بلیط هواپیما تور خارجی

نغندر

تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند, ۱۳۹۲ - تاریخ آخرین بروزرسانی : ۷ بهمن ۱۳۹۷
نغندر خراسان رضوی مشهد

روستای نغندر از توابع بخش طرقبه و در فاصله ۱۰ کیلومتری آن واقع شده است . این روستای سرسبز و آباد با چشم اندازهای طبیعی شگرف در دامنه های شمالی بینالود قرار گرفته است .
آب و هوای نغندر مشهد:
روستا نغندر منطقه ای است ییلاقی و خوش آب و هوای و سرسبز و زیبا و مصفا که به دلیل داشتن چشم اندازهای طبیعی ، به ویژه درتابستان مورد توجه مسافران تور مشهد و ساکنان مشهد است.این روستا زمستان های سرد و تابستان های گرم و خشک دارد .آب روستا نغندر مشهد از رودخانه تامین می شود.
نغندر از توابع بخش طرقبه شهرستان طرقبه شاندیز در استان خراسان رضوی ایران است.نام قدیمی آن نوغان دره است. نغندر از واژه نوغان به معنای ابریشم گرفته شده است.به دلیل دارا بودن اقلیم مطبوع و آب و هوای مناسب محل استراحت خانواده‌های علاقه‌مند به گردشگری طبیعت و جاذبه های گردشگری مشهد است.در ارتفاعات این روستا نیز بقایای قلعه ای کهن چشم می خورد.

رویداد های روستای نغندر :
از معدود روستاهایی است که در سالهای اخیر از پیشرفت های زیادی برخوردار بوده از نظر فرهنگی -عمرانی و ورزشی-به ویژه شعور سیاسی و ولایتمداری.

جمعیت این روستا نغندر مشهد:
در سال ۸۵، ۸۱۵ نفر بوده است و تا سال ۱۳۹۰ به ۷۳۹ نفر کاهش یافته است.
محصولات روستا غلات و بنشن می باشد و شغل اهالی آن زراعت و دامداری است.
وجود رودخانه، چشمه های پر آب، باغ‌ های میوه و مزارع سرسبز در این منطقه باعث شده این روستا به عنوان یک منطقه گردشگری مناسب محسوب شود.روستای نغندر مشهد به دلیل اقلیم کوهستانی و دارا بودن درختان توت و پرورش کرم ابریشم از دیرباز در صنعت نخ ابریشم مورد استفاده قرار می‌گرفته‌است.

پربازدیدترین ها:

نغندر
نغندر

نغندر

نغندر

نغندر

نغندر

نغندر

PDFPrint

سوئیت تبریز تور
 

نظر کاربران :

  • حسن حسن زاده

    همه جای نغندر سرسبز و دیدنی و اب هوای خوشی داره و مکان مناسبی برای گردش ها گروهی است

    پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۰۸:۲۳:۳۶ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *