رزرو هتل فضاگشت
۳ بهمن ۱۳۹۵

سرمایه‌گذاری اتاق آنتالیا در گردشگری البرز

اشتراک گذاری

رئیس اتاق بازرگانی آنتالیا برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در گردشگری استان البرز اعلام آمادگی کرد. در نشستی که به گزارش سایت اتاق ایران، بین رئیس اتاق بازرگانی البرز و رئیس اتاق بازرگانی آنتالیا برگزار شد، راه‌های همکاری مشترک اقتصادی این دو استان مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه داوود چتین، رئیس اتاق آنتالیا با اشاره به ظرفیت‌ها و فعالیت‌های موفق کشورش در بخش گردشگری گفت: «این استان آمادگی دارد دوره‌های آموزشی را در زمینه توریسم و هتلداری برای علاقه‌مندان برپا کند.» وی افزود: «ترکیه فعالیت‌هایی در ساخت هتل‌های زنجیره‌ای در ایران داشته؛ ازجمله هتلی که هم‌اکنون در تبریز درحال فعالیت است.»

این فعال اقتصادی ترکیه، همچنین از برنامه‌ریزی و ایجاد بستر برای ساخت این هتل‌ها در البرز خبر داد. داوود چتین با بیان اینکه بخش‌خصوصی و اتاق‌های بازرگانی دو کشور می‌توانند تحول عظیمی در مناسبات دو طرف ایجاد کنند، سفر سال گذشته هیات تجاری آنتالیا به البرز را فراهم‌آورنده فرصتی دانست که موجب شد اطلاعات مناسبی از نوع همکاری‌های آتی به دست آید. وی افزود: «امروز همراه با آگاهی دقیق‌تر از مناسبات دو کشور، هیات اقتصادی قوی را برای تعامل بیشتر روابط تجاری به البرز آورده‌ایم.» به گفته رئیس اتاق آنتالیا، هیات اعزامی این اتاق به البرز، علاقه‌مند است ظرفیت‌های مشارکت را شناسایی و با شرکت‌های ایرانی همکاری‌ها را بیش از پیش افزایش دهد. چتین در بخش دیگری از سخنان خود، به دیگر ظرفیت‌های همکاری دو استان ازجمله سیستم‌های گلخانه‌ای، صنایع کشاورزی، کشتی‌سازی و نیز معدن اشاره کرد.

همکاری در هتل‌سازی

رئیس اتاق بازرگانی البرز نیز در این نشست، ضمن برشماری توان بالقوه این استان گفت: «البرز از طبیعت زیبا و جاذبه‌های فراوان تاریخی، فرهنگی، ورزشی و سلامت برخوردار است. از این‌رو از سرمایه‌گذاری خارجی در بخش گردشگری این استان استقبال می‌کند.» رحیم بنا مولایی با اشاره به دو سد بزرگ طالقان و امیرکبیر و همچنین بزرگ‌ترین مرکز اسکی کشور که در استان البرز واقع شده، ابراز امیدواری کرد که با همکاری پیمانکاران ترکیه‌ای در ساخت هتل و مجموعه‌های توریستی در این منطقه کارهای مشترکی انجام شود.

651949_786 سرمایه‌گذاری اتاق آنتالیا در گردشگری البرز

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *