بلیط هواپیما تور خارجی

منطقه حفاظت شده بلس‌ کوه

2016-08-09منطقه حفاظت شده بلس‌ کوه مازندران تنکابن

منطقه حفاظت شده بلس‌کوه در موقعیت جغرافیایی N3633 E5046 در استان مازندران واقع است. اين منطقه با مساحت 11211هكتار از سال 1380 تحت حفاظت قرار گرفت. بلس كوه بين دو رودخانه دوهزار و سه هزار در استان مازندران قرار گرفته است. منطقه اي است كوهستاني پوشيده از جنگل هاي انبوه و نيمه انبوه كم نظير هيركاني و مناطق ييلاقي.

از گونه هاي مهم جانوري منطقه مي توان مرال، شوكا،خرگوش،تشي، پلنگ، خرس قهوه اي ،گرگ، بز و پازن، گراز، روباه معمولي، شغال،داركوب كوچك، هدهد، انواع چكاوك، كبوتر جنگلي، دم سرخ معمولي و عقاب جنگلي را نام برد. وجود تنوع زيستي بالا و گونه هاي با ارزش شوكا و مرال زمينه گردشگري را در منطقه فراهم آورده است.

این منطقه از شمال از محل تلاقی رودخانه هلوكله بارود دوهزار به سمت شمال‌ شرقی در امتداد رود دو هزار الی محل تلاقی این رو دبا رود سه‌هزار در محلی بنام دو‌آب، از شرق از محل تلاقی رود‌دوهزار با سه‌هزار در امتداد رودخانه سه‌هزار به سمت جنوب بعد از عبور از داس‌دره و هلویان الی محل تلاقی این رو دبا رود هردورود از جنوب از محل تلاقی رود هردو‌رود بارود سه‌هزار در امتداد خط ‌الراس كوه بلس‌كوه الی قله بلس‌كوه به ارتفاع 327 متر و از این قله در امتداد غرب باتلاقی این جاده مالرو بارود گنه‌رود و از این محل به سمت غرب در امتداد جاده مالرو و بعد از عبور از در مالی تنگ‌چال در همان امتداد به خط مستقیم مفروض تا تقاطع بارود هلو‌كله در محل سنه پشتك و از غرب از محل آب‌پشتك به سمت شمال در امتداد رود هلو‌كله بعد از عبور از عسل‌محله ، نرس‌كلیشم تا تلاقی این رو دبا رود دوهزار محدود میشود.

پربازدیدترین ها:

تاریخ تاسیس منطقه از ابتدا تاکنون : از سال 1380
موقعیت عمومی منطقه : جنوب شهرستان تنکابن
وسعت منطقه : 11211 هکتار
ویژگی و سیمای عمومی منطقه( شامل وضعیت توپوگرافی , چشم انداز, پو شش گیاهی وگونه های شاخص گیاهی , وضعیت عمومی حیات وحش و گونه های شاخص و کریدورها )
بصورت اراضی جنگلی و نیمه جنگلی ، و حد نهائی محدوده جنگلی
جاذبه های اکوتوریستی : اراضی جنگلی و در مسیر جاده ارتباطی دو هزار و سه هزار و چشم انداز جالب توجه
وضعیت عمومی اقتصادی اجتماعی : جوامع محلی و سکونت گاههای روستائی و معیشت دامداری کشاورزی
تعارضات مهم منطقه : تجاوز به عرصه و تخریب اراضی منابع ملی ، چرای دام ، قاچاق چوب
تجهیزات و امکانات : تجهیزات و امکانات حفاظتی مستقل از نظر ساختار تشکیلاتی ( نیروی انسانی و تجهیزات انفرادی و خودرو)برای آن در نظر گرفته نشده .
منطقه حفاظت شده بلس‌ کوه

منطقه حفاظت شده بلس‌ کوه
منبع : کویرها و بیابانهای ایران

PDFPrint

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

لطفا نظر خود را برای این مطلب بنویسید:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاجیگا تور