بلیط هواپیما تور خارجی

حمام فین

تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور, ۱۳۹۲ - تاریخ آخرین بروزرسانی : ۲۳ فروردین ۱۳۹۷
حمام فین اصفهان کاشان

یکی از مشهورترین و دیدنی ترین جاهای کاشان حمام فین در باغ فین کاشان است. این حمام قدیمی به خاطرقتل میرزا تقی‌خان امیرکبیر صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار در ۲۰ دی ۱۲۳۰ هجری خورشیدی مشهور است.

درقسمت جنوبی باغ فین دو حمام وجود دارد که به حمام کوچک و بزرگ معروف است، حمام کوچک از آثار دوره صفویه و همراه با بنای اولیه باغ فین ساخته شده‌است. حمام بزرگ در دوران قاجاریه به وسیله فتحعلی شاه ساخته شده‌است.

حمام بزرگ مخصوص امرا و حمام کوچک اختصاص به استفاده خدام داشته‌است. در هریک از حمام‌ها قسمتهایی شامل ورودی، گرمخانه، آبنما، خزینه، محل نظافت و سربینه (رختکن) به چشم می‌خورد. کانالهایی جهت تعویض آب خزینه‌ها و حوضچه‌ها در کف حمام‌ها وجود دارد. دیوار حمام‌ها با عایق رطوبتی مخصوص – ماسه، آهک یا ساروج – پوشانده شده‌است. این حمام دارای دالان‌ها و راهروهای زیادی است و معماری زیبایی دارد. این حمام در سال ۱۳۸۲ در فهرست میراث جهانی ثبت شد.

پربازدیدترین ها:

حمام فین

حمام فین

حمام فین

حمام فین

حمام فین

حمام فین

حمام فین

حمام فین

PDFPrint

سوئیت تبریز تور
 

نظر کاربران :

 • محمد

  یکی از مکانهای تاریخی جالب که یک بار بازدید ازش توصیه میشه اما مشکلی داره اینه که لیدری نداره که برای بازدید کننده ها توضیح بده دوم اینکه ساعت کاریش خیلی کمه خیلی زود تعطیل میشه مثلا ساعت ۴و نیم بعد از ظهر تعطیل میکنن

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۲۲:۳۱:۱۷ پاسخ دادن
 • کامران فاضلی

  بی شک واقعه حمام فین کاشان که منجر به قتل امیرکبیر شد، تبدیل به حادثه نمادینی گردید که پند ها و عبرت های فراوانی در آن نهفته است

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۲۱:۳۸:۲۳ پاسخ دادن
 • حسن حسن زاده

  واقعا مکانی است که به ادم بادیدنش حس عجیبی داره که چنانان مرد بزرگی را در اینجا به قتل رساندن

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۲۳:۲۱:۵۹ پاسخ دادن
 • کامران فاضلي

  این حمام همان مکانی است که میرزا تقی خان فراهانی معروف به امیرکبیر، صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار، در بیستم دی ماه سال ۱۲۳۰ هجری خورشیدی در آن به قتل رسید.

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۴:۲۳:۵۳ پاسخ دادن
 • رها مسعودی

  ما تابستون سال ۹۰ رفتیم کاشان، هوا عالی بود ، یکی از جاهای دیدنی ک رفتیم همین حمام فین بود، خیلی زیبا بود چندتا خزینه داشت، ولی خیلی دلم گرفت ک میدونستم همچین آدم فهیم و والایی در این حموم ب قتل رسیده….

  پنج‌شنبه -78 فروردين -621 - ساعت ۱۳:۲۰:۱۳ پاسخ دادن
 • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *