رزرو هتل تفریحات کیش

شیرین رود

۱ آذر ۱۳۹۸

شیرین رود به عنوان یکی از سرچشمه های رودخانه تجن می باشد که در روستای خرم آباد منطقه دودانگه از توابع شهرستان ساری در استان مازندران می باشد.فاصله آن تا ساری حدود ۷۵ کیلومتر است.آب این رودخانه از رشته کوههای البرز مرکزی و خط الراس خرونرو که به عنوان آلپ ایران نیز شناخته می شود ، سرچشمه می گیرد.حاصل حضور در مناطق بکر و بسیار دیدنی و صعود به سرچشمه این رود می باشد که کمتر کسی در آن پا نهاده و عبور در بسیاری از نقاط آن تنها با عبور از آب میسر می باشد.آب این رود بسیار خنک و دمایی حدود ۱۰ تا ۱۵ درجه بالای صفر را دارد که شنا در آن بسیار جذاب و آرام بخش است.

شیرین رود خرم آباد در مسیر خود از صخره های گوناگونی عبور می کند و چندین آبشار کوچک را پدید آورده است. برخی از این آبشارها حالت پلکانی دارند که بسیار زیبا است. در زیر برخی از این آبشارها حوضچه های کوچکی پدید آمده است که برای آب تنی مناسب هستند. تقریبا در تمام طول مسیر شیرین رود دودانگه نور مستقیم آفتاب را نمی بینید. در ادامه شیرین رود یک استخر پرورش ماهی نیز قرار دارد که دیدن این استخر با ماهی های درونش هم جذاب است.

در ایام پاییز و زمستان و بهار حتما با خود لباس گرم ببرید زیرا آب و هوای منطقه بسیار سرد است و باید مواظب باشید.برای دیدن شیرین رود باید از ساری به روستای خرم آباد بروید. سرچشمه شیرین رود از کوه های البرز مرکزی است. شیرین رود د ردل جنگل جریان دارد و با وجود درختان متنوع و گوناگون در اطراف آن، منظره های زیبایی را پدید آورده است. جنگل های انبوه راش، ممرز و انجیلی، مانع از آن می شوند که نور مستقیم آفتاب به این منطقه برسد و وجود شیرین رود سوادکوه باعث شده آب و هوای این منطقه سرد باشد. به طوری که در گرمترین روزهای سال به ۱۰ الی ۱۵ درجه سانتی گراد می رسد.

تور اروپا

آدرس : استان مازندران ، ساری ، دودانگه ، بعد سد سلیماتنگه

شیرین رود شیرین رود

شیرین رود شیرین رود

شیرین رود شیرین رود

شیرین رود شیرین رود

شیرین رود شیرین رود

شیرین رود شیرین رود

           
برو بالا
ادامه تحصیل در انگلستان
 

نظر کاربران :

 • رها مسعودی

  این چشمه از کوه های البرز سرازیر میسه..حاصل آب شدن برفهای زمستانیه… ارتفاعاتش تقریبا میشه گفت صعب العبوره و کسی نرفته

  ۸ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • صفوراعشقی

   سلام چرارفتن پدران وپدربزرگان مااهالی اون روستارفتن من بزرگترین آرزویم رفتن به سرچشمه این رودزیباست?

   ۱۷ دی, ۱۳۹۷

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *