بلیط هواپیما

شهر قصابه

تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد, ۱۳۹۷ - تاریخ آخرین بروزرسانی : ۳۰ مرداد ۱۳۹۷
شهر قصابه اردبیل قصابه

شهر قصابه در استان اردبیل در ۱۲ کیلومتری غرب مشگین‌شهر در مسیر جاده اصلی اهر–مشکین‌شهر قرار گرفته که از نظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی از این ارتباط تأثیراتی پذیرفته است. ارتفاع این شهر از سطح دریا ۱۲۵۰ متر است.قصابه در اسفند ۱۳۹۰ به شهر تبدیل شد. این شهر مرکز بخش قصابه است

جمعیت
بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ جمعیت قصابه ۲۱۱۰ نفر بوده‌است.جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۰ به ۲۱۵۲ نفر رسیده‌است.

رزرو تورهای مسافرتی در لست تورز و توریاب:

قصابه به خاطر طبیعت بکر خود مورد توجه مسافران زیادی می باشد به خصوص در فصل بهار و تابستان با توجه به عبور جاده از مسیر قصابه ,مسافران زیادی از این منطقه دیدن می کنند و در تفرج گاههای آن به استراحت می پردازند.

این روستا به علّت گستردگی وپراکندگی خانه های آن و تمایل مردم جهت اسکان در کنار جاده اهر مشکین شهر از دو بخش تشکیل یافته و از نظر استفاده از اماکن عمومی و ادرات و کلیه امور خدماتی و اجرایی به صورت یکسان هستند .افزایش تعداد جمعیت و عدم اشتغال جوانان و کافی نبود ن زمین های کشاورزی و عدم موازنه در آمد و هزینه ها موجب شده است که در سال های قبل و بعد از پیروزی انقلاب به شهرهای مختلف مهاجرت کنند .

گویا اورامی در گذشته های دور چنان وسعت و گستره ای داشته که روستای قصابه در حاشیه شهر قرار داشت . و بزرگ ترین و آباد ترین آبادی آن روز گار بشمار می رفت و اهالی شهر هرگونه قربانی حیوانات و ذبح چهارپایان حلال گوشت را دراین آبادی انجام می دادند به همین علت این آبادی از آن زمان نا قصابه به خود گرفته است . احتمال دیگر این است که در آن زمان یک آبادی بزرگ در مقابل شهر بزرگ اورامی بوده است به آن قصبه می گفتند امروزه نیز در میان مردم به قصابه قصبه می گویند .

از نظر تاریخی دهستان قصابه به تاریخ بعد از اسلام بر می گردد و وجود قبرستان بهاالدین در زمینی به وسعت چندین هکتار در قسمت غربی این روستا بیانگر این موضوع است .
بخش قصابه به علت وجود گنجینه های تاریخی هم مورد توجه بسیاری قرار گرفته و هر از چند گاهی با خبر دستگیری یا کشف عتیقه هایی از سودجویان یا اهالی خبرساز می شود.

اهالی این شهر بیشتر به شغل کشاورزی و دامپروری مشغول می باشند.

حدود اربعه این شهر :

از شمال به روستای کوجنق
از شمال شرقی به روستای احمد بیگلو
از جنوب به روستای خراوان
از جنوب شرقی به روستای چتز یا ( خورشید آباد )
از شرق به روستا های حیق ومزرعه خلف
و ازطرف غرب به روستا های خنجر و حبشه

شهر قصابه

PDFPrint

سوئیت تبریز
 

نظر کاربران :

 • سید محمد حسینی

  قصابه آب و هوای خوبی داره سمتای بهار فصل خوبیه برای مسافرت به اونجا… طبیعت زیبایی داره اگه سفر میکنید حتما ۱۰ روزی بمونید.

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۵:۲۰:۳۵ پاسخ دادن
 • الهام حاجی زاده

  آب و هواش دقیقا مثل اردبیله اما طبیعتش بکر تر از اونه.شهر نسبتا کوچیکیه که البته باید تابستان به قصابه سفر کنید وگرنه یخ میزنید از سرما

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۰:۳۶:۴۳ پاسخ دادن
 • حسن حسن زاده

  شهر کوچک کم جعمیتی ولی طبیعت بکری داره ودیدنی و البته تاریخی

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۲۰:۲۲:۳۹ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *