رزرو هتل فضاگشت
۲۰ بهمن ۱۳۹۴

تهران ارزان ترین مقصد گردشگری در نوروز

اشتراک گذاری

تاریخ خبر : ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ – به گزارش خبرنگار ایرنا علی رفیعی روز سه شنبه در نخستین نشست ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان تهران به تصمیم اتحادیه های هتل داران و مهمانپذیرهای شهر تهران در ارائه تخفیف قابل توجه به گردشگران نوروزی اشاره کرد و افزود: این تخفیف ارائه شده در حالی است که مصوبه افزایش ۱۵ درصدی نرخ هتل ها و مهمانپذیرها در ایام نوروز ۹۵ به تازگی به سایر استان های کشور ابلاغ شده است.
وی با اشاره به ظرفیت دائم اسکان گردشگران و مسافران در پایتخت گفت: هتل های تهران از ظرفیت ۱۴ هزار و ۷۷۸ تخت برای ارائه خدمات به گردشگران برخوردارند.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان تهران با بیان اینکه بیشترین هتل های چهار و پنج ستاره کشور در شهر تهران وجود دارد تصریح کرد: شش هتل پنج ستاره و ۱۱ هتل چهار ستاره در پایتخت به مسافران و گردشگران خدمت رسانی می کنند.
رفیعی ظرفیت اسکان هتل آپارتمان های شهر تهران را یکهزار و ۳۹۴ تخت عنوان کرد و گفت:مهمانپذیرهای شهر تهران نیز از ظرفیت شش هزار و ۲۰۶ تخت برای خدمات رسانی به مسافران و گردشگران برخوردارند.
وی به ظرفیت غیردائم و موقتی اسکان شهر تهران در ایام خاص همچون نوروز اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش شهر تهران ۱۰۰ مدرسه را برای اسکان موقت گردشگران نوروزی در تهران درنظر گرفته است.

* طرح های امدادی و انتظامی ستاد خدمات سفر تهران
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان تهران از استقرار ۳۰۰ پایگاه انتظامی در سطح شهر تهران همزمان با نوروز ۹۵ خبر داد و گفت: ۲۱ پایگاه ثابت و سیار اورژانس تهران نیز در این مدت به گردشگران و شهروندان تهرانی خدمت رسانی خواهند کرد.
رفیعی افزود: هلال احمر نیز در این ایام حضور پررنگی در شهر تهران خواهد داشت و پایگاه های امدادی متعددی ایجاد می کند.
وی همچنین از آغاز فعالیت چهار گروه بازرسی برای نظارت بر خدمات مراکز و موسسات گردشگری شهر تهران از یکم اسفند خبر داد.
رفیعی اظهار کرد: گروه های نظارتی سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه های علوم پزشکی شهر تهران نیز در این مدت در سطح شهر حضور فعالی خواهند داشت.

* برگزاری مجدد جشنواره نوروزبازار و تورهای گردشگری در نوروز ۹۵
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان تهران با اشاره به تجربه موفق برگزاری جشنواره نوروزبازار همزمان با نوروز ۹۴ در تهران خاطرنشان کرد: این جشنواره برای معرفی ظرفیت های گردشگری پایتخت بسیار مناسب است و امسال هم برگزار خواهد شد.
رفیعی همچنین ابراز امیدواری کرد تورهای تهرانگردی همچون سال گذشته با هماهنگی شهرداری تهران و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در نوروز ۹۵ برقرار باشد.
وی از استقرار ۴۰ ایستگاه گردشگری همزمان با ایام نوروز ۹۵ در سطح شهر تهران خبر داد و گفت: اقلام فرهنگی و گردشگری مرتبط با شهر تهران که با هماهنگی شهرداری پایتخت تهیه شده در این اماکن توزیع خواهد شد.
رفیعی به مکاتبات ستاد خدمات سفر پایتخت با سازمان زیباسازی شهرداری تهران اشاره و اظهار کرد: به دنبال استفاده از ظرفیت بیلبوردهای تبلیغاتی سطح شهر تهران برای معرفی جاذبه های گردشگری پایتخت در نوروز ۹۵ هستیم.

* تهران؛ ارزان ترین مقصد گردشگری کشور در ایام نوروز
وی ظرفیت های گردشگری تهران را نسبت به سایر شهرهای کشور قابل توجه دانست و افزود: تهران تنها شهر ایران است که نزدیک به ۳۰۰ سال به طور پیوسته پایتخت کشور بوده و همین امر جاذبه های گردشگری زیادی را در این شهر ایجاد کرده است.
رفیعی با اشاره به اینکه پایتخت در ایام نوروز از آرامش خاصی برخوردار است تاکید کرد: در ایام نوروز شهر تهران ارزان ترین مقصد گردشگری در کل کشور محسوب می شود.
نخستین نشست ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان تهران روز سه شنبه با حضور عیسی فرهادی فرماندار تهران به عنوان رئیس این ستاد و نمایندگان دستگاه های خدماتی، امدادی و انتظامی پایتخت در محل فرمانداری تهران برگزار شد.
فرماندار تهران در این نشست دستور تشکیل ۱۱ کمیته زیرمجموعه ستاد اجرایی خدمات سفر پایتخت از جمله کمیته های برنامه ریزی و آمار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، انتظامی و امنیتی، امداد و نجات و … را صادر کرد.
download (7) تهران ارزان ترین مقصد گردشگری در نوروز

           
 

نظر کاربران :

هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نفر باشید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *