بلیط هواپیما سوئیت تبریز

همایش بزرگ ” کودک و نوجوان و میراث فرهنگی”برگزار می شود

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۹ تیر ۱۳۹۵

طرح ارتقاء و هد فمند سازی همیار میراث فرهنگی در مجموعه تخت جمشید، با برگزاری همایش بزرگ ” کودک- نوجوان و میراث فرهنگی” در سی ام تیرماه سال جاری اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، مدیر این پایگاه با اعلام این خبر گفت: این همایش ” کودک- نوجوان و میراث فرهنگی” در راستای ارائه آموزش های مستمر به منظور هدفمند سازی تشکل های همیار میراث فرهنگی در تخت جمشید برگزار خواهد شد.

مسعود رضایی منفرد، ایجاد تشکل های همیار میراث فرهنگی را نوعی سرمایه گذاری فرهنگی بر روی نسل کودک و نوجوان دانست و خاطر نشان ساخت، بمنظور نهادینه ساختن حفاظت از آثار تاریخی و با ارزش تخت جمشید، همیاران میراث فرهنگی ضمن برخورداری از آموزشهای لازم در راستای چگونگی بازدید از آثار تاریخی و نحوه حفظ و صیانت از آن ، در تمامی ایام سال از مزایای ویژه این طرح نیز برخوردار خواهند شد.

مدیر پایگاه تخت جمشید، با اشاره به ضرورت توسعه پتانسیل های این طرح، اجرای کامل این طرح را، گامی موثر در جهت کاهش تخریب های انسانی بر روی آثار دانست و اذعان کرد: مجموعه تخت جمشید آموزشهای تخصصی همیاران میراث فرهنگی رادر تمامی طول سال و بویژه ایام نوروز به کودکان و نوجوانان ارائه و پس از تکمیل فرم مخصوص، کارت همیار میراث فرهنگی صادر و به همراه آن هدایای فرهنگی ویژه از جمله لوح فشرده تخت جمشید، کارت پستالهایی با مضمون تصاویر تاریخی و پیامهای آموزنده حفاظتی به همیاران اهدا می شود.

وی افزود: در این همایش که بامشارکت “موسسه فرهنگی هنری هنرآموزان سرافراز پارسا “برگزار می شود ،انواع بروشور ها و بسته های فرهنگی- آموزشی برای آشنایی کودکان و نوجوانان علاقه مند به میراث فرهنگی تهیه شده و در حدود ۱۰ راهنمای گردشگری و میراث فرهنگی که از ظرفیت اطلاع رسانی بالایی برخوردار هستند، در قالب تورهای ۵۰ نفره، موقعیت مکانی، تاریخی و مرمتی و اصول حفاظتی مجموعه را تشریح خواهند کرد.
به گفته رضایی منفرد، آموزش کودکان و نوجوانان در مقاطع مختلف تحصیلی به عنوان آینده سازان کشور ، با تحقیق و بررسی درباره تاریخ آثار، نحوه بازدید و حفاظت از اماکن تاریخی وجلب توجه ملموس نسل کودک و نوجوان به اهمیت حفظ و پاسداشت کشور، از مهمترین اهداف این همایش محسوب می شود.

وی در خاتمه گفت: پایگاه میراث جهانی تخت جمشید به ویژه در ایام نوروز، به منظورافزایش سطح آگاهی و گرایش کودکان و نوجوانان به سمت میراث بانی و حفاظت از آن، با همکاری کارشناسان مجرب پایگاه، اقدام به آموزش کودکان نموده و کارت همیار میراث فرهنگی صادر میکند که ارتباط همیاران میراث فرهنگی با مجموعه تخت جمشید در تمامی ایام سال برقرار بوده و با توجه به مشخصات ثبت شده افراد، در مناسبتهای مختلف سال پیام های آموزنده جهت همیاران میراث فرهنگی در سراسر کشور ارسال می شود.
ImageHandler همایش بزرگ

           
چاپ

لینک های مرتبط :

خرید بلیت هواپیما با اسنپ تریپ بلیط هواپیما
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *