بلیط هواپیما سوئیت تبریز

شهر قصابه

۳۰ مرداد ۱۳۹۷شهر قصابه استان اردبیل قصابه

شهر قصابه در استان اردبیل در ۱۲ کیلومتری غرب مشگین‌شهر در مسیر جاده اصلی اهر–مشکین‌شهر قرار گرفته که از نظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از این ارتباط تأثیراتی پذیرفته است. ارتفاع این شهر از سطح دریا ۱۲۵۰ متر است.قصابه در اسفند ۱۳۹۰ به شهر تبدیل شد. این شهر مرکز بخش قصابه است

جمعیت
بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت قصابه ۲۱۱۰ نفر بوده‌است.جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۰ به ۲۱۵۲ نفر رسیده‌است.

قصابه به خاطر طبیعت بکر خود مورد توجه مسافران زیادی می باشد به خصوص در فصل بهار و تابستان با توجه به عبور جاده از مسیر قصابه ,مسافران زیادی از این منطقه دیدن می کنند و در تفرج گاههای آن به استراحت می پردازند.

اين روستا به علّت گستردگي وپراكندگي خانه هاي آن و تمايل مردم جهت اسكان در كنار جاده اهر مشكين شهر از دو بخش تشكيل يافته و از نظر استفاده از اماكن عمومي و ادرات و كليه امور خدماتي و اجرايي به صورت يكسان هستند .افزايش تعداد جمعيت و عدم اشتغال جوانان و كافي نبود ن زمين هاي كشاورزي و عدم موازنه در آمد و هزينه ها موجب شده است كه در سال هاي قبل و بعد از پيروزي انقلاب به شهرهاي مختلف مهاجرت كنند .

گويا اورامي در گذشته هاي دور چنان وسعت و گستره اي داشته كه روستاي قصابه در حاشيه شهر قرار داشت . و بزرگ ترين و آباد ترين آبادي آن روز گار بشمار مي رفت و اهالي شهر هرگونه قرباني حيوانات و ذبح چهارپايان حلال گوشت را دراين آبادي انجام مي دادند به همين علت اين آبادي از آن زمان نا قصابه به خود گرفته است . احتمال ديگر اين است كه در آن زمان يك آبادي بزرگ در مقابل شهر بزرگ اورامي بوده است به آن قصبه مي گفتند امروزه نيز در ميان مردم به قصابه قصبه مي گويند .

از نظر تاريخي دهستان قصابه به تاريخ بعد از اسلام بر مي گردد و وجود قبرستان بهاالدين در زميني به وسعت چندين هكتار در قسمت غربي اين روستا بيانگر اين موضوع است .
بخش قصابه به علت وجود گنجینه های تاریخی هم مورد توجه بسیاری قرار گرفته و هر از چند گاهی با خبر دستگیری یا کشف عتیقه هایی از سودجویان یا اهالی خبرساز می شود.

اهالی این شهر بیشتر به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول می باشند.

حدود اربعه این شهر :

از شمال به روستای کوجنق
از شمال شرقی به روستای احمد بیگلو
از جنوب به روستای خراوان
از جنوب شرقی به روستای چتز یا ( خورشید آباد )
از شرق به روستا های حیق ومزرعه خلف
و ازطرف غرب به روستا های خنجر و حبشه

شهر قصابه

 

نظر کاربران :

 • سید محمد حسینی

  قصابه آب و هوای خوبی داره سمتای بهار فصل خوبیه برای مسافرت به اونجا… طبیعت زیبایی داره اگه سفر میکنید حتما ۱۰ روزی بمونید.

  ۵ اسفند, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • الهام حاجی زاده

  آب و هواش دقیقا مثل اردبیله اما طبیعتش بکر تر از اونه.شهر نسبتا کوچیکیه که البته باید تابستان به قصابه سفر کنید وگرنه یخ میزنید از سرما

  ۸ بهمن, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • حسن حسن زاده

  شهر كوچك كم جعميتي ولي طبيعت بكري داره وديدني و البته تاريخي

  ۲۶ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *