رزرو هتل ایران بوم گردی

روستاهای اشنویه ( معرفی ۷۴ روستای اشنویه )

۱۸ مهر ۱۴۰۱

روستاهای اشنویه را در این مطلب به شما معرفی خواهیم کرد. در ابتدا با شهرستان اشنویه آشنا و سپس به معرفی ۷۴ روستای اشنویه می پردازیم .شهرستان اُشنویه از شهرستان‌های مرزی استان آذربایجان غربی است که در قسمت غربی این استان قرار دارد. این شهرستان از شمال با کشور ترکیه و از جنوب با کشور عراق همسایه‌است. مرکز این شهرستان، شهر اشنویه است.جمعیت این شهرستان طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ برابر با ۷۳۸۸۶ نفر بوده‌است. مردم این شهرستان به زبان کردی تکلم می‌کنند.

روستاهای اشنویه

زبان

زبان بیشینه ساکنین مردم شهرستان اشنویه به زبان کردی سورانی است که هم با لهجه محلی (نزدیک به گویش راوندزی و اربیلی (هولیر) است) و هم به لهجه مکریانی صحبت می‌کنند. مردمان ایل هرکی به کردی کرمانجی صحبت می‌کنند.

تور اروپا

ایلات و عشایر

از جمله ایلات شهرستان اشنویه می‌توان به ایل زرزا، سادات، هرکی، مامش، شکاک و سایر ایلات مکری اشاره کرد. تمام این ایلات کُردزبان و سنی مذهب هستند.

روستاهای اشنویه

تقسیمات کشوری

تقسیمات کشوری این شهرستان، بنابرآنچه در نتایج آمارگیری سرشماری سال ۱۳۸۵ کل کشور آمده‌است، بر حسب بخش، شهر، دهستان و روستا به شرح زیر است:

بخش مرکزی
بخش نالوس
شهرها
شهر اشنویه شنو
شهر نالوس نلوس
دهستان‌ها
دهستان‌های بخش مرکزی

دهستان اشنویه شمالی
دهستان دشت بیل
دهستان‌های بخش نالوس
دهستان اشنویه جنوبی
دهستان هق

روستاهای اشنویه

روستاهای اشنویه

روستای علی‌آباد

روستای علی‌آباد (اشنویه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. خالد عزیزی سیاستمدار کورد در این روستا چشم به جهان گشوده است.این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۶۴۸ نفر (۱۰۸ خانوار) بوده‌است.

روستای علیان

روستای علیان (اشنویه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۲۸ نفر بوده‌است.

روستای آغبلاغ

روستای آغبلاغ، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۲۹۵ نفر (۳۷۵ خانوار) بوده‌است.

روستای اسلاملو

روستای اسلاملو (اشنویه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۱۴ نفر بوده‌است.

روستای الکاوا

روستای الکاوا، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۱ نفر بوده‌است.

روستای امیرآباد

روستای امیرآباد (اشنویه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱٬۴۷۸ نفر (۳۱۸ خانوار) بوده‌است.

روستای باب‌خالدآباد

روستای باب‌خالدآباد، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۳۹ نفر بوده‌است.

روستای بالاگیر

روستای بالاگیر، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۳۰ نفر بوده‌است.این روستا دارای امکانات زیادی است مثل خدمات کشاورزی، پرورش ماهی، پنچرگیری، آهنگری، تعمیرگاه ماشین، بنگاه معاملالت محصولات و زمین کشاورزی و همچنین با وجود قرار گرفتن در کنار رودخانهٔ گادر منطقه زیبای برای تعطیلات است

روستای بطریان

روستای بطریان، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۰۰ نفر بوده‌است.

روستای بیژآباد

روستای بیژآباد، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۳۵ نفر بوده‌ است.

روستای بیمضرته

روستای بیمضرته، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۹۱۰ نفر بوده‌ است.

روستای پروانه

روستای پروانه (اشنویه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۳۱ نفر بوده‌ است.

روستای پوش‌آباد

روستای پوش‌آباد، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۴۰نفر بوده‌ است.

روستای پولیه

روستای پولیه، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۳۱ نفر بوده‌ است.

روستای پیروت‌آباد

روستای پیروت‌آباد، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۳۰نفر بوده‌ است.

روستای پی‌قلعه

روستای پی‌قلعه (اشنویه)، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۲۰نفر بوده‌ است.

روستای تاج‌الدین‌آباد

روستای تاج‌الدین‌آباد، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۸۷۳ نفر (۱۷۳ خانوار) بوده‌است.

روستای تاژان‌دره

روستای تاژان‌دره، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۹۰ نفر بوده‌ است.

روستای ترسه‌بلاغ

روستای ترسه‌بلاغ، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۱۶ نفر بوده‌ است.

روستای جبر ییل‌آباد

روستای جبر ییل‌آباد، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۸۹ نفر (۱۶ خانوار) بوده‌است.

روستای چپرآباد

روستای چپرآباد، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۰۳نفر بوده‌ است.

روستای چشمه‌گل

روستای چشمه‌گل (اشنویه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۷۶ نفر (۵۴ خانوار) بوده‌است.

روستای چهاربت

روستای چهاربت، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۲۵ نفر بوده‌ است.

روستای چهل‌اسیاب

روستای چهل‌اسیاب، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۴۷ نفر بوده‌ است.

روستای حسن‌آباد

روستای حسن‌آباد (اشنویه)، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۴۰ نفر (۷۴ خانوار) بوده‌است.

روستای حسن‌نوران

روستای حسن‌نوران، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۹۳ نفر بوده‌ است.

روستای خالدآباد

روستای خالدآباد (اشنویه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱۹ نفر بوده‌ است.

روستای دوآب

روستای دواب (اشنویه)، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۰۶نفر بوده‌ است.

روستای دوربه

روستای دوربه، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۲۸ نفر بوده‌ است.

روستای دورود

روستای دورود روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۹۶ نفر بوده‌ است.

روستای دوستک

روستای دوستک، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۳۰ نفر بوده‌ است.

روستای ده‌شمس‌بزرگ

روستای ده‌شمس‌بزرگ، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۷۷۹ نفر بوده‌ است.

روستای ده‌شمس‌کوچک

روستای ده‌شمس‌کوچک، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۶۴ نفر بوده‌ است.

روستای ده‌گرجی

روستای ده‌گرجی، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران سرشماری عمومی نفوس و مسکن (۱۳۹۵)، جمعیت آن ۷۳۰ نفر (۱۱۸ خانوار) بوده‌است.

روستای ذمه

روستای ذمه (اشنویه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۹۶ نفر بوده‌ است.

روستای رشگوند

روستای رشگوند، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۲۸نفر بوده‌ است.

روستای سردره

روستای سردره (اشنویه)، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۷۳ نفر بوده‌ است.

روستای سرگیز

روستای سرگیز، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۲۱ نفر بوده‌ است.

روستای سنگان

روستای سنگان (اشنویه)، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱۹۸ نفر بوده‌ است.

روستای سنگر

روستای سنگر (اشنویه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۱۱ نفر بوده‌ است.

روستای سوجه

روستای سوجه، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۳۹ نفر بوده‌ است.

روستای سه‌کانی

روستای سه‌کانی، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۷۰۲ نفر بوده‌ است.

روستای سیاوان

روستای سیاوان (اشنویه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۶۹ نفر بوده‌ است.

روستای سیبیان

روستای سیبیان، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۰۹ نفر (۲۱ خانوار) بوده‌است.

روستای شاهوانه

روستای شاهوانه، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۷۲ نفر بوده‌ است.

روستای شاهین‌آباد

روستای شاهین‌آباد (اشنویه)، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۰۹ نفر (۲۳ خانوار) بوده‌است.

روستای شیخان

روستای شیخان (اشنویه)، روستایی از روستاهای اشنویه از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۸۲۱ نفر بوده‌ است.

روستای شیخ‌عثمان

روستای شیخ‌عثمان، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۲۶۰ نفر بوده‌ است.

روستای شیوه‌برو

روستای شیوه‌برو، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۷۸ نفر بوده‌ است.

روستای صوفیان

روستای صوفیان (اشنویه)، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۸۱۹ نفر بوده‌ است.

روستای علی‌آباد (دشت بیل)

روستای علی‌آباد یک روستا در ایران است که در دهستان دشت بیل در شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا دربخش مرکزی شهرستان اشنویه قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱۰۲ نفر (۲۰ خانوار) بوده‌است.

روستای عین‌الروم

روستای عین‌الروم، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۹۸ نفر بوده‌ است.

روستای فجرآباد

روستای فجرآباد، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۵۵ نفر بوده‌ است.

روستای قازان‌آباد

روستای قازان‌آباد، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۵۸ نفر بوده‌ است.

روستای قره‌سقل

روستای قره‌سقل، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۳۵ نفر بوده‌ است.

روستای قلاتیان

روستای قلاتیان، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۷۳ نفر بوده‌ است.

روستای کانی‌رش

روستای کانی‌رش (اشنویه)، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۱۶ نفر (۶۹ خانوار) بوده‌است.

روستای کانی‌سرخ

روستای کانی‌سرخ (اشنویه)، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۴۱۹ نفر (۶۵ خانوار) بوده‌است.

روستای کانی‌کسیل

روستای کانی‌کسیل، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۷۹ نفر بوده‌ است.

روستای کوروش‌آباد

روستای کوروش‌آباد، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۰ نفر بوده‌ است.

روستای کهنه‌قلعه

روستای کهنه‌قلعه (اشنویه)، روستایی از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه جنوبی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۳۰۶ نفر (۵۵ خانوار) بوده‌است.

روستای گردکاشان

روستای گردکاشان، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۴۴۰ نفر بوده‌ است.

روستای گردگه‌گل

روستای گردگه‌گل، روستایی از روستاهای اشنویه از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۳۴۲نفر بوده‌ است.

روستای گلاز

روستای گلاز، روستایی از روستاهای اشنویه از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱۵۴نفر بوده‌ است.

روستای گل‌ماوران

روستای گل‌ماوران، روستایی از روستاهای اشنویه از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۵۲ نفر بوده‌ است.

روستای گنج‌آباد

روستای گنج‌آباد (اشنویه)، روستایی از روستاهای اشنویه از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۶۷ نفر (۱۵خانوار) بوده‌است.

روستای گندملاعیسی

روستای گندملاعیسی، روستایی از روستاهای اشنویه از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۹۶۵ نفر بوده‌ است.

روستای گندویلا

روستای گندویلا، روستایی از روستاهای اشنویه از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۶۷۱ نفر بوده‌ است.

روستای لولکان

روستای لولکان، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان دشت بیل قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۹۱۸ نفر بوده‌ است.

روستای مامدان

روستای مندان، روستایی از روستاهای اشنویه از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۵۵نفر بوده‌ است.

روستای میرآباد

روستای میرآباد (اشنویه)، روستایی از روستاهای اشنویه از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۰۵۲ نفر بوده‌ است.

روستاهای اشنویه

روستای نرزیوه

روستای نرزیوه، روستایی از روستاهای اشنویه از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۲۵۳ نفر (۴۸ خانوار) بوده‌است.

روستای نلیوان

روستای نلیوان، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. این روستا در دهستان اشنویه شمالی قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۱۸۶ نفر بوده‌ است.

روستای هق

روستای هق، روستایی از روستاهای اشنویه از توابع بخش نالوس شهرستان اشنویه که در استان آذربایجان غربی واقع شده است. مردم این ده در کار پرورش دام و زنبورداری و کشاورزی هستند.این روستا در دهستان هق قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵، جمعیت آن ۱۰۱۷نفر بوده‌ است.

           
برو بالا
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جاباما سایت ویلا و اقامتگاه آنلاین