بلیط هواپیما تور خارجی

موزه بوعلی سینا

تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور, ۱۳۹۲ - تاریخ آخرین بروزرسانی : ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
موزه بوعلی سینا همدان همدان

حسین عبدالله بن حسن بن علی بن سینا معروف به ابن سینا یا بوعلی سینا، بزرگترین دانشمند ایران و سرآمد حکماء و اطباء در ادوار اسلامی و مشهور در سراسر دنیاست که سهمی عظیم در ترقی و تکامل علم در جهان داشته است. وی در سال ۳۷۰ هجری قمری درخرمیشن از توابع بخارا متولد شد ابوعلی سینا در سال ۴۲۸ هجری قمری ، زمانی که تنها ۵۸ سال داشت دار فانی را وداع گفت.

به دلیل آنکه در آن عصر، عربی زبان رایج آثار علمی بود، ابن سینا و سایر دانشمندان ایرانی که در آن روزگار می‌زیستند ‏کتابهای خود را به زبان عربی نوشتند. بعدها بعضی از این آثار به زبانهای دیگر از جمله فارسی ترجمه شد.‏افزون بر این، ابن‌سینا در ادبیات فارسی نیز دستی قوی داشته‌است.

بیش از ۲۰ اثر فارسی به او منسوب است که از میان ‏آن‌ها انتساب دانشنامه علائی و رساله نبض بدو مسلم است. آثار فارسی ابن‌سینا، مانند سایر نثرهای علمی زمان وی، با ‏رعایت ایجاز و اختصار کامل نوشته شده‌است.

پربازدیدترین ها:

آثار فراوانی از ابن‌سینا به جا مانده و یا به او نسبت داده شده که فهرست جامعی از آن‌ها در فهرست نسخه‌های مصنفات ‏ابن سینا آورده شده‌است. این فهرست شامل شامل ۱۳۱ نوشته اصیل از ابن سینا و ۱۱۱ اثر منسوب به او است.

موزه بوعلی سینا

موزه بوعلی سینا

موزه بوعلی سینا

PDFPrint

سوئیت تبریز تور
 

نظر کاربران :

  • مهرنوش زاده رفیع

    جالبه وقتی از اینجا دیدن میکنید اگر بیاد داشته باشید طرح و نقشه این آرامگاه از گنبد کاووس اقتباس شده. نقشی که سالها پشت اسکناس ۱۰ تومانی قدیم بود. جالبه در خبرها خوندم که قراره اسکناسی با این طرح چاپ بشه.

    پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۰۶:۴۸:۴۶ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *