ناحیه ساحلی زیباکنار | جاهای دیدنی ایران
بلیط هواپیما تور خارجی

ناحیه ساحلی زیباکنار

دسته بندی مطالب بر اساس :
2018-05-12ناحیه ساحلی زیباکنار گیلان لشت نشا

ناحیه ساحلی زیباکنار در استان گیلان و از توابع شهرستان رشت است .
جمعیت کل زیباکنار و روستاهای آن در آخرین سرشماری حدود ۶ هزار نفر اعلام گردیده است. این جمعیت شامل روستاهای دوباج ، ملکده ، نوده ، جلیدان ، چالکش لات ، تازه آباد ، فخر آباد ، اژدها بلوچ ،خشک اسطلخ ،شهمیرسرا ، امیلدان و چونچنان می‌باشد .
شغل اکثر مردم در زیباکنار ماهیگیری ، مشاور املاک و سوپر مارکت و کشاورزی است .
فاصله زیباکنار تا تهران حدود ۳۳۰ کیلومتر است زیباکنار از شمال به دریای زیبای کاسپین (خزر) و از جنوب به شهر بسیار زیبای لشت نشاء (توجه نمایید که زیباکنار شهر یا شهرستان نیست این منطقه یکی از توابع شهرتوریستی وبزرگ لشت نشا با مردمی بافرهنگ و مهمان نواز میباشد و اکثر امور اداری زیباکنار در بخشداری شهرداری لشت نشا انجام میشود) و لشت نشا زیر مجموعه رشت و رشت مرکز استان سرسبز گیلان است.
از جمله بناهای مهم زیباکنار در زمان گذشته می‌توان به هتل زیباکنار که در اوایل حکومت پهلوی برای سکونت و پذیرایی از خان‌های امینی و مهمانان سرشناس داخلی و خارجی ساخته شده بود و عظمتی بسیار داشت اشاره کرد .دیگر بنای معروف زیباکنار کاخ قطبی بود که با معماری مدرن و با گران قیمت‌ترین مصالح و سنگ‌های مرمر در زمان اواخر دوره پهلوی توسط شخصی بنام رضا قطبی دایی شهربانو فرح ساخته شده بود و برای تفریح شاهزاده‌ها و مهمانان بزرگ استفاده می‌شد . البته بخشی از بناهای نام برده شده دیگر وجود نداشته و به بخشی از مجتمع اموزشی رفاهی صداوسیما اضافه و تبدیل شده است.
یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعی زیباکنار رودخانه اوشمک می‌باشد که به طول ۸ کیلومتر از دل لشت نشا گذشته و از ساحل زیبا کنار به دریا میریزد رودخانه زیبا کنار مکانی پر از ماهی و مناسب برای ماهیگیری محسوب می‌شود . در اکثر هفته‌های مسافران و افراد زیادی از دیگر استانها از جمله زنجان و قزوین حتی شهر رشت و رودبار و شهرهای اطراف برای تفریح لذت بخش ماهیگیری به این منطقه می‌ایند.

آدرس : استان گیلان ، لشت نشاد ، منطقه ساحلی زیباکنار

ناحیه ساحلی زیباکنار

ناحیه ساحلی زیباکنار

ناحیه ساحلی زیباکنار

ناحیه ساحلی زیباکنار

ناحیه ساحلی زیباکنار

ناحیه ساحلی زیباکنار

PDFPrint
نقشه :
وضعیت آب و هوا :
دسته بندی :
برچسب ها :
جاجیگا تور

مطالب مرتبط :

در حال بارگزاری...

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.