بلیط هواپیما سوئیت تبریز

روند رو به رشد ورود گردشگر به همدان

۲۹ مرداد ۱۳۹۷

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به تأثیر شرایط آب و هوایی استان و رویداد «همدان ۲۰۱۸» بر گردشگری گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی استان، آمار ورود گردشگران به استان طی ۴ ماهه نخست امسال روبه رشد بوده که این افزایش با توجه به برگزاری رویداد ۲۰۱۸ در استان و تبلیغات صورت گرفته قابل پیش‌بینی بوده است.

‌علی خاکسار در گفت‌وگو با ایسنا، ‌در رابطه با مناطق پربازدید استان اظهار کرد: همانند سال‌های گذشته غارعلیصدر درصدر جدول و بعد ار آن آرامگاه بوعلی‌سینا جزء پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری استان به شمار می‌آیند.

وی با بیان نحوه اطلاع از مناطق پربازدید استان افزود: مکان‌هایی که برای بازدید از آنها نیاز به دریافت بلیط است، قابل ثبت در آمار بازدیدها است اما مکان‌هایی مانند گنجنامه که نیازی به تهیه بلیط ندارند، غیرقابل ثبت هستند و اطلاعات دقیقی از تعداد بازدیدکنندگان نمی‌توان کسب کرد.

خاکسار درباره محل اقامت مسافران در استان، خاطرنشان کرد: عمدتا واحدهای اقامتی در استان توسط بخش‌های خصوصی در قالب هتل‌ها، مجتمع‌های اقامتی و هتل‌آپارتمان‌ها اداره می‌شوند که خوشبختانه تعداد زیادی از این مراکز با تمام ظرفیت و یا ۸۰ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند اما باز انتظار می‌رود مسافران برای اقامت به سمت این مراکز اقامتی بروند که با توجه به تنوع معیشتی مردم شهرداری همدان نیز برای اقامت مسافران ۴ منطقه را مناسب مسافران تهیه کرده است.

وی با اشاره به ۴ منطقه مناسب اقامت برای مسافران، اضافه کرد: بوستان نماز، بوستان ورودی شهر همدان، بوستان ایرانیان و بوستان ارم ۴ منطقه مناسب برای مسافران است که تمامی امکانات بهداشتی اعم از حمام و سرویس‌های بهداشتی بر آنها تهیه شده و از طریق بیلبوردها و نصب‌ بنر در سطح شهر به اطلاع مسافران می‌رسد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان درباره تعداد ورود گردشگران به استان همدان گفت: در ۴ ماهه ابتدای سال در مجموع ۲ میلیون و ۵۰ هزار نفر به عنوان گردشگر وارد استان شدند همچنین با توجه به بلیط‌های فروخته شده در اماکنی که برای بازدید از آنها نیاز به بلیط است، ۴ هزار و ۲۸۱ گردشگر خارجی به همدان آمدند.

منبع: ایسنا

روند رو به رشد ورود گردشگر به همدان

مطالب و لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *