بلیط هواپیما سوئیت تبریز

روستای دشت جاجرم

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۴ فروردین ۱۳۹۹

روستای دشت یکی از مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی شهرستان جاجرم است که در ۸۵ کیلومتری شهرستان جاجرم در حاشیه جاده اصلی مشهد- بجنورد- استان گلستان قرار دارد. این روستا به خاطر وجود جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی و همچنین برخورداری از جاذبه‌های سنتی و صنایع دستی باارزش و کهنی مانند شالبافی و قالیبافی، که همچنان در میان ساکنان این روستا باقی مانده است، از شاخص‌ترین روستاهای این شهرستان و به عنوان روستای هدف گردشگری است.

روستای-دشت2 روستای دشت جاجرم

وجود آثار تاریخی باارزش چون قزلر قلعه و سردابه‌های زیبا و همچنین ارتفاعات و کوه‌های مرتفع و نیز چشمه‌های پرآب و درختان جنگلی مناطقی چون چشمه جنگلی ییلاق، چشمه گلزار و سرچشمه سردار از مهم‌ترین مناطق دیدنی این روستا به شمار می‌آیند. سوغات محلی این روستا، تخمه آفتاب‌گردان است که در منطقه به وفور کاشت می‌شود.

روستای-دشت3 روستای دشت جاجرم

روستا به دلیل دارا بودن آب و هوای خوش و دشت های سرسبز یکی از زیباترین روستاهای منطقه می باشد که تعداد فراوانی گردشگر را به خود جذب می کند که هم از دشت عالی و کوه نوردی در این منطقه لذت می برند . این منطقه به دلیل ییلاقی بودن آن استعداد کاشت تخمه آفتابگردان را دارد که از محصولات کلیلدی این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا به شمار می رود .

روستای دشت روستای دشت جاجرم

روستای دشت روستای دشت جاجرم

روستای دشت روستای دشت جاجرم

روستای دشت روستای دشت جاجرم

روستای دشت روستای دشت جاجرم

روستای دشت روستای دشت جاجرم

           
چاپ

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

  • سفریتو

    من طی سفری که به این روستا داشتم لذت بردم به خاطر نهر اب داخل روستا و خونه یکی بودن اهالی اونجا

    ۳۰ آذر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    حداکثر سایز عکس : 2 مگابایت.