بلیط هواپیما تور خارجی

شهر قصابه

2018-08-22شهر قصابه اردبیل قصابه

شهر قصابه در استان اردبیل در ۱۲ کیلومتری غرب مشگین‌شهر در مسیر جاده اصلی اهر–مشکین‌شهر قرار گرفته که از نظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از این ارتباط تأثیراتی پذیرفته است. ارتفاع این شهر از سطح دریا ۱۲۵۰ متر است.قصابه در اسفند ۱۳۹۰ به شهر تبدیل شد. این شهر مرکز بخش قصابه است

جمعیت
بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت قصابه ۲۱۱۰ نفر بوده‌است.جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۰ به ۲۱۵۲ نفر رسیده‌است.

قصابه به خاطر طبیعت بکر خود مورد توجه مسافران زیادی می باشد به خصوص در فصل بهار و تابستان با توجه به عبور جاده از مسیر قصابه ,مسافران زیادی از این منطقه دیدن می کنند و در تفرج گاههای آن به استراحت می پردازند.

این روستا به علّت گستردگی وپراکندگی خانه های آن و تمایل مردم جهت اسکان در کنار جاده اهر مشکین شهر از دو بخش تشکیل یافته و از نظر استفاده از اماکن عمومی و ادرات و کلیه امور خدماتی و اجرایی به صورت یکسان هستند .افزایش تعداد جمعیت و عدم اشتغال جوانان و کافی نبود ن زمین های کشاورزی و عدم موازنه در آمد و هزینه ها موجب شده است که در سال های قبل و بعد از پیروزی انقلاب به شهرهای مختلف مهاجرت کنند .

گویا اورامی در گذشته های دور چنان وسعت و گستره ای داشته که روستای قصابه در حاشیه شهر قرار داشت . و بزرگ ترین و آباد ترین آبادی آن روز گار بشمار می رفت و اهالی شهر هرگونه قربانی حیوانات و ذبح چهارپایان حلال گوشت را دراین آبادی انجام می دادند به همین علت این آبادی از آن زمان نا قصابه به خود گرفته است . احتمال دیگر این است که در آن زمان یک آبادی بزرگ در مقابل شهر بزرگ اورامی بوده است به آن قصبه می گفتند امروزه نیز در میان مردم به قصابه قصبه می گویند .

از نظر تاریخی دهستان قصابه به تاریخ بعد از اسلام بر می گردد و وجود قبرستان بهاالدین در زمینی به وسعت چندین هکتار در قسمت غربی این روستا بیانگر این موضوع است .
بخش قصابه به علت وجود گنجینه های تاریخی هم مورد توجه بسیاری قرار گرفته و هر از چند گاهی با خبر دستگیری یا کشف عتیقه هایی از سودجویان یا اهالی خبرساز می شود.

اهالی این شهر بیشتر به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول می باشند.

حدود اربعه این شهر :

از شمال به روستای کوجنق
از شمال شرقی به روستای احمد بیگلو
از جنوب به روستای خراوان
از جنوب شرقی به روستای چتز یا ( خورشید آباد )
از شرق به روستا های حیق ومزرعه خلف
و ازطرف غرب به روستا های خنجر و حبشه

شهر قصابه

PDFPrint
سوئیت تبریز تور رزرو هتل
 

نظر کاربران :

  • نظر بده، 5000000 ریال جایزه نقدی بگیر، بدون قرعه کشی ! اسپانسر: رزرواسیون مهر
  • حسن حسن زاده

    شهر کوچک کم جعمیتی ولی طبیعت بکری داره ودیدنی و البته تاریخی

    چهارشنبه 26 دى 1397 - ساعت 20:22:39 پاسخ دادن
  • نظر بدید، جایزه ببرید!نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
    هر چقدر در جاذبه های بیشتری نظر بنویسید شانس برنده شدن بالایی خواهید داشت(شرایط دریافت جایزه)