جدیدترین ها
رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه

سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز

تاریخ بروزرسانی :
۱۰ شهریور ۱۴۰۲

معاون دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی با اشاره به روز جهانی گردشگری در ۲۷ سپتامبر(پنجم مهر) گفت: شعار ملی برای گرامیداشت این ایام، «سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه گذاری سبز» انتخاب شده است.

به گزارش ایرنا از روابط‌عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، محمد جهانشاهی اظهارداشت: سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) شعار روز جهانی گردشگری در تاریخ ۲۷ سپتامبر سال ۲۰۲۳ میلادی برابر با پنجم مهر ۱۴۰۲ را گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز (Tourism and Green Investment) اعلام کرده و بر سرمایه‌گذاری بیشتر و هدفمندتر در سه حوزه افراد، سیاره زمین و رفاه، تاکید داشته است.

وی گفت: از این رو شعار ملی برای گرامیداشت این ایام، «سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه گذاری سبز» انتخاب شده است.

جهانشاهی افزود: انتخاب این شعار بستری به منظور جهت‌دهی به سیاست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات جاری منطبق با شعار سازمان جهانی گردشگری با عنوان گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز به شمار می‌آید و علاوه بر اینکه رویکرد گرامیداشت روز جهانی گردشگری امسال را به نمایش خواهد گذاشت، سبب انطباق با الگوها و نگاه جهانی در همه طول سال خواهد شد.

170580644 64f1bca21388b سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز

وی با بیان اینکه گردشگری به عنوان یک صنعت رو به رشد، تأثیر قابل توجهی بر اقتصاد جهانی دارد، اظهارداشت: با توجه به چالش‌های زیست‌محیطی کنونی و نیاز به حفظ منابع طبیعی، سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) تلاش کرده است تا اصول و رویکردهای سبز و پایدار را در صنعت گردشگری ترویج دهد، بنابراین شعار سال را با موضوع گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز انتخاب کرده است.

معاون دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری سبز متشکل از سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و فعالیت‌هایی به شمار می‌آید که به توسعه پایدار، بهبود کیفیت محیط‌زیست و حفظ منابع طبیعی کمک می‌کند؛ از این رو سازمان جهانی گردشگری این مفهوم را با هدف ترویج سفرهای پایدار و سرمایه‌گذاری در زمینه‌های سبز و پایدار در صنعت گردشگری بیان می‌کند.

جهانشاهی افزود: سرمایه‌گذاری سبز در صنعت گردشگری شامل سرمایه‌گذاری در تأسیسات گردشگری پایدار، انتخاب انرژی تجدیدپذیر، حفظ مناطق طبیعی و فرهنگی، حمایت از جوامع محلی و ایجاد اشتغال محلی به شمار می‌آید.

وی بیان کرد: سازمان جهانی گردشگری با درنظر گرفتن اهمیت حفظ منابع طبیعی، تنوع زیستی، کاهش اثرات منفی بر محیط‌زیست و ایجاد ارتباط محلی، خانواده بزرگ گردشگری را به توسعه گردشگری پایدار و سبز تشویق می‌کند.

معاون دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی اظهارداشت: براین اساس شعار جهانی گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز و در پی آن شعار ملی سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه‌گذاری سبز بر اهمیت نقش‌پذیری افراد، زمین و رفاه با عنوان رشد و شکوفایی تاکید می‌کند.

           
برو بالا
 

نظر کاربران : با ورود به حساب کاربری از نوشتن نظر خود امتیاز کسب کنید

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *