رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۲۷ مهر ۱۳۹۲

علاوه بر کالا ،‌ حالا خود چینی‌ها می‌آیند

اشتراک گذاری

محمدعلی نجفی رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می گوید هدف دولت جدید جذب توریست از سرتاسر جهان به ویژه از کشورهای همسایه و کشورهای جنوب شرق آسیا به ویژه چین است.

به گزارش ایسنا، به نقل از عصر ایران، نجفی در مصاحبه تلفنی با گاردین از تهران می‌گوید در دو ماه گذشته و همزمان با به روی کار آمدن دوات جدید آژانس‌های توریستی از افزایش درخواست سفر به ایران از سوی توریست‌های خارجی خبر می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه فعلا نمی‌تواند رقم دقیقی از میزان ورود توریست به ایران بدهد رقم تخمینی توریست‌های وارده به ایران در سال گذشته را حدود ۴ میلیون بر آورد می‌کند که بیشتر از کشورهای همسایه همچون پاکستان و عراق و برای زیارت اماکن مقدسه شیعیان از جمله مشهد وارد ایران شده‌اند.

نجفی میزان درآمد کشور از ورود توریست‌ها را حدود ۲ میلیارد دلار تخمین می‌زند و می‌گوید: هدف دولت رساندن این مبلغ به ۱۰ میلیارد دلار است.

وی با اشاره به اینکه در این راستا سیاست دولت لغو روادید و افزایش جذب توریست از بازار شرق آسیا به ویژه چین است، می‌افزاید: “آمارهای جهانی حاکی است که چین بیشترین میزان توریست را به دیگر کشورهای جهان می‌فرستد. ما از طریق سفارت‌مان در چین با برخی فعالان صنعت توریسم در این کشور ارتباط برقرار کردیم و از برخی از آنها دعوت کردیم به ایران بیایند.”

گفتنی است طبق آمارهای جهانی سال گذشته (۲۰۱۲) حدود ۱۰۰ میلیون توریست چینی از کشورهای مختلف جهان بازدید کرده‌اند و بیش از ۴۷ میلیارد دلار از طریق کارت بانک‌هایشان خرج کرده‌اند.

نجفی می‌افزاید: ایران امن‌ترین و سالم‌ترین کشور منطقه است … ما باید کاری کنیم که ترس جهانگردان غربی از آمدن به ایران بریزد، این نخستین قدم است.”

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌خواهد روادید ورود به ایران را به جز برای ۱۰ کشور از جمله آمریکا، بریتانیا، افغانستان و پاکستان لغو کند و توریست‌های خارحی بتوانند به محض ورود به ایران در فرودگاه ویزا بگیرند.

11 علاوه بر کالا ،‌ حالا خود چینی‌ها می‌آیند

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *