بلیط هواپیما سوئیت تبریز

روستای دشت جاجرم

۴ فروردین ۱۳۹۹روستای دشت جاجرم خراسان شمالی جاجرم

روستای دشت یکی از مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی شهرستان جاجرم است که در ۸۵ کیلومتری شهرستان جاجرم در حاشیه جاده اصلی مشهد- بجنورد- استان گلستان قرار دارد. این روستا به خاطر وجود جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی و همچنین برخورداری از جاذبه‌های سنتی و صنایع دستی باارزش و کهنی مانند شالبافی و قالیبافی، که همچنان در میان ساکنان این روستا باقی مانده است، از شاخص‌ترین روستاهای این شهرستان و به عنوان روستای هدف گردشگری است.

روستای-دشت2

وجود آثار تاریخی باارزش چون قزلر قلعه و سردابه‌های زیبا و همچنین ارتفاعات و کوه‌های مرتفع و نیز چشمه‌های پرآب و درختان جنگلی مناطقی چون چشمه جنگلی ییلاق، چشمه گلزار و سرچشمه سردار از مهم‌ترین مناطق دیدنی این روستا به شمار می‌آیند. سوغات محلی این روستا، تخمه آفتاب‌گردان است که در منطقه به وفور کاشت می‌شود.

روستای-دشت3

روستا به دلیل دارا بودن آب و هوای خوش و دشت های سرسبز یکی از زیباترین روستاهای منطقه می باشد که تعداد فراوانی گردشگر را به خود جذب می کند که هم از دشت عالی و کوه نوردی در این منطقه لذت می برند . این منطقه به دلیل ییلاقی بودن آن استعداد کاشت تخمه آفتابگردان را دارد که از محصولات کلیلدی این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا به شمار می رود .

روستای دشت

روستای دشت

روستای دشت

روستای دشت

روستای دشت

روستای دشت

                       
رزرو هتل جااینجاس

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

  • سفریتو

    من طی سفری که به این روستا داشتم لذت بردم به خاطر نهر اب داخل روستا و خونه یکی بودن اهالی اونجا

    ۳۰ آذر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *