رزرو هتل فضاگشت
۲۸ مرداد ۱۳۹۵

روستای فانفین

اشتراک گذاری

این روستا در منطقه ی کوهپایه ای واقع شده است که در شمال آن روستای امام زاده محمد (ع) در جنوب آن روستای گرمک در شرق آن روستای کتکان و در غرب آن روستای تاج دره واقع شده است.این روستا دارای دو راه ارتباطی به استان قزوین می باشد که مسیر این دو راه به شرح زیر است:

۱-مسیری که از بلوار نخبگان قزوین شروع و پس از گذشتن از شهر و روستاهایی مانند : زرشک – کامان – فلار – بهرام آباد – شهرستان – رازمیان و منصور باغ و …. به این روستا ختم می شود.

اجاره خودرو

۲- مسیری که از میدان مینودر (غریب کش) قزوین شروع و پس از گذشتن از شهر و روستاهایی مانند : کورانه – شینقر – رشتقون – رزجرد – مرگ – قسطین لار – هریف – هریان و کتکان به این روستا ختم می شود.

راهنمای سفر به روستای فانفین به همراه نقشه

اولین گام برای سفر به روستای فانفین٬سفر به استان قزوین می باشد.

از استان قزوین برای رفتن به روستای فانفین دو راه وجود دارد:

۱-مسیر اول:

از میدان مینودر قزوین شروع و پس از وارد شدن به جاده ی الموت برای رسیدن به روستای فانفین باید از روستاهایی که عبارتند از : کورانه-شینقر-رشتقون-رزجرد-قسطین لار-هریف-هریان-کتکان گذشت.بعد از هریف یک جاده ی فرعی وجود دارد که از هریان و کتکان گذشته و در نهایت به روستای فانفین ختم می شود.

۲-مسیر دوم:

ابتدا به نشانی : بلوار آیت اله خامنه ای-بلوار شهید بهشتی-خیابان شهید بابایی-بلوار نخبگان-جاده ی باراجین رفته و پس از وارد شدن به جاده ی باراجین برای رسیدن به روستای فانفین باید از روستاهایی که عبارتند از :باراجین-زرشک-کامان-بهرام آباد-رازمیان-منصور باغ گذشت.بعد از منصور باغ جاده فرعی در سمت راست جاده وجود دارد که به رودخانه ی شاهرود منتهی می شود.رودخانه ی شاهرود ما بین جاده و روستای فانفین است.برای رفتن به روستا باید از رودخانه ی شاهرود گذشت.

معایب و مزایای دو مسیر ذکر شده:

مسیر اول کمی طولانی است و تا هریف جاده آسفالت بوده و ادامه ی راه خاکی می باشد(البته طرح آسفالت ریزی در حال اجراست).

مسیر دوم کاملا آسفالت بوده اما عیب اصلی آن این است که به روستای فانفین متصل نیست و همان طوری که ذکر کردیم رودخانه ی شاهرود ما بین جاده و روستا قرار دارد.البته اگر آب رودخانه کم باشد گذشتن از آن دشوار نیست و در بعضی مواقع هم می شودبا اتومبیل از آن گذشت.

در نقشه ای که تهیه شده مسیر های ذکر شده در کادر زرد رنگ مشخص می باشد.برای مشاهده نقشه در سایز بزرگ روی لینک زیر آن کلیک نمایید.

namaye balaye roosta b روستای فانفین

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *