بلیط هواپیما سوئیت تبریز

عمارت چادرخانه

زمان مطالعه : < 1 دقیقه
۱۰ شهریور ۱۳۹۹

عمارت چادرخانه یکی از بخشهای کاخ موزه گلستان است .کاخ موزه گلستان از دیدنی های بسیار زیبای پایتخت است که که در میدان ارگ تهران واقع شده است.کاخ گلستان یکی از منحصر بفرد ترین مجموعه های تاریخی ایران است که با این قدمت نه تنها بیانگر بخش مهمی از تاریخ هنر ایران بلکه به واسطه رخدادهای فوق العاده موثرِ اتفاق افتاده در آن یا به نوعی مرتبط با آن، به مجموعه ای بی بدیل و سندی زنده از مهمترین بخش تاریخ ایران تبدیل گشته است.

عمارت چادرخانه
عمارت چادرخانه، محل نگهداری چادرهای سلطنتی، در کاخ موزه گلستان تهران واقع شده است که بین عمارت بادگیر و تالار الماس قرار دارد.ایل قاجار به زندگی در خارج ار ساختمان و در زیر چادرهای سلطنتی علاقه فراوانی داشتند. در دوره سلطنتی قاجار نیز مرتبا سفرهایی به خارج از کاخ انجام می شده که در آن ها به همراه داشتن چادرهای سلطنتی از ملزومات بوده و توسط عده زیادی از خدمه صورت می گرفته است.

چادرخانه كه دارای سردر و فضایی سرپوشیده است مابین عمارت بادگیر و تالار الماس قرار دارد و محل نگهداری چادرهای سلطنتی مورد استفاده در سفرهای پادشاهان قاجار بوده است. در واقع چادرخانه انبار چادرهای سلطنتی در زمان قاجار بوده است.از چادرخانه بعد از مرمت های فراوان برای برگزاری نمایشگاه ها و سخنرانی های کوچک استفاده می شود.

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *