رزرو هتل رزرو هتل های شهر وان ترکیه
۲۵ اسفند ۱۳۹۷

سرآسیاب قیر و کارزین

اشتراک گذاری

سرآسیاب قیر و کارزین از مکانهای زیبا و دیدنی شهرستان قیروکارزین در جنوب استان فارس است. این تفرجگاه با چشمه همیشه جوشان، در فاصله چند صد متری شرق شهرک الهادی در شمال شرق شهر قیر واقع شده است.شهرستان قیر و کارزین در ۱۴۵ کیلومتری جنوب شرق شیراز قرار دارد.از آب این چشمه در قدیم برای گرداندن چند آسیاب استفاده می شده است اما هم اکنون آب این چشمه بخش وسیعی از باغات و زمین های زیر دست را سیراب می کند.
از ویژگی های این تفرجگاه زیبا، وجود چشمه های پرآب و گوارا است که از دل کوه می جوشد و پس از عبور از تنگه های پر پیچ و خم، از دامنه کوه به دشت سرازیر می شود.وجود باغهای سرسبز مرکبات و نخیلات ، تفرجگاههای بکر ، چشمه‌های آبگرم و یادمانهای بی نظیر تاریخی جلوه گر سیمای زیبایی از این شهر تاریخی است.
زیرساخت‌های گردشگری منطقه سرآسیاب قیر در شهرستان قیروکارزین استان فارس در حال اجرا است.
منطقه نمونه گردشگری سرآسیاب با توجه به قرار گرفتن در کنار جاده آسفالت داخل شهر قیروکارزین و مسیر دسترسی آسان از طریق وسایل نقلیه شخصی و عمومی و اتصال به راه‌های ارتباطی بزرگراه‌، فرودگاه‌، بندر و راه‌آهن از موقعیت منحصر به فردی برخوردار است.آب و هوا این تفرجگاه باعث رشد درختان همیشه سبز و زیبا در این منطقه شده است.

سرآسیاب قیر و کارزین
سرآسیاب قیر و کارزین سرآسیاب قیر و کارزین
سرآسیاب قیر و کارزین سرآسیاب قیر و کارزین

منبع : بزنیم بیرون

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *