رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۲۴ مرداد ۱۳۹۸

قلعه ملک منصور خان شبانکاره‌ای

اشتراک گذاری

قلعه ملک منصور خان شبانکاره‌ای مربوط به دوره قاجار است و در شبانکاره، داخل شهر واقع شده است. قلعه ملک منصور خان شبانکاره‌ای در تاریخ ۲۴ فروردین ۱۳۸۲ با شمارهٔ ثبت ۸۲۸۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است. قلعه ملک منصور خان شبانکاره‌ای ۲۰۰ سال قدمت دارد.شَبانکاره شهری است در استان بوشهر ایران. شهر شبانکاره مرکز بخش شبانکاره در شهرستان دشتستان است..این شهر از مهم ترین شهر های استان بوشهر و شهرستان دشتستان است. شهر شبانکاره در فاصله ۹۵کیلومتری شمال شرقی بوشهر و در حوزه آبریز رود حله قرار دارد.

جُرج لوریمر در کتاب راهنمای خلیج فارس… ، شبانکاره را چنین معرفی می‌کند: «شبانکاره از مغرب به رود شور محدود است که آن را از حیات داوود جدا نموده و از شمال و مشرق به کوهستان خارج از مناطق ساحلی ایران محدود می‌گردد که این کوهسار در این قسمت موسوم به «طویسه» است و از جانب رودخانه حله آن را محدود می‌کند؛ بنابراین طول آن از شمال باختری – جنوب خاوری نزدیک به ۲۰ میل و عرض آن ۱۲۰ میل است.»
قلاسوز در ۶ کیلومتری خاور شبانکاره از آثار دیدنی آن است. از مکانهای گردشگری و تفریحی شبانکاره می‌توان:، قدمگاه حضرت علی، شیخ اولیاء، درختان ابوجهل، چشمه خانی، چشمه بیدو، منطقه دوگوش، آب‌انبار ملک منصور خان ، سد رئیسعلی دلواری شبانکاره و بوستان آزادی را نام برد.

قلعه ملک منصور خان شبانکاره‌ای

منابع:ویکیپدیا-باشگاه خبرنگاران جوان

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *