بلیط هواپیما سوئیت تبریز

روستای ماهفرخان

زمان مطالعه : < 1 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۳ خرداد ۱۳۹۶

درروستای ماهفرخان چهارطاقی بزرگی است که ازسنگ وساروج ساخته شده است ودرمیان باغات اناراین روستاجلوه زیبائی دارد ۰ درزاویه شرقی وجنوبی درگاه ودرورودی دیده میشود ۰ دربرابردرگاه شرقی درزاویه غربی بنانیز درگاه دیگری واقع شده است درضلع شمالی بنادیواری یک دست قرارداردوبه نظرمیرسدازپشت به بنای دیگری که اکنون کاملاً تخریب شده است وصل بوده است ۰ دردرون چهارطاقی گنبدبا نیم دایره ای کم عمق وضربی های کوچک درچهارزاویه سقف تزیین شده است ازلحاظ سبک معماری وویژگی های بنامیتوان این بنارامتعلق به عصرساسانی دانست.
دیگر اثر تاریخی ماهفرخان قبور توده سنگی کوهنارو است که مربوط به دوره ی اشکانیان و ساسانیان است که در ۲۷ بهمن ۱۳۸۷ به ثبت آثار ملی کشور ایران رسید.

سایرآثاردهستان خیر :

قلات دربندان واقع درروستای دربندان.

قلات محمدآباد واقع درروستای محمد آباد

قبل ازورودبه روستای قشم قاوی درحدفاصل چشمه آب گرم خیروروستای خانه کت درسمت چپ جاده خرابه های آتشکده وجود دارد که ازآن بنافقط مقدارکمی باقی مانده است درروستای خانه کت کاروانسرای شاه عباسی ازآثارعصرصفویه وبرج راهداری ازآثارقاجاریه.
روستای ماهفرخان در مجاورت کوهی قرار دارد که این موقعیت برای ماهفرخان بسیار حائز اهمیت است چرا که با قرار گرفتن خانه ها در بلندی خطر سیل در روستا کاهش پیدا میکند..
ارتفاع کوه ماهفرخان ۲۶۰۰ متر میباشد.

چهارطاقی%20ماهفرخان روستای ماهفرخان

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داغ ترین ها