رزرو هتل

غار فریدون اصفهان

۲۹ آبان ۱۴۰۱

غار فریدون در ۱۸ کیلومتری باختری پیکان در کوههای آن منطقه غاری وجود دارد که مردم به آن غار فریدون میگویند. روزگاری فریدون پیشدادی از دست ضحاک بیدادگر در کوهها پنهان بوده و چندگاهی نیز در این غار زندگی میکرده است. در درون غار تونلی به دست مردمان باستان کنده شده که با ابزارهای امروزی نیز کندن آن دشوار است. رفت و آمد به درون این غار بدون طناب و ابزار کوهنوردی دشوار است. کسانی که میخواهند از غار بازدید کنند بایستی وسایل و ابزار کوهنوردی به همراه داشته باشند.

image gallery3 غار فریدون اصفهان

در درون این غار تونلی وجود دارد که به گفته محققان به دست انسان در دوره‌های باستان حفر شده است. درباره دلیل نامگذاری این غار این مطلب نقل شده است. از جمله آنکه روزگاری فریدون پیشدادی به خاطر ستم ضحاک در کوه‌ها پنهان و مدتی نیز در این غار سکونت داشته است.لازم به ذکر است رفت و آمد به درون این غار بدون طناب و ابزار کوهنوردی دشوار است و بهتر است همراه گروه‌ای کوهنوردی باشد.

IranCaves 3 4 1822 www.IranCaves.com غار فریدون اصفهان
شهر اصفهان مرکز استان اصفهان جزو سه شهر بزرگ و برتر کشور ایران به شمار می‌رود که با داشتن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی بسیار زیاد توجه گردشگران را از داخل و خارج کشور به سمت خود جذب کرده است. این استان دارای جاذبه‌های طبیعی نظیر غارها، کوه‌ها، کویر و بیابان، آبشارها و… می‌باشد که لازم است در سفر به اصفهان علاوه بر آثار باستانی از مقاصد طبیعت‌گردی نصف جهان نیز بازدید به عمل آورید. توصیه می‌کنیم که در فصل بهار به استان اصفهان سفر کنید تا بتوانید در آب و هوای دل‌انگیز از تمامی جاذبه‌های طبیعی دیدن کنید و لحظه‌های شگفت‌انگیزی را برای خود به ارمغان آورید.

نحوه دسترسی به غار فریدون

این غار در ۷۰ کیلومتری جنوب شرق اصفهان و ۸ کیلومتری روستای پیکان واقع شده است. بدون شک هنگام طبیعت‌گردی در اصفهان با دیدن این غار می‌توانید تجربه‌ای متفاوت و منحصر به فرد از آن خود کنید.

           
برو بالا
 

نظر کاربران :

 • حسن حسن زاده

  غار زيبا براي عاشقان غار نوردي قنديل هاي غار بسيار ديدني و جذاب است البته نبايد قنديل ها را كند چون ساليان طول ميكشه تا يك قنديل ساخته شود

  ۲۹ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • حسین عرب جعفری

   سلام آدرس دقیق رو برام بگید

   ۲۰ دی, ۱۳۹۹
 • رضا صمصام

  سلام. مشخصات جغرافیایی دقیق این غار چیست؟ . لطفا برایم بفرستید.

  ۱۹ اسفند, ۱۳۹۲ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *