بلیط هواپیما سوئیت تبریز

غار پرویز یزد

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۲۷ آذر ۱۳۹۸

غار پرویز از جاذبه های تکرار نشدنی و بکر شهر یزد است که در روستای حاجی آباد در یزد واقع شده است. غار های یزد از جذاب ترین جاذبه های دیدنی و طبیعی یزد به شمار می آیند.این غارها دارای حفره هایی در دل کوه می باشند که معمولا در اثر ذوب شدن یخ ها و حل شدن سنگ ها با آب شکل می گیرند. غارهایی که در میان سنگ های آهکی ایجاد شده است از بزرگ ترین و زیباترین غار ها محسوب می شوند که غار نباتی یزد (معروف به عروس یزد) و غار زمرد تفت و غار پرویز را می توان نام برد.

غار پرویز در یزد از نظر زیبایی بسیار فوق العاده و منحصر به فرد است. محوطه ی داخلی غار که بسیار هیجان انگیز می باشد دارای چند تالار است و استالاگمیت ها و استلاکتیک های زیادی داخل آن وجود دارد. این غار واقع در کوه پرویز است که چند متری از زمین بالاتر می باشد و به همین دلیل به آن غار پرویز می گویند.

غار پرویز یزد  غار پرویز یزد

نحوه دسترسی

غار پرویز یزد در منطقه ی بکر و دست نخورده ای قرار گرفته است به همین خاطر برای گشت و گذار به راهنما احتیاج پیدا خواهید کرد و برای دسترسی به آن باید از مناطق بسیار دشواری بگذرید و برای رفتن به داخل غار به مهارت غارنوردی و وسایل آن نیاز پیدا می کنید. در این غار قندیل های زیبایی وجود دارد.جاده ی دسترسی به غار پرویز کویری است و بدون زیرسازی که در بعضی قسمت های آن حتی تشخیص رد ماشین امکان پذیر نمی باشد. برای طی کردن جاده وعزیمت به غار بهتر است از ماشین های شاسی بلند استفاده کنید. ورودی غار تاریک و از دور قابل رویت نیست. وارد غار که می شویم پس از طی یک سطح شیب دار رو به پایین این مسیر فرعی را با قندیل های زیبا و منحصر به فرد طی می کنیم. این قندیل ها که به صورت خوشه انگوری اند یا دسته های ماکارونی به هم ریخته، زیبایی غار را دوچندان کرده اند.

غار پرویز یزد  غار پرویز یزد

           
ما را در اینستاگرام فالو کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

  • ف.محمدی

    چه جالب نمی دوستم یزد هم غار داره

    ۴ تیر, ۱۳۹۹ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *