بلیط هواپیما سوئیت تبریز

صباشهر

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۳ مرداد ۱۳۹۳

صباشهر واقع در جنوب شهرستان شهریار و در جنوب غربی استان تهران قرار گرفته است . ارتفاع آن از سطح دریا حدود ۱۱۰۰ متر و فاصله آن تا تهران از طریق جاده تهران-ساوه حدود ۲۰ کیلومتر می باشد و همچنین در فاصله ۱۲ کیلومتری جنوب شهریار و در غرب جاده اصلی شهریار-رباط کریم قراردارد .

صباشهر یکی از ۷ شهر شهرستان شهریار است که در بهمن ماه سال ۱۳۷۶ از پیوستن پنج آبادی قاسم آباد ، قندیشاد، صحرا خرک ، کبودین و حسن آباد با تصویب هیئت وزیران به عنوان شهر معرفی و دارای شهرداری شده و بر اساس طرح هادی مصوب شهر در سال ۱۳۸۵ سکونتگاههای ویره و محمدآباد و شهرک مصطفی خمینی واقع در شمال شهر به محدوده این شهر اضافه شدند.

تاریخ و فرهنگ شهر:

صباشهر منور است به وجود بارگاه حضرت امامزاده عبداله (ع) در محله قاسم آباد و امازاده بی بی فرخنده خاتون (س) در محله ویره و با توجه به سکونت مردمی متدین انقلابی با اهدا بیش از ۶۰ شهید و با درخواست مردمی صباشهر به نام شهر سردار شهید محمدمهدی تاجیک نامکذاری گردیده است. و با پیگیری و تلاش مجدانه شهروندان و اعضای محترم شورای اسلامی شهر بحمداله از سال ۱۳۸۷ همزمان با سالروز میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه علیهماالسلام ستاد برگزاری اقامه نماز جمعه تشکیل و همه هفته با حضور امت خداجو و مسئولین محترم این فریضه عبادی سیاسی برگزار میگردد که نشان از بلوغ سیاسی شهر می باشد.

صباشهر 1 صباشهر

صباشهر صباشهر

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

  • الهام حاجی زاده

    خیلیا که پولشون به اندازه خرید خانه در تهران نمیرسید به این شهر رفتن و خانه خریدن ولی محل کارشون تهران هست

    ۸ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *