بلیط هواپیما سوئیت تبریز

تنگ بله برم

۲۹ آبان ۱۳۹۷تنگ بله برم فارس شیراز

تنگ بله برم در استان فارس واقع است. در شرق این تنگ روستای هجرت واقع شده است که جاده خاکی دسترسی به آن مسیر اصلی ورود به این منطقه است. مسیر این تنگ به دلیل طولانی بودن مسیر پیمایش دره و عمیق بودن حوضچه های آبی که نیاز به شنا دارند باید با تجهیزات لازم برای فرود و جلیقه نجات همراه باشد. با توجه به عبور آب پس از روستا به تنگ، و استفاده کشاورزی از آب رودخانه آب مورد نیاز شرب نیز همراه داشته باشید. ابتدای دره راستای شمالی – جنوبی دارد و در پیشروی بعد، برخی از قسمتها راستای شمال شرقی – جنوب غربی پیدا می کند. تصاویر فوق مربوط به قسمتی از این مسیر است. در قسمتی از مسیر تخته سنگ عظیمی مسیر تنگ را مسدود کرده و آب از زیر آن جریان دارد. از این رو باید نفرات سر خود را زیر آب رد کنند تا از آن عبور کنند.

از جمله ویزگی های این مسیر می توان به وجود ۳ حوضچه عمیق آب، یک مسیر ۱۵ دقیقه ای شنا با دیواره های عمودی در دو طرف، یک مسیر دست به سنگ که باید به روش تنوره عبور کرد ( حدود ۶ متر) و یک فرود ۷ متری اشاره کرد. بهترین فصل بازدید از این تنگ فصل تابستان است. در روستای هجرت و جاده ارتباطی آن موبایل آنتن دهی دارد. طول تنگ در حدود ۷ کیلومتر است. این روستا دارای مرکز بهداشت و مدرسه نیز هست.

دسترسی

دسترسی به این منطقه از طریق جاده شیراز به یاسوج، جاده فرعی روستای هرایجان، بعد از تلمبه خانه، جاده خاکی روستای هجرت قابل دسترسی است.

تنگ بله برم

تنگ بله برم

تنگ بله برم

تنگ بله برم

تنگ بله برم

تنگ بله برم

تنگ بله برم

تنگ بله برم

تنگ بله برم

تنگ بله برم

تنگ بله برم

بلیط هواپیما بلیط هواپیما ارزان تخفیف تفریحات کیش
 

نظر کاربران :

  • حسن حسن زاده

    واقعا تنگه زيبايي و لذت شنا كردن در اين تنگه عالي است و صخره هاي عظيم و زيبا

    ۲۸ دی, ۱۳۹۷ پاسخ دادن
  • نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *