رزرو هتل ایران بوم گردی

روستای بیدزرد

زمان مطالعه : 2 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۱۶ اسفند ۱۳۹۷

روستای بیدزرد زیبا و منحصر به فرد از توابع بخش کربال شهرستان شیراز در استان فارس ایران است. این روستا در دهستان خیرآباد قرار دارد . روستای بیدزرد در موقعیت جغرافیایی ۵۲.۶۷۷۷۲۶۷۴۵۶۰۵۴۷ ۲۹.۳۷۷۵۹۶۴۲۲۶۹۸۵۳ قرار دارد.با استفاده از شواهد و اسناد معتبری که در دست است قدمت شهر خرامه و کربال به ۱۵۰۰ سال قبل و به سال ۵۰۰ میلادی برمی گردد.
در کتابها و سفرنامه‌هایی از جمله نزهت القلوب، فارسنامه ابن بلخی، المسالک و الممالک، آثار العجم، فارسنامه ناصری، شیرازنامه، معجم البلدان، تاریخ برگزیده، برهان قاطع، تاریخ سرزمینهای فلات شرقی، تاریخ ابن خلدون و دیگر کتب در مورد خرامه و کربال مطالبی نوشته شده‌است.
براساس سرشماری مرکز آمار ایران این روستا در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۷۶ نفر (۲۱خانوار) بوده‌است. ابن جوقل در قرن چهارم هجری رود خرامه را قابل کشتیرانی توصیف کرده و ابن بلخی در وصف آن چنین آورده است: «منبع این رود کُر از نواحی کلار و رودی عاصی است که هیچ جای را آب ندهد الا جاهایی را که بند کرده‌اند. به همین دلیل شش بند به نامهای امیر، فیض آباد، تیلکان، موان، و جهان‌آباد بر روی آن بسته شده. این رود نهایتاً به دریاچه بختگان می‌ریزد.»
دارای مردمانی صبور و زحمت کش است که اصالت‌های فرهنگی و قومیتی خود را حفظ کرده‌اند وهمواره دارای مردمی دین دار و آزاده و بااعتقادات دینی قوی هستند.

آدرس : شیراز – دهستان خیرآباد – روستای بید زرد خرامه

روستای بیدزرد
روستای بید زرد خرامه روستای بیدزرد
روستای بید زرد خرامه روستای بیدزرد
روستای بید زرد خرامه روستای بیدزرد

تور اروپا

منبع : بزنیم بیرون

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین