رزرو هتل فضاگشت
۸ شهریور ۱۴۰۱

صنایع دستی گنبد

اشتراک گذاری

صنایع دستی گنبد یکی از زیباترین و معروفترین صنایع دستی ایران است .در این شهر زیبا و تاریخی هنرمندانی هستند که آثار زیبایی راخلق می کنند.صنایع دستی هر شهر اصالت آن شهر را به رخ می کشد.شهرستان گنبد به عنوان یکی از شهرهای مرزی استان گلستان دارای صنایع دستی مختلفی است ،صنایعی که بخشی از اقتصاد خانواده های اقوام مختلف این ایران کوچک را تامین می کند.
ازمهمترین صنایع دستی شهرگنبد می توان به قارچین و پشتی که حاصل دسترنج و زحمات دست زنان ودختران ترکمن می باشد اشاره کرد. قالیچه که همان قارچین درزبان ترکمنی نامگذاری شده دارای تنوع ونقشهای زیبا وفراوانی می باشد که هریک ازاین نقشها داستان وفلسفه مربوط به خودرا دارد.
سوزن دوزی های ترکمنی و بلوچی و زیورالات زیبا از دیگر هنر های زنان شهرستان گنبد است که تصاویر بخشی از آنان را در ادامه می بینید هنرهایی که می تواند سوغات و یادگاری خوبی از این دیار برای شما عزیزان باشد.

صنایع دستی گنبد

اجاره خودرو

شهر گنبد کاووس

جالب است بدانید که نام این شهر از برج گنبد قابوس که در این شهر قرار دارد؛و بلندترین برج‌ های آجری دنیا است که در قرن یازدهم میلادی درست شده است، گرفته شده است.گنبد کاووس آب و هوایی معتدل و مرطوبی نیز دارد.
شهر گنبد کاووس که نمادی از تمدن ايرانی و جهانی بود،متاسفانه بعد از گذشت زمانی به علت وقوع زلزله ویران شد.حال شهر گنبد کاووس در دوران سلسله پهلوی در سال ۱۳۰۵ به فرمان رضاشاه درست شد.شهر گنبد کاووس دارای جاذبه های گردشگری چشم نواز؛صنایع دستی های زیبا و همچنین سوغاتی های لذیذ و خوشمزه نیز می باشد.

1400 صنایع دستی گنبد

سوغات گنبد کاووس مانند شهر های دیگر ایران بسیار متنوع نیز می باشد.
حلوای آماج
سرغربیلی
جزحلوا
نان پادرازی
خاویار

قالی‌بافی

صنایع دستی گنبد

صنایع دستی گنبد

صنایع دستی گنبد

گلیم‌بافی

1397 صنایع دستی گنبد

نمدمالی

1396 صنایع دستی گنبد

سوزن‌دوزی بلوچی

1394 صنایع دستی گنبد

1395 صنایع دستی گنبد

سوزن دوزی ترکمنی

1391 صنایع دستی گنبد

1392 صنایع دستی گنبد

1393 صنایع دستی گنبد

زیورآلات

1390 صنایع دستی گنبد

و پلاس ، دوتارسازی ، رنگرزی

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *