بلیط هواپیما سوئیت تبریز

زورخانه باغ موزه قصر

۱۷ دی ۱۳۹۷زورخانه باغ موزه قصر استان تهران تهران

زورخانه باغ موزه قصر يکي از زورخانه هاي تازه ساخت شهر تهران به شمار مي رود که در دل زندان تاريخي مارکوف ساخته شده است. ايده ساخت زورخانه در دل زندان قديم و باغ موزه امروزي، ايده جالبي بود که از سوي شهرداري تهران اجرايي شده است.مجموعه قصر که پیش از این ۲۴ هکتار بود،‌ مجموعه‌ زیبایی را تشکیل می‌داد که در راس آن کاخ فتحعلی شاه قاجار خودنمایی می‌کرد، اما زمانی که ناصرالدین‌شاه روی کار آمد از این مجموعه خوشش نیامد و بیشتر ترجیح می‌داد در کاخ گلستان روزگار بگذراند. این رضاخان بود که تصمیم گرفت در تهران زندانی رسمی داشته باشد. به‌ همین دلیل نیکولا مارکوف معمار مشهور روسی را به ایران آورد تا طراحی زندان قصر را انجام دهد. زندان قصر در سالهای اخیر توسط شهرداری تهران به باغ موزه‌ای پند آموز تبدیل شده است که بازدیدکنندگان می‌توانند همه روزه از قسمت‌های مختلف آن دیدن کنند. یکی از قسمت های این باغ موزه، زورخانه است.
اين زورخانه در سالروز درگذشت جهان پهلوان تختي افتتاح شد، اما جذاب ترين اتفاقي که در اين زورخانه روي داده برگزاري مراسم گلريزان براي کمک به اهالي ورزش بوده است. برنامه‌اي که باحضور اسطوره‌هاي ورزش کشور رنگ و بويي ديگر گرفت.
فضاسازی اين زورخانه به شکلي زيبا و با ترکيبي از هنرهاي اصيل ايراني صورت گرفته و روح هر ورزشکاري را به روزگاران قديم پايتخت مي‌برد.
امکانات ویژه
از دیگر بخش های این باغ موزه می‌توان به مسجد، باغ های ایرانی، کتابخانه مرکز تحقیقات، گالری های مختلف، فضاهای نمایشگاهی و فرهنگی چایخانه و سفره خانه سنتی، مراکز عرصه محصولات فرهنگی، بازارچه محصولات هنری و صنایع دستی اشاره کرد
تلفن تماس : ۸۸۴۴۵۸۰۶ – ۸۸۴۲۳۴۰۰
آدرس : انتهای خیابان شهید مطهری – بعد از تقاطع دکتر شریعتی – میدان پلیس – باغ موزه قصر

زورخانه باغ موزه قصر

زورخانه باغ موزه قصر

زورخانه باغ موزه قصر

زورخانه باغ موزه قصر

زورخانه باغ موزه قصر

بلیط هواپیما بلیط هواپیما ارزان تخفیف تفریحات کیش
 

نظر کاربران :

  • حسن حسن زاده

    زور خانه ديدني است و البته داراي امكانات خوبي نيز است و به نظر بنده يكي از بهترين كار هايي كه تو زور خانه ميشه برگزاری مراسم گلریزان است

    ۲۹ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *