بلیط هواپیما سوئیت تبریز

منطقه شکار ممنوع ناو

زمان مطالعه : 3 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۵ بهمن ۱۳۹۲

این منطقه با وسعت حدود ۲۱/۴۹۱۹ هکتار در سال ۱۱/۶/۸۱ توسط سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام شد و در تاریخ ۱۵/۱/۸۷ به مدت ۵ سال دیگر نیز مورد تمدید قرار گرفت. حداقل ارتفاع آن از سطح دریا ۶۰۰ متر و حداکثر تا ۲۰۰۰ متر می باشد. این منطقه بین طول شرقی , E4847-E4841 و عرض شمالی , N3741 , N3736 واقع شده و نزدیکترین فاصله آن تا شهرستان تالش ۴۰ کیلومتر و تا منطقه اسالم ۳۰ کیلومتر و اسالم به خلخال حدود ۵ کیلومتر می باشد منطقه مزبور از طرف شمال به رودخانه ناواسالم، از طرف جنوب مسیر خط الراس از اسبه هونی تا چاره سوداغ از طرف مشرق مسیر عبور ۵ جاده طرح از دریا بن پایین به قله شاه گرداب و از طرف غرب از ارتفاع چاره سوداغ تا روستای ناو پایین محدود شده است.

پوشش گیاهی

از مهمترین گونه های درختی این منطقه می توان به راش، بلوط، افرا، ممرز، گردو، توسکا، نمدار، بارانک، گیلاس و از مهمترین گونه های درختچه ای می توان به زالزالک، ازگیل، گلابی، گوجه، همیشک و از مهمترین گونه گیاهان علفی می توان تمشک، بنفشه، پامچال، همیشک و … اشاره نمود.

حیات وحش

از پستانداران منطقه مزبور می توان به مرال، شوکا، خرس، پلنگ، روباه جنگلی، گرگ، سنجاب، خارپشت، سمور، گربه جنگلی و … اشاره نمود. از مهمترین خزندگان آن نیز می توان به مارکوهی، کورمار، مارآبی، انواع سوسمار، مارمولک اشاره نمود. از مهمترین پرندگان آن نیز می توان به عقاب جنگلی، قرقی، دال، کلوغ زاغی، توکا، انواع دارکوب، کبوتر جنگلی، جغد، سینه سرخ، سبز قبا و … و از آبزیان فقظ یک گونه ماهی قزل آلا خال قرمز در رودخانه ناورود وجود دارد.

ناو 1 منطقه شکار ممنوع ناو

ناو 6 منطقه شکار ممنوع ناو

ناو 7 منطقه شکار ممنوع ناو

ناو 9 منطقه شکار ممنوع ناو

ناو منطقه شکار ممنوع ناو

ناو2 منطقه شکار ممنوع ناو

ناو3 منطقه شکار ممنوع ناو

ناو4 منطقه شکار ممنوع ناو

ناو5 منطقه شکار ممنوع ناو

ناو8 منطقه شکار ممنوع ناو
منبع : کویرها و بیابان های ایران

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *