کلاه شنا استفاده کنید.
همراه‌بردن موبایل به داخل پارک آبی مشهد ممنوع است.
به‌دلیل هیجان زیاد تفریحات، این پارک از پذیرش بیماران قلبی خودداری می‌کند.
کودکان زیر ۴ سال پذیرش نمی‌شوند.
تنها افراد بالای ۱۵ سال اجازه استفاده از انواع سونا را خواهند داشت.

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

افتخارات سرزمین موج های آبی

سرزمین موج های آبی مشهد اولین پارک آبی سرپوشیده ایران و جزو بزرگ‌ترین پارک‌های آبی خاورمیانه است. سرزمین موجهای آبی مشهد اولین دارنده نشان کیفیت ملی و نشان استاندارد ایران در زمینه مجموعه‌ تفریحات آبی است. علاوه‌براین، این مجموعه برای تمامی تجهیزات خود استانداردهای آمریکایی و اروپایی دارد.

موجهای آبی مشهد در سال‌های ۹۱ تا ۹۷ نشان واحد نمونه استاندارد و در سال‌های ۹۳ تا ۹۷ نیز نشان واحد نمونه بهداشت را دریافت کرده است.

ساعت کاری سرزمین موج های آبی مشهد

ساعت کار این مجموعه در فصل تابستان و زمستان اندکی باهم متفاوت است. در فصل بهار و تابستان از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب و در دیگر فصول سال از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب می‌توانید در سرزمین موجهای آبی مشهد تفریح کنید. البته در نظر داشته باشید که گاهی این مجموعه تعطیل خواهد بود اما از قبل اطلاع‌رسانی خواهد شد.

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

نحوه دسترسی به سرزمین موج های آبی مشهد

آدرس: مشهد، قاسم‌آباد، بلوار اندیشه، نبش اندیشه ۸۳

سرزمین موج های آبی مشهد حدود ۲۰ کیلومتر با حرم مطهر امام رضا(ع) فاصله داشته و اگر با خودروی شخصی قصد رفتن به پارک را دارید، باید مسیر زیر را دنبال کنید.

ابتدا وارد بلوار شیراز شده سپس به‌سمت بلوار توحید برانید، مسیر را تا میدان توحید ادامه داده و سپس وارد بلوار قرائنی شوید. بلوار قرائنی را تا انتها ادامه داده تا به میدان فردوسی برسید. سپس از بلوار فردوسی ادامه مسیر داده و میدان جانباز را به‌سمت شمال برانید، حالا وارد بلوار جانباز شده‌اید و در انتهای آن باید از خیابان امامت ۴۳ وارد بلوار اندیشه شوید. بلوار اندیشه را که تا انتها برانید پس از اندیشه ۷۹ و پارک خانواده می‌توانید نمای سرزمین موج های آبی مشهد را ببینید. موجهای آبی مشهد درست نبش اندیشه ۸۳ قرار دارد.

دسترسی با مترو

برای دسترسی به سرزمین موج های آبی مشهد می‌توانید از مترو استفاده کنید. نزدیک‌ترین ایستگاه به این مجموعه، ایستگاه پارک ملت در ابتدای بلوار امامت است. پس از پیاده‌شدن از مترو باید از تاکسی‌های قاسم‌آباد استفاده کنید تا به سرزمین موج های آبی برسید.

دسترسی با ماشین شخصی

اگر از سمت بزرگراه میثاق به‌سمت موج‌های آبی می‌روید، باید وارد بلوار اندیشه شده و پس از اندیشه ۷۲ به‌سمت اندیشه ۸۳ برانید. نبش اندیشه ۸۳ می‌توانید نمای پارک آبی را ببینید. اگر از سمت بلوار دکتر حسابی به‌سمت موج‌های آبی می‌روید، پس از اینکه وارد بلوار اندیشه شدید باید به‌سمت شمال برانید، پس از اندیشه ۷۹ و پارک خانواده، نمای پارک آبی مشهد را خواهید دید.

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

%name همه چیز درباره موج های آبی مشهد

موج های آبی مشهد14 همه چیز درباره موج های آبی مشهد

 های آبی مشهد15 e1697522409467 همه چیز درباره موج های آبی مشهد

موج های آبی مشهد16 همه چیز درباره موج های آبی مشهد

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟
[امتیاز: 0 میانگین: 0]
           
برو بالا
 

نطر کاربران

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *