رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۷ اسفند ۱۴۰۲

مجموعه گردشگری میسان دحیماویه

لینک این مطلب کپی شد!

مجموعه گردشگری میسان دحیماویه ، واقع در روستای دحیماویه سوسنگرد بستان شامل سه سبک زندگی مردم عرب خوزستان با چهار سازه ساخته شده است. مضیف و تبره (کپر) زندگی هورنشینی، اتاق گِلی زندگی روستایی و سیاه چادر زندگی بادیه نشینی از بخش‌ های مختلف این مجموعه گردشگری است.

-گردشگری-میسان-دحیماویه مجموعه گردشگری میسان دحیماویه
در دشت آزادگان خوزستان، در میانه راه سوسنگرد به بستان در روستای دحیماویه، مجموعه گردشگری بوم ‌گردی میسان با سازه ‌ای جدید و استفاده از چهار نوع سازه عربی، خاص دشت میسان و جنوب غرب خوزستان و با الهام از معماری محلی احداث شده است. در آن بنایی متفاوت و با شکوه از نِی ساخته شده که به آن مضیف می ‌گویند. مضیف دحیماویه با طول ۱۱ متر و عرض ۳.۵ متر و ارتفاع ۴ متر ساخته شده است. که مردم خونگرم عرب خوزستان از مهمانان و گردشگران پذیرایی می‌ کنند و مکانی مناسب برای استراحت به شمار می‌ رود.

-گردشگری-میسان-دحیماویه3-e1708927323583 مجموعه گردشگری میسان دحیماویه

این مجموعه در مسیر منطقه گردشگری ام الدبس که داری تلفیقی از طبیعت جنگل و کویر که برای تورهای طبیعت گردی، اکوسفاری و رصد نجوم است. می‌ تواند جذاب باشد و علاوه بر آن تالاب هور العظیم در ۲۰ کیلومتری این مجموعه قرار دارد. این مجموعه گردشگری در مسیر طریق الحسین است. مجموعه گردشگری میسان دارای اقامت با ظرفیت ۳۰ نفر و با تنوع غذاییِ محلی و همچنین اجرای موسیقی فولکلوری به صورت زنده است.

-گردشگری-میسان-دحیماویه1-578x800 مجموعه گردشگری میسان دحیماویه

-گردشگری-میسان-دحیماویه2 مجموعه گردشگری میسان دحیماویه

-گردشگری-میسان-دحیماویه4-800x450 مجموعه گردشگری میسان دحیماویه

-گردشگری-میسان-دحیماویه5-e1708927353840 مجموعه گردشگری میسان دحیماویه

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *