بلیط هواپیما سوئیت تبریز

زورخانه دانشگاه تهران

۲۰ دی ۱۳۹۷زورخانه دانشگاه تهران استان تهران تهران

مدیریت این زورخانه را حاح رضا زرشکیان بر عهده دارد. این زورخانه پیش از این با نام «عبادت خانه» شناخته می شد.نزديک به ۴۰ سال از زمان تاسيس اين زورخانه می گذرد و تاکنون توانسته تعداد بسياری از دانشجويان را جذب و متوجه ارزش های اين ورزش کند.در مجموعه دانشگاه تهران سه زورخانه وجود داشته است که دو عدد آن در تهران بود و ديگري در کرج که با تخريب يکي از آنها در تهران بدليل وجود برخي مسايل، تنها اين زورخانه در کوی باقي مانده است.
یکی از نکات قابل توجه این زورخانه عدم نیاز به سیستم های صوتی در آن به جهت معماری خاص آن است. این زورخانه بیش از ۲۰۰ تماشاچی در خود جای می دهد.
دور تا دور زورخانه را عکس ها و هدايايی گرفته که مقامات مختلف کشوری به اين زورخانه تقديم کرده اند ولي اکثر لوازم را زرشکيان مربی پير اين زورخانه تهيه کرده است. ورودی اين زورخانه طاق بستانی شکل است. ورودی زيبا و نورانی که با پرچم های منقش به اسامی معصومين (ع) زينت يافته است.زورخانه دانشکده تربيت بدنی دانشگاه تهران در محدوده کوی دانشگاه قرار دارد و ميزبان دانشجويان و علاقه مندان به ورزش های باستانی و پهلوانی است.در این زورخانه که از طراحی ومعماری داخلی سنتی استفاده شده است، اساتید دانشکده هنر از فنون خود به کار برده اند.

تلفن تماس : ۰۹۱۲۶۰۴۸۵۰۱
ساعت کاری : ۱۹ تا ۲۰:۳۰
آدرس : انتهای خیابان امیر آباد – بالاتر از خیابان امیر آباد ۱۵ – دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران

 

زورخانه دانشگاه تهران
زورخانه دانشگاه تهران

بلیط هواپیما
 

نظر کاربران :

  • حسن حسن زاده

    اين زور خانه ها است كه تربيت كننده پهلوانان و دست بگير هاي مردم هستن و به نظر من بايد تو هر شهر دو تا زورخانه باشه البته تو شهر كوچك

    ۲۹ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *