رزرو هتل

دریاچه میانشه

زمان مطالعه : 3 دقیقه - تاریخ بروزرسانی :
۴ آذر ۱۳۹۸

دریاچهٔ میانشه در فاصلهٔ ۱۰ کیلومتری روستای چورت حد فاصل ساری تا کیاسر در استان مازندران ایران قرار دارد. این دریاچه، در ۳۵۰ کیلومتری تهران در جنگل‌های بکر روستای چورت در بخش چهاردانگه شهرستان ساری واقع در ۵۰ کیلومتری جنوب این شهر است. وسعت این دریاچه حدود ۲٫۵ هکتار است. این دریاچه در سال ۱۳۱۸ خورشیدی بر اثر زمین‌لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار دریاچه قرار دارد، بوجود آمده‌است. هنگام کاهش آب، پدیدار شدن باقیمانده درخت‌هایی که در محل پیدایش دریاچه بوده‌اند منظرهٔ ویژه‌ای را ایجاد می‌کند. این دریاچه در شکاف دره‌ای با شیب زیاد قرار گرفته و دور تا دور دریاچه را پوشش‌های جنگلی بکر و درختان قدیمی در بر گرفته‌است. شکل هندسی دریاچه به شکل بیضی کشیده بوده و ژرفای آن با توجه به میزان بارش‌های فصلی متغیر است. ماهی‌های موجود در دریاچه توسط افراد محلی به دریاچه انداخته شده‌است. این دریاچه نیز مانند حوضچه‌سار پله‌ای باداب سورت در بخش چهاردانگه قرار دارد.

پیرامون دریاچه میانشه را پوشش های جنگلی بکر و درختان قدیمی فرا گرفته و دریاچه در شکاف دره ای با شیب زیاد واقع شده است. دریاچه دارای شکل هندسی بیضی بوده و میزان ژرفا و عمق اش با توجه به میزان بارش های فصلی متغیر می باشد. ماهی های درون دریاچه میانشه توسط افراد محلی ریخته شده اند.

 دریاچه میانشه

این مکان یکی از زیباترین جاذبه های تفریحی و طبیعی شهر ساری به حساب می آید به طوری که برای رسیدن به آن می بایست مسیر جنگلی زیبایی را در میان درختان انبوه تجربه نمائید. در راه مسیر امکاناتی از قبیل استراحتگاه و سرویس بهداشتی است که همین باعث می شود از سختی پیاده روی تان کم شود. برای پیدا نمودن راه می توانید از لیدر های محلی استفاده نمائید. دریاچه میانشه در فاصله های نه چندان دوری از مکان های دیدنی نظیر چشمه های باداب سورت، سد سلیمان تنگه و دریاچه عباس آباد واقع شده است و می توان علاوه بر آن به این مکان ها هم رفت.

پس گردشگر عزیز اگر قصد عزیمت به دریاچه میانشه را داشتید، حتما تجهیزات کامل سفر از جمله چادر، وسایل گرمایشی، خوراک و … را با خود به همراه داشته باشید، در این صورت می توانید اقامت شبانه خوبی را در آن جا سپری نمائید. هم چنین خودرو مورد نظرتان می بایست پر قدرت و مجهز به زنجیر چرخ باشد.

 دریاچه میانشه

در دریاچه زیبای میانشه ساری با جاذبه های زیادی برخورد خواهید داشت که از جمله می توان به درختان سر به فلک کشیده، مه، سکوت، صدای حیوانات و پرندگان، هوای دل انگیز و شاخه های خم شده در آب اشاره نمود. در دریاچه میانشه شنا کردن تا حدودی خطرناک است و امکان ماهیگیری وجود دارد.

آدرس دریاچه میانشه ساری : مازندران، شهر ساری، ۱۰ کیلومتری روستای چورت، حد فاصل ساری تا کیاشر

 دریاچه میانشه

 دریاچه میانشه

 دریاچه میانشه

 دریاچه میانشه

 دریاچه میانشه

 دریاچه میانشه

 دریاچه میانشه

 دریاچه میانشه

 دریاچه میانشه

 دریاچه میانشه

 دریاچه میانشه

 دریاچه میانشه

           
ما را در اینستاگرام دنبال کنید

لینک های مرتبط :

 

نظر کاربران :

  • عمادباباخانی

    این دریاچه دوبار یک بار با نام روستا (چورت) و یک بار هم با اسم خود دریاچه منتشر کردین
    یک دریاچه دیگه هم در نزدیکی این دریاچه وجود داره به نام الندان که در جاده کیاسر قرار گرفته و من در بین دریاچه ها معرفی شده ندیدمش

    ۱۱ آذر, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    جنوب گردی