رزرو هتل ایران بوم گردی

قلعه درمیان شاپورآباد

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۳۱ خرداد ۱۴۰۰

از آثار تاریخی شهرستان برخوار قلعه ۲۵۰۰ ساله دُرمیان شاپورآباد است که از آثار تاریخی استان اصفهان محسوب می شود. این قلعه در حال حاضر در شرایط مساعدی از نظر گردشگری نیست و جهت آشنایی با آثار تاریخی برخوار و شاپورآباد معرفی می کنیم.قلعه ۲۵۰۰ ساله دُرمیان در پنج کیلومتری شهر شاپورآباد و در جاده شنی متصل به مزرعه شکل آباد قرار دارد و شامل یک مجموعه شهری کامل اعم از مسجد، حمام و… است. در نزدیکی این قلعه پلی تاریخی نیز وجود دارد که متاسفانه اطلاعات تاریخی آن در دسترس نیست.

شهرستان برخوار، برخوردار از آثار تاریخی با قدمت های چندهزار ساله است و شهرستانی است که از بعد اصالت و فرهنگ و آثار غنی تاریخی و باستانی حرفی برای گفتن در سطح استان و کشوری دارد، آثاری همچون مسجد و تکیه دوارده امام دولت آباد، برج کبوترخانه، حمام تاریخی دستگرد، خانه تاریخی نوری در دستگرد، اثر تاریخی ویراب سین، بقعه شاه پیروز و… که هر کدام دلالتی است بر تمدن و فرهنگ اصیل این شهرستان.

قلعه درمیان شاپورآباد

جاذبه های گردشگری شاپورآباد

قلعه درمیان، آرامگاه شاه فیروز، برج دوقلو، خانه حاج علی آقا، تکیه، آسیاب حیدر حاجی، آسیاب حاج رضا، پل تاریخی درمیان، برج کبوتر خانه و چند خانه قدیمی مربوط به دوره صفوی از جاذبه های تاریخی شاپورآباد است.

نحوه دسترسی به قلعه درمیان

اول از همه باید به شهر شاپور آباد رفته این شهر در شمال شرقی اصفهان قرار دارد و ۲۴ کیلومتر فاصله دارد . این کار را بهتر است با خودروی شخصی یا تاکسی بروید.

قلعه درمیان شاپورآباد

 

قلعه درمیان شاپورآباد

قلعه درمیان شاپورآباد

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

هتل های وان ترکیه تراول ماگ
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جاباما