رزرو هتل تفریحات کیش

عمارت طبیب بوشهر

۹ آذر ۱۴۰۱

عمارت طبیب بوشهر، در بوشهر و در محله‌ قدیمی بهبهانی ‌ها قرار دارد. این بنا که مربوط به دوره قاجار است در تاریخ ۲۷ دی ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۲۵۳ به‌ عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. در حال حاضر بنیاد ایران ‌شناسی بوشهر در این مکان است.عمارت طیب یا طبیب مربوط به دوره‌ قاجار است. عمارت طیب شبیه هیچ‌ کدام از عمارت ‌های اطراف نیست و به دستور ملک التجار؛ بازرگان معروف و ثروتمند آن زمان، ساخته شد. ملک ‌التجار برای انجام کارهای بازرگانی به فرانسه سفر کرد و در شهر پاریس، به عمارت یکی از بازرگانان رفت. ملک‌ التجار با دیدن خانه‌ او، به شدت علاقه‌ مند آن شد به طوری که معمار آن خانه را استخدام کرد و به بوشهر آورد که آن عمارت را بسازد و البته سلایق شخصی خود را نیز به معمار ارائه داد.

عمارت طبیب بوشهر

عمارت طیب در حال حاضر بنیاد فعال ایران ‌شناسی بوشهر است. این عمارت بسیار زیبا و دلنشین، دارای حیاط و بالکن‌ های چوبی دلنواز است. در ساخت این عمارت از مصالح محلی قدیمی استفاده شده است. عمارت طیب بلند و مرتفع است که در تابستان برای پناه بردن از گرمای طاقت فرسا، به طبقات بالایی عمارت بکار رفته است.

تور اروپا

جاهای دیدنی اطراف عمارت طبیب بوشهر

اگر گذرتان به محله‌ قدیمی بهبهانی ‌ها در  بندربوشهر افتاد پیشنهاد می ‌شود از عمارت باشکوه طیب دیدن نمایید که معماری پاریس در عصر قدیم را نمایش می ‌دهد. در سر راه خود در کوچه‌ نسیم ۲۳ پیشنهاد می ‌شود مسجد کوفه را هم برای بازدید از دست ندهید. همچنین عمارت کازرونی و عمارت گلشن نیز در همین نزدیکی قرار دارند و با چند دقیقه پیاده ‌روی می ‌توانید از آ‌نها هم دیدن کنید.

عمارت طبیب بوشهر

           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *