بلیط هواپیما سوئیت تبریز

روستای صراخیه

زمان مطالعه : 4 دقیقه
۷ بهمن ۱۳۹۸

روستای صراخیه که به ونیز ایران نیز شهرت دارد، در منطقه‌ای بکر و در میان تالاب شادگان قرار گرفته است. این تالاب، از معدود تالاب‌هایی است که نامش به عنوان یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های طبیعی منطقه  و جهان، در فهرست سازمان بین‌المللی یونسکو قرار گرفته است.همانطور که از شهرت روستای صراخیه بر می‌آید، برای رفت و آمد در روستا باید سوار بر قایق‌های چوبی شوید. این قایق‌ها، همان بَلَم هستند که شما را از میان نیزارها می‌گذرانند تا بتوانید به روستای صراخیه رسیده و در آن گشت و گذار کنید. از مهم‌ترین جذابیت‌های سفر به این روستا، همین بَلَم سواری‌ها و گشت زدن در میان روستا است. شما می‌توانید با یکی از محلی‌ها، کل روستا را با قایق بگردید و البته اگر شرایط مناسب باشد و راهنمای شما هم تایید کند، در بخش‌هایی از تالاب هم شنا کنید.

روستای صراخیه روستای صراخیه

اگر در یک نگاه شما عکس روستای صراخیه خوزستان را ببینید شهر ونیز در کشور ایتالیا برای شما تداعی می شود. روستایی که در دهستان ناصری،شادگان واقع شده است. استان خوزستان به ویژه در فصل زمستان از جمله مکان های گردشگری است که می توان در آن روزها به تفریح پرداخت. با رزرو هتل در اهواز زیبا می توان از جاذبه های تفریحی و گردشگری و بازارگردی های این استان و شهر هایی از جمله “اهواز” و “آبادان” به راحتی لذت برد و خاطراتی فراموش نشدنی را برای خود به ارمغان آوردید.

جاهای دیدنی روستای صراخیه

اگر در مورد جاذبه های این روستای زیبا بخواهیم صحبت کنیم، می توان از ابعاد مختلفی به آن نگاه کرد. از مهمترین ویژگی هایی که آن را در میان دیگر روستاها در سطح کشور متمایز کرده است همان قرار گرفتنش در دل تالاب و روخانه می باشد. وجود تالاب شادگان در این استان و همچنین جاذبه های طبیعی آن و در آغوش گرفتن این روستای زیبا در خود باعث شده که همه ساله مسافران و گردشگران زیادی به این روستا آمده و از گشت و گذار در دل این طبیعت لذت ببرند. حمل و نقل و جابجایی در این روستا تماما از طریق قایق می باشد و به جای جاده رودخانه و آب بین خانه های روستائیان قرار گرفته است.

روستای صراخیه روستای صراخیه

خانه های این روستا کم نظیر به نوبه خود دیدنی و منحصر می باشد. خانه هایی از جنس نی و گیاهان محلی که با شکل و ظاهری خاص و مقاوم در برابر آب و هوای این منطقه که چشم گردشگران را به خود جذب می کند. البته برخی خانه هایی از جنس بلوک و سیمان نیز برای خود ساخته اند که ساده زیستی روستائیان را نشان می دهد. اغلب مردم این روستا به ویژه جوانان در سال های اخیر مشغول به ماهیگیری و همچنان جابجایی مسافران و گردشگرانی که برای تفریح به این روستا می آیند هستند که این از بارزترین ویژگی های این منطقه است.

مردمان این منطقه اصالتا عرب زبان هستند، البته برخی از جوانتر ها به زبان فارسی نیز صحبت می کنند. اغلب این روستائیان از یک طائفه می باشند و همچنان بومی بودن خود را حفظ کرده اند. اغلب ازدواج ها از داخل روستا بوده، به همین دلیل اصالت و فرهنگ خود را بدون کمترین تغییری حفظ کرده اند. مردمی مومن و با ایمان که با وجود امکانات کم در دسترس آن ها نهایت استفاده را از طبیعت می کنند. پوشش یکدست به ویژه لباس های زنان این روستا که پوششی بلند و کاملا اسلامی بوده و با رنگ های شاد زیبا نشانگر از مردمانی با روحیه می باشد.
روستای صراخیه روستای صراخیه
تالاب شادگان

تالاب شادگان که خود از جاذبه های گردشگری علاقه مندان به طبیعت می باشد حدود ۴۰۰ هزار هکتار وسعت دارد. تالابی که از تلفیق سه تالاب خور موسی، خور الامیه، و شادگان بوجود آمده و با نام تالاب شادگان شناخته می شود. آب این تالاب از رودخانه های جراحی و کارون و همچنین جزر و مد دریا تامین می شود. گونه های گیاهی و آبزیان و پرندگان این تالاب از منحصر به فرد ترین گونه ها می باشد. تالابی که می توان با کرایه قایقی از روستای صراخیه به دل نی زارها و مابین پرندگان مهاجر آن از جمله فلامینگو، حواصیل و لک لک های وحشی و دیگر پرندگان زیبای کم نظیر ساعت ها به گشت و گذار پرداخت.

روستای صراخیه روستای صراخیه

از روستای “صراخیه” تا شهر “آبادان” حدود ۷۰ کیلومتر و تا شهر “اهواز” ۱۱۰ کیلومتر فاصله می باشد. برای اقامت در این روستای زیبا و کم نظیر یکی از راه ها اقامت در دو شهر “اهواز” و “آبادان”و استفاده از هتل های زیبای این شهرها از جمله هتل پارس اهواز و هتل پارسیان آزادی آبادان می باشد. در روستای “صراخیه” محل هایی با “کپر” هایی از پیش تعیین شده و امکانات تفریحی و اقامتی فراهم شده است که می توان از آن ها برای اقامت های کوتاه مدت خود استفاده کنید.

روستای صراخیه روستای صراخیه

روستای صراخیه روستای صراخیه

روستای صراخیه روستای صراخیه

روستای صراخیه روستای صراخیه

           
چاپ

لینک های مرتبط :

رزرو هتل جااینجاس
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *