بلیط هواپیما سوئیت تبریز

روستای ساغری

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۸ شهریور ۱۳۹۵

مسجد صاحب الزمان (عج) روستای ساغری به لطف خداوند وهمت والا وقابل تحسین مردم این روستا تاکنون توانسته پیشرفت شگفت انگیزی داشته باشد .

این مسجد دردوران قبل از انقلاب زمانی که آیت الله خامنه ای به جیرفت و چند روزی ساغری تبعید شده اند توسط ایشان کلنگ زنی و با کمک اولیه او ساخته شد و پس از گذشت سالها به دلایل سبک ساخت و ازبین رفتن زیر بنای مسجد و نشست ساختمان و ایجاد ترک هایی که از خود نور عبور می داد تصمیم به برداشتن آن و ساختن از نو توسط برادران هیئت امنا و مسئولین شهرستان و هماهنگی با امام جمعه محترم شهرستان آقای جمالی زاده گرفته شد .

بنابراین در روز تاسوعای حسینی سال ۸۸ مسجد را تخلیه و بنای آن را برداشتند و تصمیم به ساختن نمازخانه موقت گرفتند . پس از چند روزی نمازخانه موقت ساخته شد و مورد استفاده نمازگزاران محترم گردید.

وبه کمک افرادی که درابتدا کمکهای چشمگیری برای استارت کردند شروع به کندن گودال با دستگاه توسط یکی از برادران وکارهایی که برای زیر بنای این مسجد نیاز بود انجام دادند وبا وجود مشکلات هزینه ای که روبه رو بودند ، روشهایی برای جمع آوری کمکهای مردمی لحاظ کردند وبه لطف خداوند وتدبر مردم ساغری توانستند این مسجد را که طرح دو طبقه دارد ، طبقه اول را تقریبا به پایان برسانند . الان هم شکر خدا سیمانکاری داخل وکارهایی که قبل از زیبا سازی باید انجام داد به اتمام رسید ودرب و پنجره های آن هم دردست ساخت است و انشاالله نصب خواهند شد .

IMG_0166 روستای ساغری

           
ما را در اینستاگرام فالو کنید

لینک های مرتبط :

instagram
 

نظر کاربران :

  • مهرنوش زاده رفيع

    جالب است بدانيد در اين روستا شالي كاري نيز انجام مي شده كه به دليل خشكسالي اغلب آن از بين رفته است

    ۱۵ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *