رزرو هتل فضاگشت
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

روستای چهارباغ

اشتراک گذاری

روستای چهارباغ ، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان گرگان، این روستا در دهستان استرآباد جنوبی قرار داشته و براساس سرشماری سال ۱۳۸۵جمعیت آن ۲۰۵ نفر (۷۵ خانوار) بوده است. البته جمعیت ان در تابستان بالغ بر ۵۰۰ خانوار است که به دلیل سرمای شدید زمستان به گرگان و شاهرود مهاجرت می کنند.
کوه های جنگلی اطراف چهارباغ گرگان :
کوه جنگلی پیر گرده
کوه جنگلی پیر گرده در فاصلهٔ ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی گرگان و در ۸ کیلومتری روستای چهارباغ قرار گرفته است. ارتفاع این کوه ۳۲۰۴ متر است و سرچشمه رودهای چهارباغ، آب قزاق و باغشاه می‌باشد.
کوه جنگلی تل انبار
اگر از شهر گرگان به سمت جنوب روبرگردانیم، رشته کوهی را می‌بینیم که شهر را همچون کمانی در برگرفته است کوه جنگلی تل انبار در فاصلهٔ ۲۳ کیلومتری جنوب گرگان و در ۶ کیلومتری شمال غربی روستای چهارباغ قرار گرفته است. بلندترین قله این رشته کوه تل انبار نام دارد. به ارتفاع۳۰۸۰ متر، این رشته کوه یکی از منابع اصلی تأمین آب شهر گرگان است که متشکل از دره‌های متعددی است که انتهای این دره به آبشار دوقلو زیارت ختم می‌شود.
کوه جنگلی تل انبار در فاصلهٔ ۲۳ کیلومتری جنوب گرگان و در ۶ کیلومتری شمال غربی روستای چهارباغ قرار گرفته است. ارتفاع آن از سطح دریا ۳۰۳۰ متر است و سرچشمه رودهای چهارباغ، سوته‌رود و خاصه‌رود می‌باشد.

آدرس : استان گلستان ، ۵۶ کیلومتری شهر گرگان ، دهستان استرآباد جنوبی

اجاره خودرو

روستای چهارباغ روستای چهارباغ

روستای چهارباغ روستای چهارباغ

روستای چهارباغ روستای چهارباغ

روستای چهارباغ روستای چهارباغ

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *